Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

4 Metropolitalne Targi Pracy - kto się nie rozwija ten się cofa

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 08 kwietnia 2015 15:47

4 edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza odbyła się w Amber EXPO. 150 pracodawców oferowało ponad 1500 miejsc pracy. Targi odwiedziły tysiące osób szukających pracy. Organizatorami Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza byli Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.


Kolejna edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Już kilkadziesiąt minut przed oficjalnym rozpoczęciem targów, godz. 11.00, przed Amber EXPO zgromadziło się kilkaset osób, które nie mogły się doczekać wejścia na targi i poznania ofert pracodawców.


alt- Targi organizujemy po raz czwarty i są coraz lepsze, oferta jest coraz bogatsza - stwierdził Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - W tym roku mamy ponad 150 pracodawców i 1500 miejsc pracy. Są urzędy pracy praktycznie z całego obszaru metropolitalnego. Jest wielu szukających pracy. Na tegorocznych targach mamy atrakcje, których nie było wcześniej. Przykładem może być Aleja Rekrutacji gdzie każdy może przygotować się do rozmowy w pracodawcą, napisać list motywacyjny pod okiem fachowca, zrobić CV, są nawet testy z języka angielskiego, można sobie zrobić porządne zdjęcie do CV. Jest specjalna strefa IT, to jest taka nasza dolina krzemowa gdańska, w której są firmy z sektora IT potrzebujące informatyków, programistów. Odbywają się warsztaty, konsultacje z doradcami zawodowymi. Jest dużo atrakcji i myślę, że wszyscy, którzy odwiedzili targi nie żałowali. Targi to dla szukających pracy najlepsza okazja do zaprezentowania się pracodawcom. Czasami dostać się do pracodawcy jest bardzo trudno. Tu można z nimi bezpośrednio porozmawiać. Jest okazja do zrobienia dobrego wrażenia. Można się umówić na spotkanie indywidualne. Podczas targów można się szczegółowa dopytać o warunki pracy, o ofercie. Na tym polega przewaga targów nad innymi formami rekrutacji. Bardzo się cieszę, że udaje się nam wywiązywać z naszej roli czyli łączymy tych którzy szukają pracowników z tymi, którzy szukają pracy.


altOferty pracy był różnorodne. Oprócz wspomnianej przez dyrektora Budnika strefy IT nie brakowało ofert z branży stoczniowej, sklepów sieciowych, instytucji finansowych. Swoje stoisko miała Grupa Lotos. Bogata była oferta pracy zagranicznej m.in. w ramach EURES - sieci europejskich ofert pracy.


altaltSzukający pracy na targi przychodzili z różnymi oczekiwaniami.
- Na targi przyszłam rozejrzeć się i sprawdzić jakie są możliwości na rynku pracy - przyznała pani Monika. - Nie bardzo wierzę, że znajdę tu konkretną pracę. Poszukuję pracy w sektorze biuro-handlowym.


alt- Przyszedłem sprawdzić swoją wartość na rynku pracy - stwierdził Paweł Ostęp. - Jestem zatrudniony na umowę o pracę. Mam taki zwyczaj, że raz na jakiś czas sprawdzam czy a nuż coś ciekawszego się nie pojawi. Kto się nie rozwija ten się cofa. Na targach sprawdzam oferty z sektora w którym jestem zatrudniony. Dodatkowo pytam czy się nie przekwalifikować. Wszystko zależy od tego co mogą mi w boksach zaproponować.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież