Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych...

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 września 2022 06:59

W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyńskim.


Pełna sala, większość to zwykli ludzie, żadnego posła RP z listy PiS nie było, dostrzegłem trzech radnych miasta Gdańsk, dwóch prezesów trójmiejskich spółek Skarbu Państwa (Dorota Mielewczyk-Arciszewska i Grzegorz Strzelczyk). Reasumując publika nie partyjna.
– To jest cykl spotkań, które organizujemy jako lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy rozmawiać o sprawach ważnych dla Polski i Polaków. Spotkanie z posłem Dominikiem Tarczyńskim otwiera ten cykl – mówił Tomasz Rakowski, pełnomocnik PiS w okręgu gdańskim.

alt


Dominik Tarczyński kilkakrotnie wywoływał bezskutecznie przedstawicieli Gazety Wyborczej, TVN i KOD-u. Oświadczył, że nie jest zapraszany do stacji TVN od czasu, kiedy jego współrozmówcy ze strony opozycyjnej wycofywali się z publicystycznej dyskusji gdy byli informowani o tym, że ich adwersarzem będzie Dominik Tarczyński.


Europoseł zaprezentował wiele tabel i grafik autorstwa Eurostatu, który na bieżąco wylicza europejską gospodarkę. Bezrobocie, inflacja, cena energii (w kwh), wzrost PKB. We wszystkich tych parametrach sytuacja Polski jest zadowalająca, plasująca się powyżej średniej w Europie. Przekonywał, że te raporty opozycja przemilcza, a sprzyjające jej media tych opracowań Eurostatu także nie zauważa.

alt


- To są fakty a nie opinie - kilkakrotnie podkreślał Dominik Tarczyński.


Wiele czasu Tarczyński poświęcił polityce historycznej partii rządzącej. Zwierzył się ze swoich osobistych przeżyć i jego przodków, którzy po zakończeniu II wojny światowej broni nie złożyli. Dalej walczyli o wolną Polskę zachowując wierność przysiędze, w której wolna Ojczyzna była najważniejsza.


Jeden z uczestników spotkania powiedział europosłowi, że zgromadzonych na sali nie musi o tych faktach przekonywać, "my o tym wszystkim wiemy". - Zjednoczona prawica ma narzędzia, aby te wszystkie raporty Eurostatu stały się dla wszystkich Polaków powszechne - mówił uczestnik. - Skarb Państwa przed rokiem przejął od kapitału niemieckiego kilkanaście tytułów prasowych i kilkadziesiąt portali internetowych. Dlaczego w tych mediach tego się nie publikuje w ramach potrzebnej edukacji społeczeństwa? Po przejęciu naszego wybrzeżowego "Dziennika Bałtyckiego" w pierwszym półroczu na jego łamach ukazały się trzy wywiady z przedstawicielami opozycji (posłowie PO - Pomaska i Borowczak oraz SLD - Senyszyn) i tylko jeden wywiad z posłem zjednoczonej prawicy (poseł Kacper Płażyński). Czy to normalne? - zakończył retorycznie przedstawiciel publiczności.

alt


Trzeba przyznać, że europoseł Dominik Tarczyński powinien trafić ze swoimi faktami do tych nieprzekonanych i niedoinformowanych obywateli, których głosowanie w przyszłorocznych wyborach będzie decydujące o losach Polski na najbliższą dekadę.
M.P.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież