Sekretny świat Michała Wójcika » Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wystawę zupełnie mi nieznanego gdańskiego artysty Mi... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:06
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
Na godz. 18.00 zaplanowano początek meczu Aforti Start Gniezno -
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nie będzie Jarmarku Europa na stadionie UG

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 12 marca 2014 14:28

Stadion Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza już 5 kwietnia co sobotę miał być miejscem "flumarku", czyli pchlego targu. W ostatniej chwili jednak władze uniwersytetu zrezygnowały z takiej możliwości. Czy nasuwające się skojarzenia ze Stadionem Dziesięciolecia w Warszawie mogły się przyczynić do ostatecznej odmowy Uniwersytetu?Przyjęty ciepło pomysł pchlego targu w Olsztynie nie spotkał się z tym samym zainteresowaniem w Gdańsku. W ostatnim momencie Uniwersytet Gdański, właściciel stadionu, na którym co sobotę miał odbywać się flumark, odmówił współpracy. - Rozważaliśmy taką możliwość – przyznała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego – ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.

Dlaczego uniwersytet w ostatnim momencie zdecydował odstąpić od umowy zawartej z organizatorem? Tego od rzecznika nie udało nam się dowiedzieć. Sam organizator pchlego targu, Jerzy Bis, wyraził zaskoczenie niespodziewaną odmową ze strony Uniwersytetu Gdańskiego. - Sprawa wyglądała zapiętą na ostatni guzik – komentuje Jerzy Bis, pomysłodawca organizacji flumarku w Gdańsku. - Umowę zaakceptowałem, władze uczelni też, ale w ostatniej chwili zapadła jednak decyzja odmowna.

Jak przyznaje Bis, miały dochodzić do dyrekcji głosy z innych uczelni oskarżające UG o chęć zorganizowania drugiego Stadionu Dziesięciolecia, na którym odbywał się niesławny Jarmark Europa. Jak dodaje jednak Bis, jest to spowodowane brakiem zrozumienia idei pchlego targu. - Jedynymi sprzedającymi miały być osoby prywatne z używanymi rzeczami, a nie grupy zajmujące się handlem, w tym pirackimi rzeczami. Dyrekcja mimo wszystko nie zgodziła się, czego też nie rozumiem, bo uczelnia jest w trudnej sytuacji finansowej, a nieużytek stoi już dużo lat, a mogli mieć przecież z tego parę groszy, chociaż na utrzymanie.

Trudno faktycznie oprzeć się skojarzeniom z warszawskim Stadionem Dziesięciolecia, który był przede wszystkim miejscem pod Jarmark Europa, gdzie warszawiacy mogli kupić niemal wszystko. Czy faktycznie Uniwersytet Gdański ugiął się pod krytyką innych uczelni pozostaje jednak pogłoską, jako że rzecznik odmówiła jakichkolwiek szerszych informacji na ten temat. 

Mimo to Jerzy Bis się nie poddaje. Zorganizował już flumark w Olsztynie, gdzie cieszy się sporą popularnością gromadząc ponad 200 sprzedających. Inną z rozpatrywanych lokalizacji dla pchlego targu w Gdańsku był nieużywany pas startowy na Zaspie, jednak, jak przyznaje Bis, nie udało się porozumieć z właścicielem. - Nie poddaje się – dodaje Bis. - Będę szukał innej lokalizacji, jest jeszcze parę innych miejsc. Stadion nie jest jedyny w Trójmieście. Jest masa miejsc, które można zagospodarować.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież