Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Jaworski wyzywa do debaty na ziemi neutralnej premiera Tuska i ministra Grada

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 26 sierpnia 2011 12:58


Prawo i Sprawiedliwość wezwało ministrów rządu Donalda Tuska do przedwyborczej debaty. Jednak minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall nie przybyła na debatę z  wiceministrem edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Andrzejem Waśko. Minister z „gabinetu cieni” PiS zastał jedynie puste krzesło. PiS strzela na oślep – oceniła minister Hall zaproszenie do debaty i komentując na swoim blogu dodała, że program PiS powiela realizowane już przez rząd projekty.  Czy nie lepiej organizować je na neutralnym gruncie, a nie w Centrum Programowym PiS?
Każdy obywatel ma prawo decydować z kim oraz gdzie się spotyka i rozmawia. Ale zaproszenie było  skierowane do ministra. Pani Katarzyna Hall jest ministrem jednego z najważniejszych dla przyszłości narodu resortu – edukacji. Jeśli jest tak pewna, że zna nasz program tym bardziej nie rozumiem, czego miałaby się obawiać. Debatę miały relacjonować media. Nieobecność pani minister to nie tylko objaw lekceważenia opozycji, ale także współobywateli, którzy chcą znać zdanie rządu na temat kształcenia dzieci i młodzieży i płacą podatki na wynagrodzenia ministrów.


Poseł Jaworski nie obawia się debat i rzuci wyzwanie ministrom rządu Donalda Tuska?
- Nie obawiam się debat. Zapraszam do debaty premiera Donalda Tuska i ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada. Proponuję byśmy rozmawiali o gospodarce morskiej, o polskim przemyśle stoczniowym, o rybołówstwie, o przyszłości gospodarki, opartej o ponad pięćset kilometrów wybrzeża.

Przecież premier nie pojawi się w siedzibie PiS?
- Wzywam do debaty na neutralnym gruncie. Niech to będzie Gdynia. To nie jest mój okręg wyborczy. Nie jest też okręgiem wyborczym Donalda Tuska, a nie też Aleksandra Grada.

Panie pośle, dwóch na jednego? Nie obawia się Pan porażki? Trochę czasu minęło kiedy prezesował Pan Stoczni Gdańskiej. Premier i minister jego rządu mają na bieżąco informacje o sytuacji gospodarczej.
- Przekonamy się o tym, kto jaką ma wiedzę i jakie ma koncepcje podczas debaty. Mam nadzieję, że wystartują w szrankach z podwójną przewagą i ani minister Grad, ani premier Tusk nie stchórzą. We dwóch będzie im raźniej. Jestem do dyspozycji.

W debatach chcecie przekonać Polaków do głosowania na PiS? Sondaże róznych pracowni dają jednak znaczną przewagę Platformie. Co prawda ta przewaga waha się zależnie od prowadzącej sondaże pracowni badania opinii społecznej od kilku do nawet kilkunastu punktów procentowych.
- I to je, że te sondaże nie są wiele warte. Są zamawiane za grube pieniądze by tworzyć efekt samosprawdzającej się prognozy. Ostatecznie wynik poznamy po zamknięciu lokali wyborczych i ogłoszeniu werdyktu wyborców. Już podczas wyborów prezydenckich okazało się, jak znacznie nie doszacowano w przedwyborczych sondażach wyniku Jarosława Kaczyńskiego.  Publikowane co kilka dni sondaży nie ma sensu. Chyba, że ktoś chce w ten sposób prowadzić wyborczą kampanię i próbuje przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców.

PiS też może zamówić swoje badania. Obawiacie się, że powielą te publikowane cyklicznie wyniki?
- Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zamawiać sondaży. Prowadzimy naszą kampanię wśród Polaków, spotykając się z wyborcami. Nie zamierzamy wpisywać się w manipulowanie poprzez pseudosondaże prowadzone przez część mediów i niektóre pracownie badawcze.

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież