Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Znowu strzały na moście w Tczewie

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 28 sierpnia 2011 18:27


Czwarta rekonstrukcja bitwy przy zabytkowych mostach w Tczewie za nami! Po raz kolejny Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie wspólnie z Samodzielną Grupą Odtworzeniową „Pomorze” stworzyło niesamowity spektakl urozmaicający niedzielny rodzinny spacer.

Posterunki graniczne
Przed budynkiem CWRDW i Muzeum Wisły na ul. 30 stycznia ponownie zagościły punkty graniczne: polski i niemiecki, kontrolujące granice ustalone po zakończonej I wojnie światowej, na podstawie Traktatu Wersalskiego podpisanego w dniu 28.06.1919 roku. Wierna rekonstrukcja mundurów i uzbrojenia obu wojsk przeniosła nas do roku 1939 tuż przed wybuchem II wojny światowej. Mieszkańcy oraz turyści mogli skorzystać z darmowego wejścia do wystawy w CWRDW ukazującej Pradzieje Tczewa oraz zobaczyć eksponaty Muzeum Wisły. Pradzieje Tczewa dostępne będą do końca 2011 roku. Ta jak i inne wystawy w CWRDW i Muzeum Wisły dostępne są całkowicie za darmo.

Zbrojnie na bulwarze
Od godz. 15.00 kilkaset osób oglądało rekonstrukcję bitwy przy moście Tczewskim z pierwszych godzin i dni II wojny światowej. Przy użyciu m.in. środków pirotechnicznych, polskich i niemieckich pojazdów wojskowych, ckm i moździerza, członkowie SGO „Pomorze” wprowadzili nas w ciężkie chwile tych wrześniowych dni.

Widzowie oprócz uzbrojenia i żołnierzy wojsk polskich i niemieckich mogli też oglądać jeepy oraz ciężarówki armii amerykańskiej. Ta coroczna impreza wraz z rewitalizacją starego miasta oraz „powrotem” miasta nad Wisłę sprawia, że coraz więcej turystów miło wspomina chwile spędzone w Tczewie.

Tekst i foto: Andrzej Cylwik

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież