Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
środa, 28 września 2022 17:11

Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)


Według słupskiego radnego, miasto dzięki środkom, które otrzymuje z rządu ma możliwość lepszego rozwoju.
– Chcemy podkreślać to, co do tej pory udało nam się w mieście i regionie. Chcemy pokazać, ile udało się zrobić, ile chociażby środków trafiło do regionu słupskiego. Za czasów PO mieliśmy sytuację, w której zachodnia część województwa pomorskiego nie istniała, gdzie region słupski w ogóle nie istniał. Dla urzędu marszałkowskiego, dla marszałka województwa pomorskiego województwo pomorskie kończyło się na Trójmieście. Przy podziale środków, dziesięć złotych zostawało w Trójmieście, a złotówka trafiała do Słupska. Teraz ten trend jest odwrócony. W poprzednich wyborach parlamentarnych lokalni politycy słupskiej PO zrobili sobie sztandarowy punkt programu wyborczego z drogi S6, gdzie po ośmiu latach swoich rządów nie zostawili finansowania tej inwestycji. Teraz za rządów PiS mamy do czynienia z fizyczną budową tej drogi. Mamy przykład Trasy Kaszubskiej, gdzie droga ta odciąży trasę chociażby z Gdyni na Hel, czy do Władysławowa. To są konkretne, zmaterializowane inwestycje. Jesteśmy wiarygodni w tym, co mówimy – zaznaczył Szaran.

Za czasów PO mieliśmy sytuację, w której zachodnia część Pomorza nie istniała. Dla urzędu marszałkowskiego, marszałka województwa pomorskiego województwo kończyło się na Trójmieście – mówił w Radiu Gdańsk Jacek Szaran, sekretarz okręgu słupskiego PiS i radny miasta Słupska.


„Gość Dnia Radia Gdańsk” był pytany także o to, kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Senatu.
– Myślę, że kandydat zostanie wypracowany w najbliższym czasie. Decyzje będzie podejmowało kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Dyskusje na poziomie okręgowym z pewnością będą. Od 2007 roku mandat senacki dzierży senator Kleina. Mnie, jako osobie, która interesuje się tym, co dzieje się w regionie, która jest w samorządzie ciężko jest przedstawić sukcesy, które odniósł w ostatnim czasie w ostatnich kadencjach senator Kleina. Myślę, że senator Kleina już nie będzie miał takich dobrych wyników. Kurs jaki obrała PO, czyli skręt w lewo, gdzie wiemy co powiedział Donald Tusk - że na listach PO nie znajdzie się nikt, kto nie będzie popierał aborcji. Z tego co się orientuję senator jest przeciwnikiem aborcji, jednoznacznie się nie opowiedział za aborcją. A wiemy, że okręg wyborczy z którego jest senatorem jest okręgiem można powiedzieć kaszubskim a Kaszubi są jednak tradycjonalistami. Wiec to pokazuje, że senator Kleina jest niewiarygodny w tym co mówi. Odpowiednio przeprowadzona kampania wyborcza, przedstawiająca „dokonania” pana senatora, doprowadzi do tego, że mandat trafi do lepszego kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Wśród parlamentarzystów (opozycji) z regionu słupskiego panuje jakaś indolencja. Nie tylko senator Kleina ale również poseł Zbigniew Konwiński, który w żaden sposób nie zabiega o to aby urząd marszałkowski skierował wzrok w kierunku Słupska.

Ciężko jest przedstawić sukcesy, które odniósł w ostatnim czasie w ostatnich kadencjach senator Kazimierz Kleina. Myślę, że senator Kleina już nie będzie miał takich dobrych wyników - mówił w Radiu Gdańsk Jacek Szaran, sekretarz okręgu słupskiego PiS i radny miasta Słupska.- Senator Kliena jest niewiarygodny w tym co mówi.

altSzaran zdradził, że trwają również rozmowy nt. kandydata na prezydenta Słupska. Przypomniał, że podczas ostatnich wyborów samorządowych Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w Słupsku z PO .
– Chcemy wypracować taką osobę, która nie tylko będzie w stanie poprawić zarządzanie miastem, ale spowoduje również, że środki będą pochodziły też z własnych dochodów własnych gminy a nie tylko z rządu. Ważnym momentem będzie też deklaracja, czy obecna prezydent miasta będzie startowała w nadchodzących wyborach, czy kogoś poprze. Cieszy nas to, że w ostatnich wyborach samorządowych udało nam się wygrać z Platformą Obywatelską w Słupsku – z kandydatem w wyborach na prezydenta jak również w wyborach do rady miasta. To dobra pozycja startowa na następne wybory samorządowe. Będziemy chcieli ten wynik znacząco poprawić i powalczyć o fotel prezydenta miasta Słupska – zapowiedział.

W ostatnich wyborach samorządowych udało nam się wygrać z Platformą Obywatelską w Słupsku – z kandydatem w wyborach na prezydenta jak również w wyborach do rady miasta. To dobra pozycja startowa na następne wybory samorządowe. Będziemy chcieli ten wynik znacząco poprawić i powalczyć o fotel prezydenta miasta Słupska – zapowiedział Jacek Szaran sekretarz okręgu słupskiego PiS i radny miasta Słupska.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież