Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Absolutorium dla Adamowicza za 2011 rok(?)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 27 czerwca 2012 11:04

altBardzo ważne uchwały mają do przegłosowania radni podczas obrad XXVIII sesji Rady Miasta Gdańska, która odbędzie się 28 czerwca 2012 roku (czwartek).Te uchwały dotyczą przede wszystkim rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Gdańska za 2011 rok, a także uchwały Komisji Rewizyjnej z dnia 5 czerwca 2012 r. w tej samej sprawie oraz w sprawie jej wniosku o udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Gdańska za rok 2011.


Następnie radnym zostanie przedstawiona opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, po czym – według porządku obrad - nastąpią  przemówienia przedstawicieli Klubów Radnych, dyskusja i głosowania nad kolejnymi kilkudziesięcioma uchwałami. W większości dotyczą one przystąpienia do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz zatwierdzenia sprawozdań finansowych za 2011 r. instytucji będących na utrzymaniu miasta.


Zostanie też m.in. przegłosowana uchwała w sprawie wyrażenia opinii o lokalizacji kasyna gry w Gdańsku oraz zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za korzystanie z przeprawy promowej przez Martwą Wisłę w Wisłoujściu łączącą ulicę Wyzwolenia z ulicą Charpentiera w Gdańsku.

Poprosiliśmy Wiesława Kamińskiego, przewodniczącego Klubu Politycznego PiS w Radzie Miasta Gdańska, o krótką wypowiedź co do czwartkowych obrad. - Jako klub opozycyjny jesteśmy zdania, że prezydent Paweł Adamowicz nie powinien być prezydentem, bo już od dawna nie wnosi nic nowego do zarządzania w naszym mieście. Nie jest on w stanie wyegzekwować dobrej pracy od swoich zastępców, dyrektorów i urzędników. Jeśli chodzi o 2011 rok, to najważniejsze zaniedbanie jest w edukacji. W Gdańsku wyniki nauczania młodzieży są gorsze niż w Gdyni i Sopocie, a nakłady u nas są bardzo wysokie zaś efekty bardzo niskie. Za skandaliczne w 2011 roku uznajemy wybranie Lechii Operator na zarządcę stadionu PGE Arena Gdańsk. Okazał się ten wybór całkowitym bankructwem. A firmę tą wybrał prezydent Adamowicz i on osobiście ponosi za to bankructwo odpowiedzialność.


Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież