Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowe projekty PUP - staż lub własna firma na wyciągnięcie ręki

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 27 czerwca 2012 13:41

Salon kosmetyczny, warsztat, a może studio projektowe - myślisz o założeniu własnej firmy? Weź udział w jednym z najnowszych projektów Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku i zdobądź pieniądze na realizację swoich biznesowych planów. Do zdobycia jest nawet 21 tys. zł.
W PUP w Gdańsku właśnie ruszają dwa nowe projekty - Zawsze Aktywni oraz Preludium do Pracy. Oba kierowane są głównie do osób przedsiębiorczych, planujących założenie własnej działalności gospodarczej.


Pierwszy z programów adresowany jest do osób bezrobotnych powyżej 50. roku życia, zarejestrowanych w gdańskim urzędzie pracy. W ramach projektu można zyskać jednorazową dotację na założenie własnej firmy, pakiet profesjonalnych szkoleń, a także finansowe wsparcie na prowadzenie działalności gospodarczej. Jest o co walczyć. Wysokość dotacji wynosi średnio 18 tys. zł, zaś 3 miesięczne wsparcie pomostowe to kwota rzędu blisko 3 tys. zł! Każdy z uczestników programu przejdzie także intensywny kurs ABC Przedsiębiorczości. Dodatkowo urząd pracy sfinansuje również drugie szkolenie. Jego wybór podyktowany będzie profilem planowanej działalności gospodarczej.

Natomiast dla osób młodych opracowany został 2 projekt - Preludium do pracy. Przewiduje on dwie różne formy wsparcia - dotacja na założenie własnej firmy lub płatny, kilkumiesięczny staż u pracodawców.


O dotację w wysokości średnio 18 tys. zł, wsparcie pomostowe (ok. 3 tys. zł), a także pakiet szkoleń (ABC Przedsiębiorczości oraz kurs indywidualnie dobrany do potrzeb przyszłej firmy) mogą się ubiegać osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP w Gdańsku, które nie ukończyły jeszcze 30. roku życia. Wnioski o przyznanie pieniędzy należy składać w terminie od 26 czerwca do 6 lipca w Kancelarii PUP w Gdańsku (II p. pok. 214). Przed złożeniem dokumentów należy się spotkać z doradcą zawodowym, który zaopiniuje wniosek.


Na płatny, 5 miesięczny staż będą natomiast kierowane osoby do 25. roku życia, absolwenci szkół wyższych do 27. roku życia (pod warunkiem ukończenia szkoły w przeciągu ostatnich 12 miesięcy) lub bezrobotni znajdujący się w szczególnej sytuacji na rynku pracy: niepełnosprawni, osoby po zakończeniu kontraktu socjalnego, osoby samotnie wychowujące co najmniej 1 dziecko do 18. roku życia, kobiety powracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka, długotrwale bezrobotni, osoby nie posiadające kwalifikacji zawodowych, wykształcenia co najmniej średniego, osoby bezrobotne po odbyciu kary pozbawienia wolności.


Przyszłym stażystom PUP oferuje nie tylko  możliwość zdobycia cennego na rynku pracy doświadczenia zawodowego. Każdy uczestnik projektu otrzyma również wysokie stypendium w wysokości 953 zł miesięcznie, Kartę osoby aktywnie poszukującej pracy (umożliwia ona bezpłatne poruszanie się komunikacją miejską), a także weźmie udział w praktycznym szkoleniu z zakresu poprawy wizerunku Metamorfoza.

Wiele zyskać mogą też pracodawcy. Firmy, które zdecydują się na przyjęcie stażysty i po 5 miesiącach podpiszą z nim umowę o pracę, zostaną nagrodzone - PUP wypłaci im 1 670 zł.


Zawsze Aktywni
Liczba uczestników - 13 osób
Termin naboru - 26.06.2012-06.07.2012
Wymagane dokumenty
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji

Preludium do Pracy

Liczba uczestników - 19 osób (9 staż + 10 osób dotacja)
Termin naboru - 26.06.2012-06.07.2012
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Wniosek o zorganizowanie stażu (dok. dla pracodawców)

Więcej informacji nt. obu projektów udziela:
Joanna Lisius
Dział Programów Rynku Pracy
Tel.: /58/ 732-53-35
e-mail: jlisius@pup.gda.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież