Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
środa, 25 stycznia 2023 14:11
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
Ilkay Durmus i Jarosław Kubicki przedłużyli kontrakty z Lechią.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Jaworski wyzywa do debaty na ziemi neutralnej premiera Tuska i ministra Grada

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 26 sierpnia 2011 12:58


Prawo i Sprawiedliwość wezwało ministrów rządu Donalda Tuska do przedwyborczej debaty. Jednak minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall nie przybyła na debatę z  wiceministrem edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Andrzejem Waśko. Minister z „gabinetu cieni” PiS zastał jedynie puste krzesło. PiS strzela na oślep – oceniła minister Hall zaproszenie do debaty i komentując na swoim blogu dodała, że program PiS powiela realizowane już przez rząd projekty.  Czy nie lepiej organizować je na neutralnym gruncie, a nie w Centrum Programowym PiS?
Każdy obywatel ma prawo decydować z kim oraz gdzie się spotyka i rozmawia. Ale zaproszenie było  skierowane do ministra. Pani Katarzyna Hall jest ministrem jednego z najważniejszych dla przyszłości narodu resortu – edukacji. Jeśli jest tak pewna, że zna nasz program tym bardziej nie rozumiem, czego miałaby się obawiać. Debatę miały relacjonować media. Nieobecność pani minister to nie tylko objaw lekceważenia opozycji, ale także współobywateli, którzy chcą znać zdanie rządu na temat kształcenia dzieci i młodzieży i płacą podatki na wynagrodzenia ministrów.


Poseł Jaworski nie obawia się debat i rzuci wyzwanie ministrom rządu Donalda Tuska?
- Nie obawiam się debat. Zapraszam do debaty premiera Donalda Tuska i ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada. Proponuję byśmy rozmawiali o gospodarce morskiej, o polskim przemyśle stoczniowym, o rybołówstwie, o przyszłości gospodarki, opartej o ponad pięćset kilometrów wybrzeża.

Przecież premier nie pojawi się w siedzibie PiS?
- Wzywam do debaty na neutralnym gruncie. Niech to będzie Gdynia. To nie jest mój okręg wyborczy. Nie jest też okręgiem wyborczym Donalda Tuska, a nie też Aleksandra Grada.

Panie pośle, dwóch na jednego? Nie obawia się Pan porażki? Trochę czasu minęło kiedy prezesował Pan Stoczni Gdańskiej. Premier i minister jego rządu mają na bieżąco informacje o sytuacji gospodarczej.
- Przekonamy się o tym, kto jaką ma wiedzę i jakie ma koncepcje podczas debaty. Mam nadzieję, że wystartują w szrankach z podwójną przewagą i ani minister Grad, ani premier Tusk nie stchórzą. We dwóch będzie im raźniej. Jestem do dyspozycji.

W debatach chcecie przekonać Polaków do głosowania na PiS? Sondaże róznych pracowni dają jednak znaczną przewagę Platformie. Co prawda ta przewaga waha się zależnie od prowadzącej sondaże pracowni badania opinii społecznej od kilku do nawet kilkunastu punktów procentowych.
- I to je, że te sondaże nie są wiele warte. Są zamawiane za grube pieniądze by tworzyć efekt samosprawdzającej się prognozy. Ostatecznie wynik poznamy po zamknięciu lokali wyborczych i ogłoszeniu werdyktu wyborców. Już podczas wyborów prezydenckich okazało się, jak znacznie nie doszacowano w przedwyborczych sondażach wyniku Jarosława Kaczyńskiego.  Publikowane co kilka dni sondaży nie ma sensu. Chyba, że ktoś chce w ten sposób prowadzić wyborczą kampanię i próbuje przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców.

PiS też może zamówić swoje badania. Obawiacie się, że powielą te publikowane cyklicznie wyniki?
- Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zamawiać sondaży. Prowadzimy naszą kampanię wśród Polaków, spotykając się z wyborcami. Nie zamierzamy wpisywać się w manipulowanie poprzez pseudosondaże prowadzone przez część mediów i niektóre pracownie badawcze.

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież