Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych...

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 września 2022 06:59

W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyńskim.


Pełna sala, większość to zwykli ludzie, żadnego posła RP z listy PiS nie było, dostrzegłem trzech radnych miasta Gdańsk, dwóch prezesów trójmiejskich spółek Skarbu Państwa (Dorota Mielewczyk-Arciszewska i Grzegorz Strzelczyk). Reasumując publika nie partyjna.
– To jest cykl spotkań, które organizujemy jako lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy rozmawiać o sprawach ważnych dla Polski i Polaków. Spotkanie z posłem Dominikiem Tarczyńskim otwiera ten cykl – mówił Tomasz Rakowski, pełnomocnik PiS w okręgu gdańskim.

alt


Dominik Tarczyński kilkakrotnie wywoływał bezskutecznie przedstawicieli Gazety Wyborczej, TVN i KOD-u. Oświadczył, że nie jest zapraszany do stacji TVN od czasu, kiedy jego współrozmówcy ze strony opozycyjnej wycofywali się z publicystycznej dyskusji gdy byli informowani o tym, że ich adwersarzem będzie Dominik Tarczyński.


Europoseł zaprezentował wiele tabel i grafik autorstwa Eurostatu, który na bieżąco wylicza europejską gospodarkę. Bezrobocie, inflacja, cena energii (w kwh), wzrost PKB. We wszystkich tych parametrach sytuacja Polski jest zadowalająca, plasująca się powyżej średniej w Europie. Przekonywał, że te raporty opozycja przemilcza, a sprzyjające jej media tych opracowań Eurostatu także nie zauważa.

alt


- To są fakty a nie opinie - kilkakrotnie podkreślał Dominik Tarczyński.


Wiele czasu Tarczyński poświęcił polityce historycznej partii rządzącej. Zwierzył się ze swoich osobistych przeżyć i jego przodków, którzy po zakończeniu II wojny światowej broni nie złożyli. Dalej walczyli o wolną Polskę zachowując wierność przysiędze, w której wolna Ojczyzna była najważniejsza.


Jeden z uczestników spotkania powiedział europosłowi, że zgromadzonych na sali nie musi o tych faktach przekonywać, "my o tym wszystkim wiemy". - Zjednoczona prawica ma narzędzia, aby te wszystkie raporty Eurostatu stały się dla wszystkich Polaków powszechne - mówił uczestnik. - Skarb Państwa przed rokiem przejął od kapitału niemieckiego kilkanaście tytułów prasowych i kilkadziesiąt portali internetowych. Dlaczego w tych mediach tego się nie publikuje w ramach potrzebnej edukacji społeczeństwa? Po przejęciu naszego wybrzeżowego "Dziennika Bałtyckiego" w pierwszym półroczu na jego łamach ukazały się trzy wywiady z przedstawicielami opozycji (posłowie PO - Pomaska i Borowczak oraz SLD - Senyszyn) i tylko jeden wywiad z posłem zjednoczonej prawicy (poseł Kacper Płażyński). Czy to normalne? - zakończył retorycznie przedstawiciel publiczności.

alt


Trzeba przyznać, że europoseł Dominik Tarczyński powinien trafić ze swoimi faktami do tych nieprzekonanych i niedoinformowanych obywateli, których głosowanie w przyszłorocznych wyborach będzie decydujące o losach Polski na najbliższą dekadę.
M.P.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież