Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma... Gdańskie talenty - kino w mieście » Paweł Orłowski, polityk PO, był już sopockim spikerem, wiceprezydentem miasta, posłem, wiceministrem...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
wtorek, 21 czerwca 2022 17:54
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
Elewarr Sp. z o.o. zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców gmin
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Absolutorium dla Adamowicza za 2011 rok(?)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 27 czerwca 2012 11:04

altBardzo ważne uchwały mają do przegłosowania radni podczas obrad XXVIII sesji Rady Miasta Gdańska, która odbędzie się 28 czerwca 2012 roku (czwartek).Te uchwały dotyczą przede wszystkim rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Gdańska za 2011 rok, a także uchwały Komisji Rewizyjnej z dnia 5 czerwca 2012 r. w tej samej sprawie oraz w sprawie jej wniosku o udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Gdańska za rok 2011.


Następnie radnym zostanie przedstawiona opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, po czym – według porządku obrad - nastąpią  przemówienia przedstawicieli Klubów Radnych, dyskusja i głosowania nad kolejnymi kilkudziesięcioma uchwałami. W większości dotyczą one przystąpienia do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz zatwierdzenia sprawozdań finansowych za 2011 r. instytucji będących na utrzymaniu miasta.


Zostanie też m.in. przegłosowana uchwała w sprawie wyrażenia opinii o lokalizacji kasyna gry w Gdańsku oraz zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za korzystanie z przeprawy promowej przez Martwą Wisłę w Wisłoujściu łączącą ulicę Wyzwolenia z ulicą Charpentiera w Gdańsku.

Poprosiliśmy Wiesława Kamińskiego, przewodniczącego Klubu Politycznego PiS w Radzie Miasta Gdańska, o krótką wypowiedź co do czwartkowych obrad. - Jako klub opozycyjny jesteśmy zdania, że prezydent Paweł Adamowicz nie powinien być prezydentem, bo już od dawna nie wnosi nic nowego do zarządzania w naszym mieście. Nie jest on w stanie wyegzekwować dobrej pracy od swoich zastępców, dyrektorów i urzędników. Jeśli chodzi o 2011 rok, to najważniejsze zaniedbanie jest w edukacji. W Gdańsku wyniki nauczania młodzieży są gorsze niż w Gdyni i Sopocie, a nakłady u nas są bardzo wysokie zaś efekty bardzo niskie. Za skandaliczne w 2011 roku uznajemy wybranie Lechii Operator na zarządcę stadionu PGE Arena Gdańsk. Okazał się ten wybór całkowitym bankructwem. A firmę tą wybrał prezydent Adamowicz i on osobiście ponosi za to bankructwo odpowiedzialność.


Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież