O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Na wniosek SLD rewizja sponsoringu dla Niemców

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 czerwca 2012 07:00

Podczas środowego posiedzenia gdańskiej Komisji Rewizyjnej zdecydowanie najważniejszym punktem obrad okazało się omówienie pisma Sojuszu Lewicy Demokratycznej z dnia 30 maja dotyczącego sfinansowania z budżetu Miasta Gdańska pobytu niemieckim dziennikarzom i osobom towarzyszącym w ramach Euro 2012.Zarząd miejski SLD w Gdańsku wniósł o kontrolę transakcji dokonanej między miastem Gdańsk a spółką Euro Lloyd.


Na wniosek radnych, przewodniczący Komisji Grzegorz Strzelczyk postanowił umieścić je wyżej na początku obrad, bezpośrednio po przyjęciu protokołów z poprzedniego, majowego posiedzenia.


Na spotkaniu obecny był m.in. Zbigniew Weinar, zastępca dyrektora w Biurze Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012, który jednak zabrał głos wyłącznie po to, aby do wyrażenia stanowiska upoważnić swojego kolegę z biura, Krzysztofa Guzowskiego. Guzowski, który nadzorował podpisanie dyskutowanej umowy podkreślił, że było to porozumienie zawarte między miastem Gdańsk a Niemiecką Federacją Piłkarską. Wyjaśnił, że w jego opinii opłacenie Niemców było koniecznością, bo w trakcie spotkań negocjacyjnych padły sugestie, że w przeciwnym razie nie zgodzą się na pobyt w Dworze Oliwskim w trakcie trwania rozgrywek. Dodał, że osobiście sprawdził, że ukazało się co najmniej 8 artykułów w których pojawiały się informacje na temat Gdańska, co jego zdaniem potwierdza wywiązanie się strony niemieckiej z umowy.


Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska podniosła w tym momencie, że przedmiotem dyskusji jest fakt, że pieniądze zostały wpłacone nie celem pokrycia kosztów zakwaterowania niemieckich dziennikarzy, a na podstawie umowy o promocję miasta.


- Nieważne, czy zapłaciliśmy gotówką, czy za hotele, przedmiotem umowy, która została zawarta jest promocja Gdańska – stwierdziła Blacharska.
Skarbnik miasta dodała, że zgodnie z umową agencja miała w zamian zapewnić kontakt z czołowymi dziennikarzami sportowymi. Na pytanie przewodniczącego komisji, czy w umowie wymieniono konkretnych dziennikarzy odparła, że nie, podobnie jak nie były wyszczególnione zadania, jakie się im powierzyło. Trudno więc o jasną weryfikację czy spółka Euro Lloyd w ogóle wywiązała się z umowy.


Radna SLD Jolanta Banach poprosiła przedstawicieli biura prezydenta miasta o wytłumaczenie, w jaki sposób można ocenić wypełnienie zobowiązań strony niemieckiej, bo – jak stwierdziła – pisemna odpowiedź, jaką przygotowali w żadnym stopniu tego nie wyjaśnia. Zauważyła również, że nie na miejscu jest argumentacja o konieczności zapłacenia 50 tys. euro i powoływanie się przy tym na aluzje, które miały rzekomo paść na negocjacjach. Przytoczyła fragment odpowiedzi, w którym biuro prezydenta „stoi na stanowisku, że są to (50 tysięcy euro - dop. AB) bardzo dobrze wydane pieniądze na promocje i reklamę Gdańska, czego dowodem mogą być zamieszczone w szczątkowych ilościach artykuły i reportaże”.
Po uzyskaniu wyjaśnień, że sformułowanie „szczątkowe” zostało użyte w niewłaściwym kontekście, oświadczyła, że jest skłonna je przyjąć, prosi jednak o konkretne dowody, że dziewięciu wymienionych dziennikarzy rzeczywiście wywiązało się z umowy względem miasta. Dodała, że mimo wszystko nie rozumie, jak doszło do tego, że tylko Gdańsk zapłacił reprezentacji za to, że się tam zatrzymała.


Głos zabrał obecny na zebraniu zastępca prezydenta Gdańska, Andrzej Bojanowski, który zripostował, że do wyboru mieli 16 innych lokalizacji. Argumentował, że „tego typu zjawiska się po prostu dzieją w tym obszarze”. Dodał, że w jego opinii Gdańsk wiele zyskał na tej transakcji, z powodu boiska wartego 250 tys. euro, którego niemiecka federacja nie zamierza demontować oraz trybuny multimedialnej, której wartość ocenił na kolejne 30 tys. euro.  Jeden z radnych wtórował, że 50 tys. euro przelane na konto fundacji Euro Lloyd to kwota śmiesznie niska jak na niemieckie standardy.


Przewodniczący komisji przypomniał, że dyskusja toczy się nie wokół korzyści jakie Gdańsk mógł uzyskać, a próby weryfikacji zawartej z nim umowy. Nieco kąśliwie przypomniał też o przypadkowej promocji Sopotu, którą nieświadomie zasponsorował budżet miasta Gdańsk.
Omawianie zasadności transakcji zakończyło się wezwaniem pracowników gdańskiego magistratu do umotywowania ich stanowiska o wywiązaniu się Euro Lloyd z umowy i poparciem go konkretnymi dowodami.
Aleksandra Bełdowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież