Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami

Ocena użytkowników: / 68
SłabyŚwietny 
wtorek, 27 września 2022 19:26

altCo można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami. Szczególnie gdy fundator godnie przyjmie. Tym razem szczodrym fundatorem okazali się gdańszczanie. Spotkanie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z pracownikami magistratu opłacili bowiem z własnych kieszeni. Doliczyć trzeba jeszcze 138 tysięcy zł miejskiej spółce za obsługę pracowniczego mityngu. - Wszystko dla Gdańska czy wszystko dla towarzystwa? - zastanawia się radny Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska.


Godzi się pochwalić urząd za transparentność bo kwota powyższa pojawia się wśród informacji nt. wydatków realizowanych w ramach umów pomiędzy Urzędem Miejskim w Gdańsku a kontrahentami. Pod datą 9 września br. Wydział Kadr i Organizacji ujawnił wydatek na usługę cateringową na rzecz Amber Side Sp. z o.o. 132 216 zł. Pod tą nazwą funkcjonują w Gdańsku dwie restauracje – w ECS i przy bursztynowym stadionie na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Nie to, byśmy zazdrościli. Też lubimy się zabawić, pojeść, nawet wykwintne dania popić. Najczęściej jednak za swoje. Lubimy też klimaty pracowniczych przyjęć. Jednym z naszych ulubionych filmowych obrazów było „Wielkie żarcie” Marco Ferreriego. Sądząc z kwoty, do której należy dodać kolejne 138 734,16 zł, poniesione z tytułu umowy Wydziału Kadr i Organizacji na rzecz kontrahenta Arena Gdańsk Operator sp. z o.o. za „usługi inne” - czyli na organizację spotkania Prezydent Miasta Gdańska z pracownikami (co w sumie czyni ponad 270 tysięcy złotych) mamy „Śniadanie u Tiffany’ego”. Może nie wg. Trumana Capote zjedzone przez Holly Golightly, ale coś jednak w tych kosztach było. Przecież to nie „Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy” wg. Jerzego Gruzy i Jana Himilsbacha, z przebojową rolą Zdzisława Maklakiewicza. Przypomnijmy, że gdy taryfikator nie pozwala godnie zapłacić pracownikom przyzwoitej pensji za ciężką pracę przy rozładunku kruszywa kierownik zakładu wraz z przewodniczącym rady zakładowej zamiast zapłaty wydają przyjęcie dla owych 10 osób. Nie dociekaliśmy natarczywie czy menu na spotkaniu było wykwintne? Może zrobi to opozycja, bo magistrat zamilkł.


– Urząd Miasta Gdańska nie ma środków finansowych – jak twierdzi pani prezydent, by poprawić byt mieszkającym w lokalach komunalnych, które bywa, że są w opłakanym stanie. Okazuje się, że są w kasie pieniądze na spotkania. Na spotkaniu za 270 tysięcy złotych trudno nie ponarzekać na spadek, podobno, miejskich dochodów. Miasto i panią prezydent mimo to stać na przyjęcia. Gaszenie pragnienia i zaspokajanie apetytów miejskich notabli jest przyjemniejsze, niż wydawanie pieniędzy na np. dotowanie sportu masowego, czy klubów z tradycjami, jak Gedania. Wszystko dla Gdańska, czy dla towarzystwa? – stwierdza, nie kryjąc ironii, ale i zdziwienia, Kazimierz Koralewski, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska.


Być może spotkanie z pracownikami odbyło się w ramach celebracji Międzynarodowego Święta Demokracji obchodzonego rokrocznie 15 września? Na święto demokracji i tak opozycji się nie zaprasza - na wzór demokracji wewnątrzpartyjnej: lud je kawior ustami swych przedstawicieli.
- Fakt, że władze miasta Gdańska wydatkują kilkaset tysięcy złotych na jednodniowe spotkanie prezydent Miasta Gdańska z urzędnikami pokazuje jak "zła" jest sytuacja w urzędzie pani prezydent Aleksandry Dulkiewicz - stwierdził Przemysław Majewski, radny PiS w Radzie Miasta Gdańska. - Bo z jednej strony mamy dodatki inflacyjne we wrześniu i październiku, którymi jak rozumiem próbuje urzędników udobruchać, a z drugiej strony wydaje się setki tysięcy złotych, na jakiś raut, na jakieś spotkanie, na którym jak rozumiem było jedzenie, był alkohol, jakaś forma po raz kolejny udobruchania urzędników. Dla mnie jest to niezrozumiałe, bo wydaje mi się, że takie środki, jeśli już, można przeznaczać na premie, na wzrost płac, aby więcej osób zgłaszało się do poszczególnych wydziałów, bo widzimy jak dużo jest wakatów w miejskich jednostkach, jak i w Urzędzie Miasta Gdańska. Widać postanowiono, aby wydać grube pieniądze móc pojeść i popić z panią prezydent.


W kalendarzu zajęć prezydent Gdańska nie ma 9 września żadnej wzmianki o jakimkolwiek raucie mniej lub bardziej publicznym,choć o udziale w różnych spotkaniach ceremonialnych,udzielaniu ślubów czy delegacjach zagranicznych donikąd,jej kancelaria informuje z upodobaniem.


Rzecznik prezydencki, Daniel Stenzel, na pytania „Gazety Gdańskiej” o zasadność wydatków, nie odpowiada, choć jego szefowa pielgrzymowała aż do Brukseli w sprawie znaczenia wolnych mediów dla demokracji. Gdańska demokracja ma jednak inne właściwości...

ASG

PS. Już po opublikowaniu tekstu na łamach portalu wybrzeze24.pl Daniel Stenzel przypomniał sobie po kilkudniowej rozterce co w urzędzie porabiano w piątek, 9 września, po południu odbyło się bowiem tego dnia integracyjne spotkanie pracownicze fundowane z pieniędzy miejskich i socjalnych. Z pewnością była okazja, by przedyskutować założenia gminnej strategii przeciwdziałania konsumpcji „krówek” z colą...

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież