Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Jaworski wyzywa do debaty na ziemi neutralnej premiera Tuska i ministra Grada

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 26 sierpnia 2011 12:58


Prawo i Sprawiedliwość wezwało ministrów rządu Donalda Tuska do przedwyborczej debaty. Jednak minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall nie przybyła na debatę z  wiceministrem edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Andrzejem Waśko. Minister z „gabinetu cieni” PiS zastał jedynie puste krzesło. PiS strzela na oślep – oceniła minister Hall zaproszenie do debaty i komentując na swoim blogu dodała, że program PiS powiela realizowane już przez rząd projekty.  Czy nie lepiej organizować je na neutralnym gruncie, a nie w Centrum Programowym PiS?
Każdy obywatel ma prawo decydować z kim oraz gdzie się spotyka i rozmawia. Ale zaproszenie było  skierowane do ministra. Pani Katarzyna Hall jest ministrem jednego z najważniejszych dla przyszłości narodu resortu – edukacji. Jeśli jest tak pewna, że zna nasz program tym bardziej nie rozumiem, czego miałaby się obawiać. Debatę miały relacjonować media. Nieobecność pani minister to nie tylko objaw lekceważenia opozycji, ale także współobywateli, którzy chcą znać zdanie rządu na temat kształcenia dzieci i młodzieży i płacą podatki na wynagrodzenia ministrów.


Poseł Jaworski nie obawia się debat i rzuci wyzwanie ministrom rządu Donalda Tuska?
- Nie obawiam się debat. Zapraszam do debaty premiera Donalda Tuska i ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada. Proponuję byśmy rozmawiali o gospodarce morskiej, o polskim przemyśle stoczniowym, o rybołówstwie, o przyszłości gospodarki, opartej o ponad pięćset kilometrów wybrzeża.

Przecież premier nie pojawi się w siedzibie PiS?
- Wzywam do debaty na neutralnym gruncie. Niech to będzie Gdynia. To nie jest mój okręg wyborczy. Nie jest też okręgiem wyborczym Donalda Tuska, a nie też Aleksandra Grada.

Panie pośle, dwóch na jednego? Nie obawia się Pan porażki? Trochę czasu minęło kiedy prezesował Pan Stoczni Gdańskiej. Premier i minister jego rządu mają na bieżąco informacje o sytuacji gospodarczej.
- Przekonamy się o tym, kto jaką ma wiedzę i jakie ma koncepcje podczas debaty. Mam nadzieję, że wystartują w szrankach z podwójną przewagą i ani minister Grad, ani premier Tusk nie stchórzą. We dwóch będzie im raźniej. Jestem do dyspozycji.

W debatach chcecie przekonać Polaków do głosowania na PiS? Sondaże róznych pracowni dają jednak znaczną przewagę Platformie. Co prawda ta przewaga waha się zależnie od prowadzącej sondaże pracowni badania opinii społecznej od kilku do nawet kilkunastu punktów procentowych.
- I to je, że te sondaże nie są wiele warte. Są zamawiane za grube pieniądze by tworzyć efekt samosprawdzającej się prognozy. Ostatecznie wynik poznamy po zamknięciu lokali wyborczych i ogłoszeniu werdyktu wyborców. Już podczas wyborów prezydenckich okazało się, jak znacznie nie doszacowano w przedwyborczych sondażach wyniku Jarosława Kaczyńskiego.  Publikowane co kilka dni sondaży nie ma sensu. Chyba, że ktoś chce w ten sposób prowadzić wyborczą kampanię i próbuje przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców.

PiS też może zamówić swoje badania. Obawiacie się, że powielą te publikowane cyklicznie wyniki?
- Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zamawiać sondaży. Prowadzimy naszą kampanię wśród Polaków, spotykając się z wyborcami. Nie zamierzamy wpisywać się w manipulowanie poprzez pseudosondaże prowadzone przez część mediów i niektóre pracownie badawcze.

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #3 jerzyurban 2011-08-28 14:36
"- I to je, że te sondaże" - Jaworski przemawiam niczym prawdziwy stoczniowiec. ciekawe ile razy był na doku, albo spawał w kadłubie okrętu. Etnolog, doktorek polipatologii mi się tu znalazł, żenujące.
Cytować
 
 
-2 #2 Tomo 2011-08-27 10:54
Ma racje - to Tusk jest winien tej zapaści i jego przydupas Grad!
Cytować
 
 
0 #1 prawy 2011-08-26 16:51
.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież