Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przemysław Majewski: Listek figowy władzy

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 września 2022 16:56

Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska


- Czy Gdańsk, jak utrzymuje prezydent Dulkiewicz, musi oszczędzać, skoro wydaje 270 tysięcy złotych na spotkanie integracyjne pracowników, w tym płaci własnej spółce, Arena Gdańsk Operator, 138 tysięcy za udostępnienie pomieszczeń na raut?
Przemysław Majewski: Gdańsk na pewno nie musi oszczędzać na podstawowych rzeczach takich jak chociażby komunikacja miejska, takich jak oczyszczanie miasta, na kosztach utrzymania lokali, mieszkań komunalnych i socjalnych. Tutaj absolutnie nie powinniśmy pieniędzy oszczędzać. Jak najbardziej możemy oszczędzać na zbędnych wydatkach takich jak promocja, marketing, PR wokół pani prezydent, które kosztują nas setki tysięcy, miliony złotych. Takie rauty w postaci spotkań jednodniowych prezydent, które kosztują po 300 tysięcy złotych to także są zbędne wydatki. Te pieniądze można wydać w inny sposób. Jak najbardziej widzimy pola do oszczędzania w przypadku zbędnych wydatków, które związane są po prostu z promocją pani prezydent.


- Urzędnicy magistratu intensywnie podróżują za granicę, między innymi do Lizbony, Brukseli, Neuss, wydatki idą w dziesiątki tysięcy złotych, a w rejestrze wydatków nie ma wzmianek dokąd i po co jeżdżą. Do dziś na przykład nie jest znany kontekst licznego wyjazdu do Neuss, gdzie były minister rządu RFN Sigmar Gabriel zachwalał kosmopolityczną Europę.
Przemysław Majewski: Widzę, że wielu radnych, także przedstawiciele gdańskiej władzy, lubią podróżować czy to do Lizbony, czy do Niemiec, czy w w innych kierunkach w Europie. Wydaje mi się, że w dobie możliwości łączeń zdalnych można spokojnie wykorzystać te możliwości i zaoszczędzić te dziesiątki tysięcy złotych na ważniejsze cele. Wiele mówi pani prezydent, mówią także niektórzy radni, że brakuje czasem na podstawowe rzeczy, a sami potrafią wykorzystywać delegacje służbowe na wyjazdy za kilkaset złotych, jak nie kilka tysięcy złotych. To przeradza się w dziesiątki tysięcy złotych łącznie.

alt


- Radny Piotr Gierszewski został powołany do jednego z zespołów oceniających projekty inwestycyjne dla niepełnosprawnych gdańszczan. Czy to znaczy, że demokracja w Gdańsku dojrzewa i radni PiS zaczynają być partnerami we współpracy z administracją, czy to tylko listek figowy?
Przemysław Majewski: To nie zmienia ogólnego stanu rzeczy. Fakt jest taki, że nasze uwagi jako radnych opozycji nie są brane pod uwagę. To, że radny Gierszewski został włączony do jednego komitetu to jest faktycznie listek figowy. Nie da się tego w żaden inny sposób nazwać.
Rozmawiała Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież