Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 października 2022 09:48

3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez prezydenta RP i prezydent Miasta Gdańska.


25 gdańskich par obchodziło jubileusz 60-, 55- i 50-lecia pożycia małżeńskiego. Pary celebrujące 50 lat przeżytych razem otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez prezydenta RP. Świętujący sześćdziesięcio- i pięćdziesięciopięciolecie otrzymali Medale Prezydenta Gdańska.

alt


Jedną z pięciu par, które obchodziły Diamentowe Gody, 60-lecie małżeństwa, byli Maria i Henryk Ćwikowie.
- Po prostu rozumieć się nawzajem, bez konfliktów i jak to mówi ojciec Rydzyk "Alleluja i do przodu" - zdradził receptę na wieloletnie pożycie małżeńskie Henryk Ćwik. - Trzeba znaleźć swoje miejsce w rodzinie. Żeby dzieci dobrze rosły, wyfrunęły z rodzinnego gniazda ku chwale ojczyzny i rodziców. Staramy się nie zardzewieć, być w ruchu i interesować się tym co się dzieje wokół nas, żeby życie nie było smutne. Dobrze się rozumiemy, ale dbamy o swoją samodzielność. Miłe są świąteczne spotkania przy stole i życzenia, i oby się spełniały.

alt


50-lecie małżeństwa świętowali Czesława i Henryk Strąkowie.
- Jaki jest przepis na długie wspólne życie? To indywidualna sprawa i każdy ma inny - powiedziała Czesława Strąk.
- To jest bardzo ciężka sprawa, ale prawda jest taka, że trzeba się po prostu poznać bliżej - powiedział Henryk Strąk. - Przede wszystkim to najpierw trzeba się spotkać, żeby dwie takie osoby właściwe dla siebie się spotkały. Jak dwie połówki, tak jak dwie połówki jabłuszka, się znajdą i do siebie pasują. Czasami są zgrzyty, czasem uśmiechy, czasem problemy, generalnie można przeżyć. Trzeba sobie pomagać. Nie wstydzę się popracować w kuchni, żeby żona miała trochę lżej, chociaż ona zdecydowanie więcej pracuje. Ona robi wiele rzeczy, które ja powinienem robić. Generalnie wymieniamy się. Nie ma problemu, żeby zamienić się rolami w ciągu bądź co bądź długiego współżycia. Doszliśmy do takiej wprawy, że dajemy sobie radę.
- Są górki i pagórki, ale przede wszystkim musi być kompromis - dodała pani Czesława. - I to jest chyba częściej ze strony zon, którym bardziej zależy żeby utrzymać związek.

alt


Pary, które obchodziły jubileusze 3 października.
60-lecie - Maria i Henryk Ćwikowie, Aleksandra i Brunon Kosminscy, Wisława i Romuald Rogoniowie, Krystyna i Lucjan Wiszowatowie, Alicja i Tadeusz Żbikowscy, 55-lecie - Bronisława i Kazimierz Cichoszowie, Krystyna i Edward Danieccy, Zofia i Honoriusz Kasperowiczowie, Ewa i Ryszard Kwiatkowscy, Barbara i Giedymin Orlikowie; 50-lecie  - Celina i Jan Andryszakowie, Aleksandra i Eugeniusz Gabiecowie, Zyta i Ryszard Górscy, Barbara i Józef Jamowie, Maria i Andrzej Ochotowie, Regina i Ryszard Paszkowscy, Wanda i Marian Pawlakowie, Małgorzata i Andrzej Rąccy, Barbara i Stanisław Rosenkiewiczowie, Czesława i Henryk Strąkowie, Jadwiga i Euzebiusz Szepietowscy, Kazimiera i Romuald Szkielowie, Bogumiła i Marek Werbanowscy, Jadwiga i Stanisław Węgrzynowscy, Marta Czajka-Zgirska i Andrzej Zgirski.

alt


Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież