PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 28 września 2022 17:49

Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańsk nielegalnej imigracji na granicy z Białorusią.Kazimierz Koralewski: Na jutrzejszą sesję Rady Miasta, władze z Prezydent Dulkiewicz na czele postanowiły przygotować uchwałę w sprawie pomocy finansowej Gminie Michałowo. Ta pomoc ma być przeznaczona na zakup pojazdu którym przewożone mają być osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską. Jest to uchwała skandaliczna, której nie możemy poprzeć.

Andrzej Skiba: Kilkanaście miesięcy temu rozpoczęła się zorganizowana napaść reżimu Łukaszenki na nasze granice. Za pomocą sprowadzonych z Rosji i krajów Afryki imigrantów, próbowano zdestabilizować sytuację w naszym kraju. Dzięki wojsku, straży granicznej, służbom mundurowym udało się obronić nasze granice przed ludźmi, którzy obrzucali kamieniami, gałęziami polski mundur! Władze Gdańska, nie dość, że nie potępiły tych ataków to jeszcze wsparły grupę granica finansowo, dały miejsca reklamowe na autobusach, to wszystko dla ludzi, którzy szkalowali państwo polskie i dopuszczali się przemycania imigrantów.

Elżbieta Strzelczyk: Na komisji strategii i budżetu informowano nas, że te auto za 100 tysięcy ma być mobilnym punktem pomocy imigrantom. Nie wiadomo w jaki sposób ma się poruszać, czy będzie przewoził osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę? Pamiętajmy, że nawet unijni komisarze informowali o wojnie hybrydowej, którą całej Unii wypowiedział Łukaszenka.

altPrzemysław Majewski: Władze Gdańska wiele mówią o konieczności współpracy z Unią Europejską, z NATO, z zagranicznymi partnerami. Powinny więc posłuchać ich i przestać wspierać nielegalną imigrację. Przedstawiciele NATO, wyrażali pełną Solidarność z krajami jak Polska, Łotwa, Litwa, które były ofiarami ataków hybrydowych. Władze Miasta zamiast zająć się priorytetowymi problemami w mieście, wolą finansować ludzi, którzy nielegalnie przekraczają nasze granice.

Alicja Krasula: Niezrozumiałe jest zachowanie Władz Miasta. Sytuacja wojny w Ukrainie pokazała jak solidarnym krajem jest Polska. Jesteśmy jednak solidarni wobec prawdziwych ofiar wojny, uchodźców i legalnych imigrantów, którzy chcą dostać się do naszego kraju.

Roman Plewa: Z perspektywy czasu widzimy jak istotna była zapora na granicy, która w znacznym stopniu ograniczyła próby dostawania się na terytorium Polski. Bezpieczeństwo obywateli jest najważniejsze.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież