Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zakaz całowania w szkole w Nowym Dworze Gdańskim? Dyrektor: Nie wydałam takiego zakazu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 14 marca 2014 14:12

Od kilku dni panuje szum medialny wokół kontrowersyjnej decyzji dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim o zakazie całowania. Jak się okazuje, szum jest całkowicie zbędny. - Taki zakaz nie został wydany – twierdzi Dorota Chojna, Dyrektor ZS nr 1.Wśród pomorskich gazet od kilku dni przeglądając nagłówki natrafić można na kontrowersyjne tytuły  traktujące o zakazie całowania i przytulania dla uczniów gimnazjum i liceum, który miał zostać wydany przez dyrekcję Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Jak się okazuje, zakazu wcale nie ma, a cała sprawa jest po prostu faktem medialnym.

- Nie wydałam takiego zakazu – jednoznacznie oświadcza Dorota Chojna, dyrektor ZS nr 1. - Nie obowiązuje on. Po prostu zwróciłam uwagę uczniom, że takie zachowanie może być nietaktowne i krępujące dla innych. Jestem bardzo zaskoczona tym szumem medialnym – dodaje. - Moim głównym celem było zwrócenie uczniom uwagi na to, żeby na portalach społecznościowych nie brali udziału w tzw. "wyzwaniach piwnych" [młodzież pije alkohol uwieczniając to na filmie, który wstawia na portalach społecznościowych typu facebook - dop. aut.]. Zwróciłam uwagę na to, że może być to demoralizujące, przy okazji zwracając także uwagę na całowanie i przytulanie, które mogą być krępujące dla innych i obsceniczne.

Jak dodała Chojna, żadna z jej wypowiedzi dla mediów nie została autoryzowana.

Czy dyrektorzy szkół chcąc wydać taki zakaz mają prawo? Według Ministerstwa Edukacji Narodowej to dyrektorzy placówek oświatowych odpowiadają za całokształt działań dydaktyczno-wychowawczych, który w wykonywaniu swoich zadań współpracuje z radami szkoły, pedagogiczną i rodziców oraz samorządem uczniowskim. Jeżeli podmioty te stwierdzą, że istnieje taka potrzeba, mogą zakazać takiego zachowania, które uznają za obsceniczne lub nieodpowiednie na terenie szkoły.

Jak komentował prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog, dla Gazety Wyborczej, zabranianie takiego zachowania, które w wieku dojrzewania jest zupełnie normalne, i tak nie odniosłoby skutku. - Zakazany owoc, wiadomo, smakuje najlepiej – komentował Lew-Starowicz.

AK


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież