Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zadbajmy o bastion św. Elżbiety

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 12 lutego 2024 15:57

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS w Radzie Miasta Gdańska, po raz kolejny podjęli interwencję w sprawie Bastionu św. Elżbiety przy ul. Wały Jagiellońskie 5.


- Konferencja jest związana ze złym stanem zabytku znajdującego się w ścisłym centrum miasta - powiedział Przemysław Majewski. - Jako radni podejmowaliśmy w tej sprawie interwencję i mamy nowe informacje, które mogą przywrócić reprezentacyjny wygląd tej nieruchomości. Jesteśmy w miejscu nieprzypadkowym. Bastion świętej Elżbiety znajduje się obok Rady Miasta Gdańska, obok Dworca Głównego, w ścisłym centrum. Nie możemy pozwalać na to by ta zabytkowa nieruchomość niszczała i była składowiskiem śmieci. W tej sprawie interweniowała Przewodnicząca Rady Miasta – Agnieszka Owczarczak, radna KO – Kamila Błaszczyk oraz ja. We wrześniu 2023 roku zwróciłem się do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o kontrole tego terenu. Już wówczas na terenie bastionu znajdowały się śmieci oraz przebywały tam osoby w kryzysie bezdomności. Miasto Gdańsk rozkładało ręce, mówiąc, że to teren prywatny i nie może zlokalizować właściciela. Jak się jednak okazuje, w listopadzie 2023 roku, Wiceprezydent Grzelak kontaktował się z właścicielem, na co jest pismo do wiadomości komisji zagospodarowania przestrzennego. Widzimy, że ten teren nie może tak wyglądać, ale nie jest to odosobniony przypadek. Dziś kierujemy do Prezydent Dulkiewicz interpelację, w której ponownie prosimy o podjęcie interwencji w sprawie bastionu świętej Elżbiety i Morskiego Domu Kultury. Zwracamy się ponownie do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o kontrolę i mamy jeszcze jeden pomysł.

alt


- W Nowym Porcie już rok temu informowałem w interpelacji o zalegających śmieciach przy Morskim Domie Kultury - powiedział Andrzej Skiba. - W ostatnim czasie ta sprawa znów została podjęta przez radnych, także z innych klubów bo problem nie zniknął. Nie możemy dopuszczać do sytuacji, w której Miasto Gdańsk nic nie robi i czekamy, aż nie daj Boże dojdzie do pożaru, „samozapłonu” deweloperskiego lub innego wypadku, który zniszczy zabytkową nieruchomość, nawet jeśli ma prywatnego właściciela. 29 lutego jest sesja Rady Miasta Gdańska. Pokazaliśmy niedawno jako radni, że oddolnie potrafimy zadbać o pomnik Anny Walentynowicz we Wrzeszczu. Proponujemy by razem z innymi radnymi po sesji udać się na teren bastionu i go posprzątać, jeśli właściciel i Miasto mają z tym problem.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież