Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
środa, 28 września 2022 17:11

Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)


Według słupskiego radnego, miasto dzięki środkom, które otrzymuje z rządu ma możliwość lepszego rozwoju.
– Chcemy podkreślać to, co do tej pory udało nam się w mieście i regionie. Chcemy pokazać, ile udało się zrobić, ile chociażby środków trafiło do regionu słupskiego. Za czasów PO mieliśmy sytuację, w której zachodnia część województwa pomorskiego nie istniała, gdzie region słupski w ogóle nie istniał. Dla urzędu marszałkowskiego, dla marszałka województwa pomorskiego województwo pomorskie kończyło się na Trójmieście. Przy podziale środków, dziesięć złotych zostawało w Trójmieście, a złotówka trafiała do Słupska. Teraz ten trend jest odwrócony. W poprzednich wyborach parlamentarnych lokalni politycy słupskiej PO zrobili sobie sztandarowy punkt programu wyborczego z drogi S6, gdzie po ośmiu latach swoich rządów nie zostawili finansowania tej inwestycji. Teraz za rządów PiS mamy do czynienia z fizyczną budową tej drogi. Mamy przykład Trasy Kaszubskiej, gdzie droga ta odciąży trasę chociażby z Gdyni na Hel, czy do Władysławowa. To są konkretne, zmaterializowane inwestycje. Jesteśmy wiarygodni w tym, co mówimy – zaznaczył Szaran.

Za czasów PO mieliśmy sytuację, w której zachodnia część Pomorza nie istniała. Dla urzędu marszałkowskiego, marszałka województwa pomorskiego województwo kończyło się na Trójmieście – mówił w Radiu Gdańsk Jacek Szaran, sekretarz okręgu słupskiego PiS i radny miasta Słupska.


„Gość Dnia Radia Gdańsk” był pytany także o to, kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Senatu.
– Myślę, że kandydat zostanie wypracowany w najbliższym czasie. Decyzje będzie podejmowało kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Dyskusje na poziomie okręgowym z pewnością będą. Od 2007 roku mandat senacki dzierży senator Kleina. Mnie, jako osobie, która interesuje się tym, co dzieje się w regionie, która jest w samorządzie ciężko jest przedstawić sukcesy, które odniósł w ostatnim czasie w ostatnich kadencjach senator Kleina. Myślę, że senator Kleina już nie będzie miał takich dobrych wyników. Kurs jaki obrała PO, czyli skręt w lewo, gdzie wiemy co powiedział Donald Tusk - że na listach PO nie znajdzie się nikt, kto nie będzie popierał aborcji. Z tego co się orientuję senator jest przeciwnikiem aborcji, jednoznacznie się nie opowiedział za aborcją. A wiemy, że okręg wyborczy z którego jest senatorem jest okręgiem można powiedzieć kaszubskim a Kaszubi są jednak tradycjonalistami. Wiec to pokazuje, że senator Kleina jest niewiarygodny w tym co mówi. Odpowiednio przeprowadzona kampania wyborcza, przedstawiająca „dokonania” pana senatora, doprowadzi do tego, że mandat trafi do lepszego kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Wśród parlamentarzystów (opozycji) z regionu słupskiego panuje jakaś indolencja. Nie tylko senator Kleina ale również poseł Zbigniew Konwiński, który w żaden sposób nie zabiega o to aby urząd marszałkowski skierował wzrok w kierunku Słupska.

Ciężko jest przedstawić sukcesy, które odniósł w ostatnim czasie w ostatnich kadencjach senator Kazimierz Kleina. Myślę, że senator Kleina już nie będzie miał takich dobrych wyników - mówił w Radiu Gdańsk Jacek Szaran, sekretarz okręgu słupskiego PiS i radny miasta Słupska.- Senator Kliena jest niewiarygodny w tym co mówi.

altSzaran zdradził, że trwają również rozmowy nt. kandydata na prezydenta Słupska. Przypomniał, że podczas ostatnich wyborów samorządowych Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w Słupsku z PO .
– Chcemy wypracować taką osobę, która nie tylko będzie w stanie poprawić zarządzanie miastem, ale spowoduje również, że środki będą pochodziły też z własnych dochodów własnych gminy a nie tylko z rządu. Ważnym momentem będzie też deklaracja, czy obecna prezydent miasta będzie startowała w nadchodzących wyborach, czy kogoś poprze. Cieszy nas to, że w ostatnich wyborach samorządowych udało nam się wygrać z Platformą Obywatelską w Słupsku – z kandydatem w wyborach na prezydenta jak również w wyborach do rady miasta. To dobra pozycja startowa na następne wybory samorządowe. Będziemy chcieli ten wynik znacząco poprawić i powalczyć o fotel prezydenta miasta Słupska – zapowiedział.

W ostatnich wyborach samorządowych udało nam się wygrać z Platformą Obywatelską w Słupsku – z kandydatem w wyborach na prezydenta jak również w wyborach do rady miasta. To dobra pozycja startowa na następne wybory samorządowe. Będziemy chcieli ten wynik znacząco poprawić i powalczyć o fotel prezydenta miasta Słupska – zapowiedział Jacek Szaran sekretarz okręgu słupskiego PiS i radny miasta Słupska.


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież