Sekretny świat Michała Wójcika » Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wystawę zupełnie mi nieznanego gdańskiego artysty Mi... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:06
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
Na godz. 18.00 zaplanowano początek meczu Aforti Start Gniezno -
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowe projekty PUP - staż lub własna firma na wyciągnięcie ręki

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 27 czerwca 2012 13:41

Salon kosmetyczny, warsztat, a może studio projektowe - myślisz o założeniu własnej firmy? Weź udział w jednym z najnowszych projektów Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku i zdobądź pieniądze na realizację swoich biznesowych planów. Do zdobycia jest nawet 21 tys. zł.
W PUP w Gdańsku właśnie ruszają dwa nowe projekty - Zawsze Aktywni oraz Preludium do Pracy. Oba kierowane są głównie do osób przedsiębiorczych, planujących założenie własnej działalności gospodarczej.


Pierwszy z programów adresowany jest do osób bezrobotnych powyżej 50. roku życia, zarejestrowanych w gdańskim urzędzie pracy. W ramach projektu można zyskać jednorazową dotację na założenie własnej firmy, pakiet profesjonalnych szkoleń, a także finansowe wsparcie na prowadzenie działalności gospodarczej. Jest o co walczyć. Wysokość dotacji wynosi średnio 18 tys. zł, zaś 3 miesięczne wsparcie pomostowe to kwota rzędu blisko 3 tys. zł! Każdy z uczestników programu przejdzie także intensywny kurs ABC Przedsiębiorczości. Dodatkowo urząd pracy sfinansuje również drugie szkolenie. Jego wybór podyktowany będzie profilem planowanej działalności gospodarczej.

Natomiast dla osób młodych opracowany został 2 projekt - Preludium do pracy. Przewiduje on dwie różne formy wsparcia - dotacja na założenie własnej firmy lub płatny, kilkumiesięczny staż u pracodawców.


O dotację w wysokości średnio 18 tys. zł, wsparcie pomostowe (ok. 3 tys. zł), a także pakiet szkoleń (ABC Przedsiębiorczości oraz kurs indywidualnie dobrany do potrzeb przyszłej firmy) mogą się ubiegać osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP w Gdańsku, które nie ukończyły jeszcze 30. roku życia. Wnioski o przyznanie pieniędzy należy składać w terminie od 26 czerwca do 6 lipca w Kancelarii PUP w Gdańsku (II p. pok. 214). Przed złożeniem dokumentów należy się spotkać z doradcą zawodowym, który zaopiniuje wniosek.


Na płatny, 5 miesięczny staż będą natomiast kierowane osoby do 25. roku życia, absolwenci szkół wyższych do 27. roku życia (pod warunkiem ukończenia szkoły w przeciągu ostatnich 12 miesięcy) lub bezrobotni znajdujący się w szczególnej sytuacji na rynku pracy: niepełnosprawni, osoby po zakończeniu kontraktu socjalnego, osoby samotnie wychowujące co najmniej 1 dziecko do 18. roku życia, kobiety powracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka, długotrwale bezrobotni, osoby nie posiadające kwalifikacji zawodowych, wykształcenia co najmniej średniego, osoby bezrobotne po odbyciu kary pozbawienia wolności.


Przyszłym stażystom PUP oferuje nie tylko  możliwość zdobycia cennego na rynku pracy doświadczenia zawodowego. Każdy uczestnik projektu otrzyma również wysokie stypendium w wysokości 953 zł miesięcznie, Kartę osoby aktywnie poszukującej pracy (umożliwia ona bezpłatne poruszanie się komunikacją miejską), a także weźmie udział w praktycznym szkoleniu z zakresu poprawy wizerunku Metamorfoza.

Wiele zyskać mogą też pracodawcy. Firmy, które zdecydują się na przyjęcie stażysty i po 5 miesiącach podpiszą z nim umowę o pracę, zostaną nagrodzone - PUP wypłaci im 1 670 zł.


Zawsze Aktywni
Liczba uczestników - 13 osób
Termin naboru - 26.06.2012-06.07.2012
Wymagane dokumenty
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji

Preludium do Pracy

Liczba uczestników - 19 osób (9 staż + 10 osób dotacja)
Termin naboru - 26.06.2012-06.07.2012
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Zasady realizacji projektu
Wniosek o przyznanie dotacji
Wniosek o zorganizowanie stażu (dok. dla pracodawców)

Więcej informacji nt. obu projektów udziela:
Joanna Lisius
Dział Programów Rynku Pracy
Tel.: /58/ 732-53-35
e-mail: jlisius@pup.gda.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież