Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nie będzie Jarmarku Europa na stadionie UG

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 12 marca 2014 14:28

Stadion Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza już 5 kwietnia co sobotę miał być miejscem "flumarku", czyli pchlego targu. W ostatniej chwili jednak władze uniwersytetu zrezygnowały z takiej możliwości. Czy nasuwające się skojarzenia ze Stadionem Dziesięciolecia w Warszawie mogły się przyczynić do ostatecznej odmowy Uniwersytetu?Przyjęty ciepło pomysł pchlego targu w Olsztynie nie spotkał się z tym samym zainteresowaniem w Gdańsku. W ostatnim momencie Uniwersytet Gdański, właściciel stadionu, na którym co sobotę miał odbywać się flumark, odmówił współpracy. - Rozważaliśmy taką możliwość – przyznała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego – ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.

Dlaczego uniwersytet w ostatnim momencie zdecydował odstąpić od umowy zawartej z organizatorem? Tego od rzecznika nie udało nam się dowiedzieć. Sam organizator pchlego targu, Jerzy Bis, wyraził zaskoczenie niespodziewaną odmową ze strony Uniwersytetu Gdańskiego. - Sprawa wyglądała zapiętą na ostatni guzik – komentuje Jerzy Bis, pomysłodawca organizacji flumarku w Gdańsku. - Umowę zaakceptowałem, władze uczelni też, ale w ostatniej chwili zapadła jednak decyzja odmowna.

Jak przyznaje Bis, miały dochodzić do dyrekcji głosy z innych uczelni oskarżające UG o chęć zorganizowania drugiego Stadionu Dziesięciolecia, na którym odbywał się niesławny Jarmark Europa. Jak dodaje jednak Bis, jest to spowodowane brakiem zrozumienia idei pchlego targu. - Jedynymi sprzedającymi miały być osoby prywatne z używanymi rzeczami, a nie grupy zajmujące się handlem, w tym pirackimi rzeczami. Dyrekcja mimo wszystko nie zgodziła się, czego też nie rozumiem, bo uczelnia jest w trudnej sytuacji finansowej, a nieużytek stoi już dużo lat, a mogli mieć przecież z tego parę groszy, chociaż na utrzymanie.

Trudno faktycznie oprzeć się skojarzeniom z warszawskim Stadionem Dziesięciolecia, który był przede wszystkim miejscem pod Jarmark Europa, gdzie warszawiacy mogli kupić niemal wszystko. Czy faktycznie Uniwersytet Gdański ugiął się pod krytyką innych uczelni pozostaje jednak pogłoską, jako że rzecznik odmówiła jakichkolwiek szerszych informacji na ten temat. 

Mimo to Jerzy Bis się nie poddaje. Zorganizował już flumark w Olsztynie, gdzie cieszy się sporą popularnością gromadząc ponad 200 sprzedających. Inną z rozpatrywanych lokalizacji dla pchlego targu w Gdańsku był nieużywany pas startowy na Zaspie, jednak, jak przyznaje Bis, nie udało się porozumieć z właścicielem. - Nie poddaje się – dodaje Bis. - Będę szukał innej lokalizacji, jest jeszcze parę innych miejsc. Stadion nie jest jedyny w Trójmieście. Jest masa miejsc, które można zagospodarować.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież