Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami

Ocena użytkowników: / 68
SłabyŚwietny 
wtorek, 27 września 2022 19:26

altCo można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami. Szczególnie gdy fundator godnie przyjmie. Tym razem szczodrym fundatorem okazali się gdańszczanie. Spotkanie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z pracownikami magistratu opłacili bowiem z własnych kieszeni. Doliczyć trzeba jeszcze 138 tysięcy zł miejskiej spółce za obsługę pracowniczego mityngu. - Wszystko dla Gdańska czy wszystko dla towarzystwa? - zastanawia się radny Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska.


Godzi się pochwalić urząd za transparentność bo kwota powyższa pojawia się wśród informacji nt. wydatków realizowanych w ramach umów pomiędzy Urzędem Miejskim w Gdańsku a kontrahentami. Pod datą 9 września br. Wydział Kadr i Organizacji ujawnił wydatek na usługę cateringową na rzecz Amber Side Sp. z o.o. 132 216 zł. Pod tą nazwą funkcjonują w Gdańsku dwie restauracje – w ECS i przy bursztynowym stadionie na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Nie to, byśmy zazdrościli. Też lubimy się zabawić, pojeść, nawet wykwintne dania popić. Najczęściej jednak za swoje. Lubimy też klimaty pracowniczych przyjęć. Jednym z naszych ulubionych filmowych obrazów było „Wielkie żarcie” Marco Ferreriego. Sądząc z kwoty, do której należy dodać kolejne 138 734,16 zł, poniesione z tytułu umowy Wydziału Kadr i Organizacji na rzecz kontrahenta Arena Gdańsk Operator sp. z o.o. za „usługi inne” - czyli na organizację spotkania Prezydent Miasta Gdańska z pracownikami (co w sumie czyni ponad 270 tysięcy złotych) mamy „Śniadanie u Tiffany’ego”. Może nie wg. Trumana Capote zjedzone przez Holly Golightly, ale coś jednak w tych kosztach było. Przecież to nie „Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy” wg. Jerzego Gruzy i Jana Himilsbacha, z przebojową rolą Zdzisława Maklakiewicza. Przypomnijmy, że gdy taryfikator nie pozwala godnie zapłacić pracownikom przyzwoitej pensji za ciężką pracę przy rozładunku kruszywa kierownik zakładu wraz z przewodniczącym rady zakładowej zamiast zapłaty wydają przyjęcie dla owych 10 osób. Nie dociekaliśmy natarczywie czy menu na spotkaniu było wykwintne? Może zrobi to opozycja, bo magistrat zamilkł.


– Urząd Miasta Gdańska nie ma środków finansowych – jak twierdzi pani prezydent, by poprawić byt mieszkającym w lokalach komunalnych, które bywa, że są w opłakanym stanie. Okazuje się, że są w kasie pieniądze na spotkania. Na spotkaniu za 270 tysięcy złotych trudno nie ponarzekać na spadek, podobno, miejskich dochodów. Miasto i panią prezydent mimo to stać na przyjęcia. Gaszenie pragnienia i zaspokajanie apetytów miejskich notabli jest przyjemniejsze, niż wydawanie pieniędzy na np. dotowanie sportu masowego, czy klubów z tradycjami, jak Gedania. Wszystko dla Gdańska, czy dla towarzystwa? – stwierdza, nie kryjąc ironii, ale i zdziwienia, Kazimierz Koralewski, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska.


Być może spotkanie z pracownikami odbyło się w ramach celebracji Międzynarodowego Święta Demokracji obchodzonego rokrocznie 15 września? Na święto demokracji i tak opozycji się nie zaprasza - na wzór demokracji wewnątrzpartyjnej: lud je kawior ustami swych przedstawicieli.
- Fakt, że władze miasta Gdańska wydatkują kilkaset tysięcy złotych na jednodniowe spotkanie prezydent Miasta Gdańska z urzędnikami pokazuje jak "zła" jest sytuacja w urzędzie pani prezydent Aleksandry Dulkiewicz - stwierdził Przemysław Majewski, radny PiS w Radzie Miasta Gdańska. - Bo z jednej strony mamy dodatki inflacyjne we wrześniu i październiku, którymi jak rozumiem próbuje urzędników udobruchać, a z drugiej strony wydaje się setki tysięcy złotych, na jakiś raut, na jakieś spotkanie, na którym jak rozumiem było jedzenie, był alkohol, jakaś forma po raz kolejny udobruchania urzędników. Dla mnie jest to niezrozumiałe, bo wydaje mi się, że takie środki, jeśli już, można przeznaczać na premie, na wzrost płac, aby więcej osób zgłaszało się do poszczególnych wydziałów, bo widzimy jak dużo jest wakatów w miejskich jednostkach, jak i w Urzędzie Miasta Gdańska. Widać postanowiono, aby wydać grube pieniądze móc pojeść i popić z panią prezydent.


W kalendarzu zajęć prezydent Gdańska nie ma 9 września żadnej wzmianki o jakimkolwiek raucie mniej lub bardziej publicznym,choć o udziale w różnych spotkaniach ceremonialnych,udzielaniu ślubów czy delegacjach zagranicznych donikąd,jej kancelaria informuje z upodobaniem.


Rzecznik prezydencki, Daniel Stenzel, na pytania „Gazety Gdańskiej” o zasadność wydatków, nie odpowiada, choć jego szefowa pielgrzymowała aż do Brukseli w sprawie znaczenia wolnych mediów dla demokracji. Gdańska demokracja ma jednak inne właściwości...

ASG

PS. Już po opublikowaniu tekstu na łamach portalu wybrzeze24.pl Daniel Stenzel przypomniał sobie po kilkudniowej rozterce co w urzędzie porabiano w piątek, 9 września, po południu odbyło się bowiem tego dnia integracyjne spotkanie pracownicze fundowane z pieniędzy miejskich i socjalnych. Z pewnością była okazja, by przedyskutować założenia gminnej strategii przeciwdziałania konsumpcji „krówek” z colą...

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież