Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zakaz całowania w szkole w Nowym Dworze Gdańskim? Dyrektor: Nie wydałam takiego zakazu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 14 marca 2014 14:12

Od kilku dni panuje szum medialny wokół kontrowersyjnej decyzji dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim o zakazie całowania. Jak się okazuje, szum jest całkowicie zbędny. - Taki zakaz nie został wydany – twierdzi Dorota Chojna, Dyrektor ZS nr 1.



Wśród pomorskich gazet od kilku dni przeglądając nagłówki natrafić można na kontrowersyjne tytuły  traktujące o zakazie całowania i przytulania dla uczniów gimnazjum i liceum, który miał zostać wydany przez dyrekcję Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Jak się okazuje, zakazu wcale nie ma, a cała sprawa jest po prostu faktem medialnym.

- Nie wydałam takiego zakazu – jednoznacznie oświadcza Dorota Chojna, dyrektor ZS nr 1. - Nie obowiązuje on. Po prostu zwróciłam uwagę uczniom, że takie zachowanie może być nietaktowne i krępujące dla innych. Jestem bardzo zaskoczona tym szumem medialnym – dodaje. - Moim głównym celem było zwrócenie uczniom uwagi na to, żeby na portalach społecznościowych nie brali udziału w tzw. "wyzwaniach piwnych" [młodzież pije alkohol uwieczniając to na filmie, który wstawia na portalach społecznościowych typu facebook - dop. aut.]. Zwróciłam uwagę na to, że może być to demoralizujące, przy okazji zwracając także uwagę na całowanie i przytulanie, które mogą być krępujące dla innych i obsceniczne.

Jak dodała Chojna, żadna z jej wypowiedzi dla mediów nie została autoryzowana.

Czy dyrektorzy szkół chcąc wydać taki zakaz mają prawo? Według Ministerstwa Edukacji Narodowej to dyrektorzy placówek oświatowych odpowiadają za całokształt działań dydaktyczno-wychowawczych, który w wykonywaniu swoich zadań współpracuje z radami szkoły, pedagogiczną i rodziców oraz samorządem uczniowskim. Jeżeli podmioty te stwierdzą, że istnieje taka potrzeba, mogą zakazać takiego zachowania, które uznają za obsceniczne lub nieodpowiednie na terenie szkoły.

Jak komentował prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog, dla Gazety Wyborczej, zabranianie takiego zachowania, które w wieku dojrzewania jest zupełnie normalne, i tak nie odniosłoby skutku. - Zakazany owoc, wiadomo, smakuje najlepiej – komentował Lew-Starowicz.

AK


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież