Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przemysław Majewski: Listek figowy władzy

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 września 2022 16:56

Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska


- Czy Gdańsk, jak utrzymuje prezydent Dulkiewicz, musi oszczędzać, skoro wydaje 270 tysięcy złotych na spotkanie integracyjne pracowników, w tym płaci własnej spółce, Arena Gdańsk Operator, 138 tysięcy za udostępnienie pomieszczeń na raut?
Przemysław Majewski: Gdańsk na pewno nie musi oszczędzać na podstawowych rzeczach takich jak chociażby komunikacja miejska, takich jak oczyszczanie miasta, na kosztach utrzymania lokali, mieszkań komunalnych i socjalnych. Tutaj absolutnie nie powinniśmy pieniędzy oszczędzać. Jak najbardziej możemy oszczędzać na zbędnych wydatkach takich jak promocja, marketing, PR wokół pani prezydent, które kosztują nas setki tysięcy, miliony złotych. Takie rauty w postaci spotkań jednodniowych prezydent, które kosztują po 300 tysięcy złotych to także są zbędne wydatki. Te pieniądze można wydać w inny sposób. Jak najbardziej widzimy pola do oszczędzania w przypadku zbędnych wydatków, które związane są po prostu z promocją pani prezydent.


- Urzędnicy magistratu intensywnie podróżują za granicę, między innymi do Lizbony, Brukseli, Neuss, wydatki idą w dziesiątki tysięcy złotych, a w rejestrze wydatków nie ma wzmianek dokąd i po co jeżdżą. Do dziś na przykład nie jest znany kontekst licznego wyjazdu do Neuss, gdzie były minister rządu RFN Sigmar Gabriel zachwalał kosmopolityczną Europę.
Przemysław Majewski: Widzę, że wielu radnych, także przedstawiciele gdańskiej władzy, lubią podróżować czy to do Lizbony, czy do Niemiec, czy w w innych kierunkach w Europie. Wydaje mi się, że w dobie możliwości łączeń zdalnych można spokojnie wykorzystać te możliwości i zaoszczędzić te dziesiątki tysięcy złotych na ważniejsze cele. Wiele mówi pani prezydent, mówią także niektórzy radni, że brakuje czasem na podstawowe rzeczy, a sami potrafią wykorzystywać delegacje służbowe na wyjazdy za kilkaset złotych, jak nie kilka tysięcy złotych. To przeradza się w dziesiątki tysięcy złotych łącznie.

alt


- Radny Piotr Gierszewski został powołany do jednego z zespołów oceniających projekty inwestycyjne dla niepełnosprawnych gdańszczan. Czy to znaczy, że demokracja w Gdańsku dojrzewa i radni PiS zaczynają być partnerami we współpracy z administracją, czy to tylko listek figowy?
Przemysław Majewski: To nie zmienia ogólnego stanu rzeczy. Fakt jest taki, że nasze uwagi jako radnych opozycji nie są brane pod uwagę. To, że radny Gierszewski został włączony do jednego komitetu to jest faktycznie listek figowy. Nie da się tego w żaden inny sposób nazwać.
Rozmawiała Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież