Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowe projekty PUP - staż lub własna firma na wyciągnięcie ręki

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 27 czerwca 2012 13:41

Salon kosmetyczny, warsztat, a może studio projektowe - myślisz o założeniu własnej firmy? Weź udział w jednym z najnowszych projektów Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku i zdobądź pieniądze na realizację swoich biznesowych planów. Do zdobycia jest nawet 21 tys. zł.
W PUP w Gdańsku właśnie ruszają dwa nowe projekty - Zawsze Aktywni oraz Preludium do Pracy. Oba kierowane są głównie do osób przedsiębiorczych, planujących założenie własnej działalności gospodarczej.


Pierwszy z programów adresowany jest do osób bezrobotnych powyżej 50. roku życia, zarejestrowanych w gdańskim urzędzie pracy. W ramach projektu można zyskać jednorazową dotację na założenie własnej firmy, pakiet profesjonalnych szkoleń, a także finansowe wsparcie na prowadzenie działalności gospodarczej. Jest o co walczyć. Wysokość dotacji wynosi średnio 18 tys. zł, zaś 3 miesięczne wsparcie pomostowe to kwota rzędu blisko 3 tys. zł! Każdy z uczestników programu przejdzie także intensywny kurs ABC Przedsiębiorczości. Dodatkowo urząd pracy sfinansuje również drugie szkolenie. Jego wybór podyktowany będzie profilem planowanej działalności gospodarczej.

Natomiast dla osób młodych opracowany został 2 projekt - Preludium do pracy. Przewiduje on dwie różne formy wsparcia - dotacja na założenie własnej firmy lub płatny, kilkumiesięczny staż u pracodawców.


O dotację w wysokości średnio 18 tys. zł, wsparcie pomostowe (ok. 3 tys. zł), a także pakiet szkoleń (ABC Przedsiębiorczości oraz kurs indywidualnie dobrany do potrzeb przyszłej firmy) mogą się ubiegać osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP w Gdańsku, które nie ukończyły jeszcze 30. roku życia. Wnioski o przyznanie pieniędzy należy składać w terminie od 26 czerwca do 6 lipca w Kancelarii PUP w Gdańsku (II p. pok. 214). Przed złożeniem dokumentów należy się spotkać z doradcą zawodowym, który zaopiniuje wniosek.


Na płatny, 5 miesięczny staż będą natomiast kierowane osoby do 25. roku życia, absolwenci szkół wyższych do 27. roku życia (pod warunkiem ukończenia szkoły w przeciągu ostatnich 12 miesięcy) lub bezrobotni znajdujący się w szczególnej sytuacji na rynku pracy: niepełnosprawni, osoby po zakończeniu kontraktu socjalnego, osoby samotnie wychowujące co najmniej 1 dziecko do 18. roku życia, kobiety powracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka, długotrwale bezrobotni, osoby nie posiadające kwalifikacji zawodowych, wykształcenia co najmniej średniego, osoby bezrobotne po odbyciu kary pozbawienia wolności.


Przyszłym stażystom PUP oferuje nie tylko  możliwość zdobycia cennego na rynku pracy doświadczenia zawodowego. Każdy uczestnik projektu otrzyma również wysokie stypendium w wysokości 953 zł miesięcznie, Kartę osoby aktywnie poszukującej pracy (umożliwia ona bezpłatne poruszanie się komunikacją miejską), a także weźmie udział w praktycznym szkoleniu z zakresu poprawy wizerunku Metamorfoza.

Wiele zyskać mogą też pracodawcy. Firmy, które zdecydują się na przyjęcie stażysty i po 5 miesiącach podpiszą z nim umowę o pracę, zostaną nagrodzone - PUP wypłaci im 1 670 zł.


Zawsze Aktywni
Liczba uczestników - 13 osób
Termin naboru - 26.06.2012-06.07.2012
Wymagane dokumenty
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji

Preludium do Pracy

Liczba uczestników - 19 osób (9 staż + 10 osób dotacja)
Termin naboru - 26.06.2012-06.07.2012
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Wniosek o zorganizowanie stażu (dok. dla pracodawców)

Więcej informacji nt. obu projektów udziela:
Joanna Lisius
Dział Programów Rynku Pracy
Tel.: /58/ 732-53-35
e-mail: jlisius@pup.gda.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież