Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 października 2022 09:48

3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez prezydenta RP i prezydent Miasta Gdańska.


25 gdańskich par obchodziło jubileusz 60-, 55- i 50-lecia pożycia małżeńskiego. Pary celebrujące 50 lat przeżytych razem otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez prezydenta RP. Świętujący sześćdziesięcio- i pięćdziesięciopięciolecie otrzymali Medale Prezydenta Gdańska.

alt


Jedną z pięciu par, które obchodziły Diamentowe Gody, 60-lecie małżeństwa, byli Maria i Henryk Ćwikowie.
- Po prostu rozumieć się nawzajem, bez konfliktów i jak to mówi ojciec Rydzyk "Alleluja i do przodu" - zdradził receptę na wieloletnie pożycie małżeńskie Henryk Ćwik. - Trzeba znaleźć swoje miejsce w rodzinie. Żeby dzieci dobrze rosły, wyfrunęły z rodzinnego gniazda ku chwale ojczyzny i rodziców. Staramy się nie zardzewieć, być w ruchu i interesować się tym co się dzieje wokół nas, żeby życie nie było smutne. Dobrze się rozumiemy, ale dbamy o swoją samodzielność. Miłe są świąteczne spotkania przy stole i życzenia, i oby się spełniały.

alt


50-lecie małżeństwa świętowali Czesława i Henryk Strąkowie.
- Jaki jest przepis na długie wspólne życie? To indywidualna sprawa i każdy ma inny - powiedziała Czesława Strąk.
- To jest bardzo ciężka sprawa, ale prawda jest taka, że trzeba się po prostu poznać bliżej - powiedział Henryk Strąk. - Przede wszystkim to najpierw trzeba się spotkać, żeby dwie takie osoby właściwe dla siebie się spotkały. Jak dwie połówki, tak jak dwie połówki jabłuszka, się znajdą i do siebie pasują. Czasami są zgrzyty, czasem uśmiechy, czasem problemy, generalnie można przeżyć. Trzeba sobie pomagać. Nie wstydzę się popracować w kuchni, żeby żona miała trochę lżej, chociaż ona zdecydowanie więcej pracuje. Ona robi wiele rzeczy, które ja powinienem robić. Generalnie wymieniamy się. Nie ma problemu, żeby zamienić się rolami w ciągu bądź co bądź długiego współżycia. Doszliśmy do takiej wprawy, że dajemy sobie radę.
- Są górki i pagórki, ale przede wszystkim musi być kompromis - dodała pani Czesława. - I to jest chyba częściej ze strony zon, którym bardziej zależy żeby utrzymać związek.

alt


Pary, które obchodziły jubileusze 3 października.
60-lecie - Maria i Henryk Ćwikowie, Aleksandra i Brunon Kosminscy, Wisława i Romuald Rogoniowie, Krystyna i Lucjan Wiszowatowie, Alicja i Tadeusz Żbikowscy, 55-lecie - Bronisława i Kazimierz Cichoszowie, Krystyna i Edward Danieccy, Zofia i Honoriusz Kasperowiczowie, Ewa i Ryszard Kwiatkowscy, Barbara i Giedymin Orlikowie; 50-lecie  - Celina i Jan Andryszakowie, Aleksandra i Eugeniusz Gabiecowie, Zyta i Ryszard Górscy, Barbara i Józef Jamowie, Maria i Andrzej Ochotowie, Regina i Ryszard Paszkowscy, Wanda i Marian Pawlakowie, Małgorzata i Andrzej Rąccy, Barbara i Stanisław Rosenkiewiczowie, Czesława i Henryk Strąkowie, Jadwiga i Euzebiusz Szepietowscy, Kazimiera i Romuald Szkielowie, Bogumiła i Marek Werbanowscy, Jadwiga i Stanisław Węgrzynowscy, Marta Czajka-Zgirska i Andrzej Zgirski.

alt


Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież