Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukcesu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 lutego 2024 20:08

Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska


- PO i "Wszytko dla Gdańska" murem za Aleksandra Dulkiewicz. Co to znaczy dla gdańskich polityk miejskich, co to znaczy dla PiS?
Przemysław Majewski: Dla mnie to tylko potwierdzenie, że rzekoma różnice między koalicjantami były fikcją. To są politycy z obozu, który od ponad 20 lat rządzi Gdańskiem i nadal nie potrafi rozwiązać podstawowych problemów mieszkańców związanych choćby z brakiem remontów dróg i lokali komunalnych, opóźnionymi inwestycjami czy wycinką zieleni. Prawo i Sprawiedliwość zawsze traktowało te dwa podmioty jak reprezentację dobrze znanego "układu gdańskiego".


- Część opozycji połączyła się w wielobarwną opozycję, od lewa do prawa, utrzymując, że to "Wspólna droga". Czy to nie jest "wspólna" równoległa droga z Koalicją PO, skoro jej liderką jest Jolanta Banach, pracownik instytucji miejskiej podległej wiceprezydent Chabior?
Przemysław Majewski: Życzyłbym sobie by wspólnymi siłami PiS, ruchów miejskich i pozostałej opozycji odsunąć Prezydent Dulkiewicz od władzy. Niestety trudno jest mi traktować poważnie, pewne osoby z nowego ruchu "Wspólna droga", które jeszcze kilka dni temu negocjowały z KO czy "Wszystko dla Gdańska" wspólny start. Jeśli ma to być "koncesjonowana opozycja" dla gdańskiej władzy to proponuję dla nich nazwę "Nie tędy droga".

alt


- Dlaczego PiS tak konspiracyjnie przygotowuje się do wyborów w Gdańsku? Kto kandydatem na prezydenta, kto otworzy listy radnych w okręgach?
Przemysław Majewski: Radni PiS w Gdańsku przede wszystkim codziennie starają się pomagać mieszkańcom. Ja interweniuję choćby w sprawie betonowania zieleni na południu Gdańska, kolega Andrzej Skiba w sprawie złego stanu lokali komunalnych na Stogach, a radna Barbara Imianowska w sprawie zabudowy deweloperskiej na Zaspie. Wybory 7 kwietnia będą więc sprawdzianem dla nas jak wielu osobom udało się pomóc. Aktywni, zaangażowani kandydaci na radnych i prezydenta to klucz do sukcesu, a konkretne nazwiska to pewnie kwestia dni.


- Część polityków prawicy skupia się w komitecie "WOW" (Wolność, Odpowiedzialność, Wiarygodność). Czy to koalicjant PiS czy konkurent?
Przemysław Majewski: Moim zdaniem to ślepa droga. Realny próg wyborczy do Rady Miasta w Gdańsku jest na poziomie kilkunastu procent. Próby tworzenia nowych ruchów prawicowych na niespełna dwa miesiące przed wyborami to prezent dla obozu Aleksandry Dulkiewicz. Tylko dobry wynik realnej siły jaką jest Prawo i Sprawiedliwość daje szansę na zmianę rządów w Gdańsku.

Rozmawiał TŁ


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież