Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych...

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 września 2022 06:59

W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyńskim.


Pełna sala, większość to zwykli ludzie, żadnego posła RP z listy PiS nie było, dostrzegłem trzech radnych miasta Gdańsk, dwóch prezesów trójmiejskich spółek Skarbu Państwa (Dorota Mielewczyk-Arciszewska i Grzegorz Strzelczyk). Reasumując publika nie partyjna.
– To jest cykl spotkań, które organizujemy jako lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy rozmawiać o sprawach ważnych dla Polski i Polaków. Spotkanie z posłem Dominikiem Tarczyńskim otwiera ten cykl – mówił Tomasz Rakowski, pełnomocnik PiS w okręgu gdańskim.

alt


Dominik Tarczyński kilkakrotnie wywoływał bezskutecznie przedstawicieli Gazety Wyborczej, TVN i KOD-u. Oświadczył, że nie jest zapraszany do stacji TVN od czasu, kiedy jego współrozmówcy ze strony opozycyjnej wycofywali się z publicystycznej dyskusji gdy byli informowani o tym, że ich adwersarzem będzie Dominik Tarczyński.


Europoseł zaprezentował wiele tabel i grafik autorstwa Eurostatu, który na bieżąco wylicza europejską gospodarkę. Bezrobocie, inflacja, cena energii (w kwh), wzrost PKB. We wszystkich tych parametrach sytuacja Polski jest zadowalająca, plasująca się powyżej średniej w Europie. Przekonywał, że te raporty opozycja przemilcza, a sprzyjające jej media tych opracowań Eurostatu także nie zauważa.

alt


- To są fakty a nie opinie - kilkakrotnie podkreślał Dominik Tarczyński.


Wiele czasu Tarczyński poświęcił polityce historycznej partii rządzącej. Zwierzył się ze swoich osobistych przeżyć i jego przodków, którzy po zakończeniu II wojny światowej broni nie złożyli. Dalej walczyli o wolną Polskę zachowując wierność przysiędze, w której wolna Ojczyzna była najważniejsza.


Jeden z uczestników spotkania powiedział europosłowi, że zgromadzonych na sali nie musi o tych faktach przekonywać, "my o tym wszystkim wiemy". - Zjednoczona prawica ma narzędzia, aby te wszystkie raporty Eurostatu stały się dla wszystkich Polaków powszechne - mówił uczestnik. - Skarb Państwa przed rokiem przejął od kapitału niemieckiego kilkanaście tytułów prasowych i kilkadziesiąt portali internetowych. Dlaczego w tych mediach tego się nie publikuje w ramach potrzebnej edukacji społeczeństwa? Po przejęciu naszego wybrzeżowego "Dziennika Bałtyckiego" w pierwszym półroczu na jego łamach ukazały się trzy wywiady z przedstawicielami opozycji (posłowie PO - Pomaska i Borowczak oraz SLD - Senyszyn) i tylko jeden wywiad z posłem zjednoczonej prawicy (poseł Kacper Płażyński). Czy to normalne? - zakończył retorycznie przedstawiciel publiczności.

alt


Trzeba przyznać, że europoseł Dominik Tarczyński powinien trafić ze swoimi faktami do tych nieprzekonanych i niedoinformowanych obywateli, których głosowanie w przyszłorocznych wyborach będzie decydujące o losach Polski na najbliższą dekadę.
M.P.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież