Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nie będzie Jarmarku Europa na stadionie UG

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 12 marca 2014 14:28

Stadion Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza już 5 kwietnia co sobotę miał być miejscem "flumarku", czyli pchlego targu. W ostatniej chwili jednak władze uniwersytetu zrezygnowały z takiej możliwości. Czy nasuwające się skojarzenia ze Stadionem Dziesięciolecia w Warszawie mogły się przyczynić do ostatecznej odmowy Uniwersytetu?Przyjęty ciepło pomysł pchlego targu w Olsztynie nie spotkał się z tym samym zainteresowaniem w Gdańsku. W ostatnim momencie Uniwersytet Gdański, właściciel stadionu, na którym co sobotę miał odbywać się flumark, odmówił współpracy. - Rozważaliśmy taką możliwość – przyznała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego – ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.

Dlaczego uniwersytet w ostatnim momencie zdecydował odstąpić od umowy zawartej z organizatorem? Tego od rzecznika nie udało nam się dowiedzieć. Sam organizator pchlego targu, Jerzy Bis, wyraził zaskoczenie niespodziewaną odmową ze strony Uniwersytetu Gdańskiego. - Sprawa wyglądała zapiętą na ostatni guzik – komentuje Jerzy Bis, pomysłodawca organizacji flumarku w Gdańsku. - Umowę zaakceptowałem, władze uczelni też, ale w ostatniej chwili zapadła jednak decyzja odmowna.

Jak przyznaje Bis, miały dochodzić do dyrekcji głosy z innych uczelni oskarżające UG o chęć zorganizowania drugiego Stadionu Dziesięciolecia, na którym odbywał się niesławny Jarmark Europa. Jak dodaje jednak Bis, jest to spowodowane brakiem zrozumienia idei pchlego targu. - Jedynymi sprzedającymi miały być osoby prywatne z używanymi rzeczami, a nie grupy zajmujące się handlem, w tym pirackimi rzeczami. Dyrekcja mimo wszystko nie zgodziła się, czego też nie rozumiem, bo uczelnia jest w trudnej sytuacji finansowej, a nieużytek stoi już dużo lat, a mogli mieć przecież z tego parę groszy, chociaż na utrzymanie.

Trudno faktycznie oprzeć się skojarzeniom z warszawskim Stadionem Dziesięciolecia, który był przede wszystkim miejscem pod Jarmark Europa, gdzie warszawiacy mogli kupić niemal wszystko. Czy faktycznie Uniwersytet Gdański ugiął się pod krytyką innych uczelni pozostaje jednak pogłoską, jako że rzecznik odmówiła jakichkolwiek szerszych informacji na ten temat. 

Mimo to Jerzy Bis się nie poddaje. Zorganizował już flumark w Olsztynie, gdzie cieszy się sporą popularnością gromadząc ponad 200 sprzedających. Inną z rozpatrywanych lokalizacji dla pchlego targu w Gdańsku był nieużywany pas startowy na Zaspie, jednak, jak przyznaje Bis, nie udało się porozumieć z właścicielem. - Nie poddaje się – dodaje Bis. - Będę szukał innej lokalizacji, jest jeszcze parę innych miejsc. Stadion nie jest jedyny w Trójmieście. Jest masa miejsc, które można zagospodarować.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież