Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Samir S., podejrzany o zabójstwo trzyosobowej rodziny, całkowicie poczytalny

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 12 marca 2014 16:45

Do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wpłynęła kompleksowa opinia o stanie zdrowia psychicznego Samira S., podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny w dniu 13 marca 2013 roku, w Gdańsku oraz o zabór mienia z miejsca zdarzenia, na szkodę pokrzywdzonych.


Jak informuje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, biegli wydali opinię wyłącznie w oparciu o badania i spostrzeżenia poczynione przez nich, podczas ośmiotygodniowej obserwacji Samira S. w oddziale sądowo-psychiatrycznym, w warunkach aresztu śledczego. Biegli nie czekali już dłużej na potwierdzenie lub zaprzeczenie deklarowanego przez Samira S. wcześniejszego leczenia psychiatrycznego, nie mogąc się doczekać nadesłania odpowiednich dokumentów, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej przez organy wymiaru sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej.


Zdaniem biegłych psychiatrów i psychologów, Samir S. w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw, o ile je popełnił, nie był chory psychicznie, nie był upośledzony umysłowo, ani też nie miał zakłóceń czynności psychicznych, które w czasie czynów wykluczałyby całkowicie lub częściowo możliwość rozpoznania ich znaczenia lub pokierowania postępowaniem. W ocenie biegłych, aktualny stan zdrowia psychicznego podejrzanego zezwala na jego udział, w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu karnym.


Opinia biegłych rozstrzyga ewentualne wątpliwości, co do stanu zdrowia psychicznego i poczytalności podejrzanego w chwili czynów, a powtórna obserwacja sądowo – psychiatryczna, jest prawnie niedopuszczalna. Samir S. jest całkowicie poczytalny i nie zachodzą wobec niego przesłanki stosowania art. 31 kodeksu karnego.


Rzecznik prasowy informuje również, że postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, z dnia 11 marca 2014 roku, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania Samira S., został przedłużony do dnia 15 czerwca 2014 roku.


W ocenie Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, zebrane w toku śledztwa dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że Samir S. popełnił wszystkie zarzucane mu przestępstwa. Jednocześnie zachodzi uzasadniona obawa ucieczki i ukrywania się podejrzanego, uzasadniona obawa, że podejrzany będzie nakłaniał inne osoby do składania fałszywych zeznań albo, że w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie karne.
Nadto Sąd Apelacyjny w Gdańsku wskazał, że podejrzanemu zarzuca się popełnienie zbrodni, a w związku z tym dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania jest uzasadnione grożącą podejrzanemu surową karą.


Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KWP w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Źródło: prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.
Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież