W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zakaz całowania w szkole w Nowym Dworze Gdańskim? Dyrektor: Nie wydałam takiego zakazu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 14 marca 2014 14:12

Od kilku dni panuje szum medialny wokół kontrowersyjnej decyzji dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim o zakazie całowania. Jak się okazuje, szum jest całkowicie zbędny. - Taki zakaz nie został wydany – twierdzi Dorota Chojna, Dyrektor ZS nr 1.Wśród pomorskich gazet od kilku dni przeglądając nagłówki natrafić można na kontrowersyjne tytuły  traktujące o zakazie całowania i przytulania dla uczniów gimnazjum i liceum, który miał zostać wydany przez dyrekcję Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Jak się okazuje, zakazu wcale nie ma, a cała sprawa jest po prostu faktem medialnym.

- Nie wydałam takiego zakazu – jednoznacznie oświadcza Dorota Chojna, dyrektor ZS nr 1. - Nie obowiązuje on. Po prostu zwróciłam uwagę uczniom, że takie zachowanie może być nietaktowne i krępujące dla innych. Jestem bardzo zaskoczona tym szumem medialnym – dodaje. - Moim głównym celem było zwrócenie uczniom uwagi na to, żeby na portalach społecznościowych nie brali udziału w tzw. "wyzwaniach piwnych" [młodzież pije alkohol uwieczniając to na filmie, który wstawia na portalach społecznościowych typu facebook - dop. aut.]. Zwróciłam uwagę na to, że może być to demoralizujące, przy okazji zwracając także uwagę na całowanie i przytulanie, które mogą być krępujące dla innych i obsceniczne.

Jak dodała Chojna, żadna z jej wypowiedzi dla mediów nie została autoryzowana.

Czy dyrektorzy szkół chcąc wydać taki zakaz mają prawo? Według Ministerstwa Edukacji Narodowej to dyrektorzy placówek oświatowych odpowiadają za całokształt działań dydaktyczno-wychowawczych, który w wykonywaniu swoich zadań współpracuje z radami szkoły, pedagogiczną i rodziców oraz samorządem uczniowskim. Jeżeli podmioty te stwierdzą, że istnieje taka potrzeba, mogą zakazać takiego zachowania, które uznają za obsceniczne lub nieodpowiednie na terenie szkoły.

Jak komentował prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog, dla Gazety Wyborczej, zabranianie takiego zachowania, które w wieku dojrzewania jest zupełnie normalne, i tak nie odniosłoby skutku. - Zakazany owoc, wiadomo, smakuje najlepiej – komentował Lew-Starowicz.

AK


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież