Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przemysław Majewski: Listek figowy władzy

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 września 2022 16:56

Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska


- Czy Gdańsk, jak utrzymuje prezydent Dulkiewicz, musi oszczędzać, skoro wydaje 270 tysięcy złotych na spotkanie integracyjne pracowników, w tym płaci własnej spółce, Arena Gdańsk Operator, 138 tysięcy za udostępnienie pomieszczeń na raut?
Przemysław Majewski: Gdańsk na pewno nie musi oszczędzać na podstawowych rzeczach takich jak chociażby komunikacja miejska, takich jak oczyszczanie miasta, na kosztach utrzymania lokali, mieszkań komunalnych i socjalnych. Tutaj absolutnie nie powinniśmy pieniędzy oszczędzać. Jak najbardziej możemy oszczędzać na zbędnych wydatkach takich jak promocja, marketing, PR wokół pani prezydent, które kosztują nas setki tysięcy, miliony złotych. Takie rauty w postaci spotkań jednodniowych prezydent, które kosztują po 300 tysięcy złotych to także są zbędne wydatki. Te pieniądze można wydać w inny sposób. Jak najbardziej widzimy pola do oszczędzania w przypadku zbędnych wydatków, które związane są po prostu z promocją pani prezydent.


- Urzędnicy magistratu intensywnie podróżują za granicę, między innymi do Lizbony, Brukseli, Neuss, wydatki idą w dziesiątki tysięcy złotych, a w rejestrze wydatków nie ma wzmianek dokąd i po co jeżdżą. Do dziś na przykład nie jest znany kontekst licznego wyjazdu do Neuss, gdzie były minister rządu RFN Sigmar Gabriel zachwalał kosmopolityczną Europę.
Przemysław Majewski: Widzę, że wielu radnych, także przedstawiciele gdańskiej władzy, lubią podróżować czy to do Lizbony, czy do Niemiec, czy w w innych kierunkach w Europie. Wydaje mi się, że w dobie możliwości łączeń zdalnych można spokojnie wykorzystać te możliwości i zaoszczędzić te dziesiątki tysięcy złotych na ważniejsze cele. Wiele mówi pani prezydent, mówią także niektórzy radni, że brakuje czasem na podstawowe rzeczy, a sami potrafią wykorzystywać delegacje służbowe na wyjazdy za kilkaset złotych, jak nie kilka tysięcy złotych. To przeradza się w dziesiątki tysięcy złotych łącznie.

alt


- Radny Piotr Gierszewski został powołany do jednego z zespołów oceniających projekty inwestycyjne dla niepełnosprawnych gdańszczan. Czy to znaczy, że demokracja w Gdańsku dojrzewa i radni PiS zaczynają być partnerami we współpracy z administracją, czy to tylko listek figowy?
Przemysław Majewski: To nie zmienia ogólnego stanu rzeczy. Fakt jest taki, że nasze uwagi jako radnych opozycji nie są brane pod uwagę. To, że radny Gierszewski został włączony do jednego komitetu to jest faktycznie listek figowy. Nie da się tego w żaden inny sposób nazwać.
Rozmawiała Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież