Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowy wymiar sopockiego Sfinksa

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 26 sierpnia 2011 12:48

Jeden z najstarszych i najbardziej kultowych klubów w Polsce wraca do życia po trzymiesięcznej  przerwie w działalności. W sobotę 27 sierpnia, wraz z końcem wakacji szykuje się początek nowej ery Sfinksa, którą ma być unikatowa i świeża.

Po trzymiesięcznym remoncie otwieramy drzwi klubowiczom. Zainstalowaliśmy nowy system wentylacyjny, założyliśmy ogrzewanie, naprawiliśmy dach, wyczyściliśmy podłogi, wymieniliśmy okna, uruchomiliśmy kuchnię, załatwiliśmy dodatkowy przydział mocy oraz odmalowaliśmy klub. Usunęliśmy też cztery filary na głównej sali po to, aby poprawić kontakt widowni ze sceną. Operacja była złożona, cztery stalowe dwuteowniki na których teraz spoczywa antresola zostały zamówione w hucie i wykonane specjalnie dla nas – czytamy na oficjalnej stronie lokalu.Jednak o tym co tak naprawdę się zmieni, a co pozostanie takie same opowiedział nam Łukasz Zieliński, menadżer lokalu.

Zacznijmy od podstaw, co lokal zaoferuję klientom w perspektywie weekendowej ?
 
- W aspekcie weekendowym postanowiliśmy pozostać przy muzyce elektronicznej, a dokładniej elektronicznej muzyce tanecznej.  Sfinks700 oferować będzie w ramach piątkowych i sobotnich wieczorów takie gatunki jak tech-house, dubstep, drum&bass a także inne gatunki muzyczne niejako mieszczące się w kanonie szeroko pojętej muzyki klubowej. Nasz wybór motywowany jest przede wszystkim tym, że kochamy tę muzykę, a po drugie nie ma w trójmieście drugiego miejsca, w którym taka muzyka naprawdę się przyjmuje. Fakt, postawiliśmy na pewnego rodzaju niszę ale atmosfera lokalu tworzy doskonałe tło do tego typu imprez. Chciałbym jednak dodać, że nie mamy w planach koncentracji jedynie na elektronice, w Polsce ta muzyka przyciąga niestety nadal wąskie grono odbiorców.

Czego w takim razie będzie można posłuchać w sfinksie700 poza muzyką klubową?

- Zdajemy sobie w pełni sprawę z faktu, że zdecydowana większość naszej klienteli należy do pokolenia, które dorastało na nieco innych wzorcach muzycznych niż brzmienia klubowe. Dlatego nie zamykamy się wyłącznie na ten aspekt. Na pewno będą się u nas odbywać koncerty. Mamy do tego doskonałą infrastrukturę. Nasze nagłośnienie jest jednym z najlepszych w całej Polsce, opiera się na paczkach Meyer sound i procesorze Galileo. Główna sala została przebudowana pod kątem akustycznym.  Koncerty planujemy w czwartki i niedziele. Posłuchać będzie można, wszelkich gatunków muzyki granej na żywo. Oczywiście na odpowiednim poziomie. Nie chcemy zamykać się na żaden z gatunków muzycznych. Począwszy od rock'a, poprzez jazz, na kompletnie alternatywnych brzmieniach kończąc.
 
Jakich atrakcji wizualnych możemy spodziewać się w nadchodzącym sezonie ?

- Oczywiście będą się u nas odbywać także wystawy i wernisaże. Na pewno pojawi się TUSE, street art jest obecnie bardzo popularny i stanowi bardzo ciekawą formę ekspresji. Jednak mamy w planach kierowanie się także w stronę malarstwa, w ujęciu nieco bardziej konwencjonalnym. Na razie jednak nie chce zdradzać czyje obrazy będzie można podziwiać w lokalu. Stawiamy również wernisaże zdjęciowe. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i czekamy na młodych artystów. Czekają nas także zmiany w lokalu, kultowa fontanna pozostanie ale chcemy ją odrobinę zmienić. Dlatego już teraz mogę zdradzić, że w październiku ogłosimy konkurs na nowy projekt wystroju sali z fontanną.Sfinks uchodził i nadal uchodzi za miejsce bardzo specyficzne. Takie, które ludzie albo kochają, albo omijają. Z całą pewnością jest to lokal o charakterze i bez wątpienia nie ma osoby, która określiłaby to miejsce jako nijakie. Poza zmianami w kwestii audio-wizualnej szykują się także te praktyczno-użytkowe. Lokal postawił na czystość, jakość obsługi i poziom serwowanych usług. Bardzo krytycznie wypowiada się także w sprawie narkotyków, - w żadnym wypadku nie akceptujemy środków odurzających – mówi Łukasz Zieliński.
Mamy także pozytywną wiadomość dla palaczy, palarnia pojawi się ponownie w sfinksie, tym razem na niebieskiej sali, która posiada odpowiednie dla takiego pomieszczenia wentylatory.
Na pytanie czy to będzie Nowy Sfinks, czy szykuję się powtórka z tego co już było i jest bywalcom sopockich parkietów dobrze znane, właściciele odpowiadają bez namysłu. -Zdecydowanie stawiamy na nową jakość.
Na czym zatem ta nowa jakość ma polegać ? -Przede wszystkim zainwestowaliśmy w brzmienie. Mamy doskonałą adaptację akustyczną i sprzęt – mówi Leszek Możdżer, pełniący kuratelę artystyczną nad sfinksem.
Klub nastawia się na bardzo szerokie grono odbiorców. Zapytany o docelową klientelę Łukasz odpowiedział bez wahania – przede wszystkim kierujemy się w stronę osób, które szanują muzykę i znają się na niej. Ludzie, którzy wymagają od imprezy czegoś więcej niż tylko alkohol z całą pewnością będą usatysfakcjonowani tym co proponuje Sfinks. Oferujemy unikatowy klimat, którego nie znajdziecie nigdzie indziej w trójmieście.
Z ostatnim stwierdzeniem ciężko się nie zgodzić. 

Czekamy zatem na nowy wymiar dobrze nam znanego sopockiego Sfinksa, a dla wszystkich ciekawych już w sobotę Wielkie otwarcie lokalu, na którym wystąpią PETS RECORDING SHOWCASE, promując składankę „Friendly will carry you home”.
Zagrają:
Catz n Dogz
SLG
Pol_On
Chmara Winter
Daniel Zachodni
+Special Guest

więcej informacji na stronie lokalu http://www.sfinks700.com , a relacja z wydarzenia już w niedzielę.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież