W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Samir S., podejrzany o zabójstwo trzyosobowej rodziny, całkowicie poczytalny

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 12 marca 2014 16:45

Do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wpłynęła kompleksowa opinia o stanie zdrowia psychicznego Samira S., podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny w dniu 13 marca 2013 roku, w Gdańsku oraz o zabór mienia z miejsca zdarzenia, na szkodę pokrzywdzonych.


Jak informuje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, biegli wydali opinię wyłącznie w oparciu o badania i spostrzeżenia poczynione przez nich, podczas ośmiotygodniowej obserwacji Samira S. w oddziale sądowo-psychiatrycznym, w warunkach aresztu śledczego. Biegli nie czekali już dłużej na potwierdzenie lub zaprzeczenie deklarowanego przez Samira S. wcześniejszego leczenia psychiatrycznego, nie mogąc się doczekać nadesłania odpowiednich dokumentów, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej przez organy wymiaru sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej.


Zdaniem biegłych psychiatrów i psychologów, Samir S. w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw, o ile je popełnił, nie był chory psychicznie, nie był upośledzony umysłowo, ani też nie miał zakłóceń czynności psychicznych, które w czasie czynów wykluczałyby całkowicie lub częściowo możliwość rozpoznania ich znaczenia lub pokierowania postępowaniem. W ocenie biegłych, aktualny stan zdrowia psychicznego podejrzanego zezwala na jego udział, w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu karnym.


Opinia biegłych rozstrzyga ewentualne wątpliwości, co do stanu zdrowia psychicznego i poczytalności podejrzanego w chwili czynów, a powtórna obserwacja sądowo – psychiatryczna, jest prawnie niedopuszczalna. Samir S. jest całkowicie poczytalny i nie zachodzą wobec niego przesłanki stosowania art. 31 kodeksu karnego.


Rzecznik prasowy informuje również, że postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, z dnia 11 marca 2014 roku, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania Samira S., został przedłużony do dnia 15 czerwca 2014 roku.


W ocenie Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, zebrane w toku śledztwa dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że Samir S. popełnił wszystkie zarzucane mu przestępstwa. Jednocześnie zachodzi uzasadniona obawa ucieczki i ukrywania się podejrzanego, uzasadniona obawa, że podejrzany będzie nakłaniał inne osoby do składania fałszywych zeznań albo, że w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie karne.
Nadto Sąd Apelacyjny w Gdańsku wskazał, że podejrzanemu zarzuca się popełnienie zbrodni, a w związku z tym dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania jest uzasadnione grożącą podejrzanemu surową karą.


Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KWP w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Źródło: prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.
Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież