Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Minister zapowiada zmiany w pomorskiej inspekcji

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 lutego 2016 08:17

Andrzej Jaworski, Jan Kilian i Jolanta Szczypińska, posłowie PiS, zapytali podczas ostatniego posiedzenia Sejmu ministra rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela, o wyjaśnienia w sprawie dr Włodzimierza Przewoskiego, Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Gdańsku: - Dlaczego do czasu wyjaśnienia zarzutów stawianych jego osobie nie został zawieszony w pełnieniu funkcji?



Zdaniem Andrzeja Jaworskiego, który, przypomnijmy, już jesienią ub. roku domagał się zawieszenia szefa inspektoratu, mimo wielu zgłaszanych publicznie zarzutów, listu otwartego do premier Beaty Szydło, nadal nie ma stosownej reakcji ze strony odpowiednich instytucji, w tym Głównego Lekarza Weterynarii, dr Marka Pirsztuka.
- Zarówno Wojewódzki Lekarz Weterynarii jak i Główny Lekarz Weterynarii podlegają ocenie. Zaledwie 23 stycznia bieżącego roku weszła w życie ustawa o służbie cywilnej. Cierpliwości. W ciągu 30 dni od wejścia ustawy zostaną podjęte decyzje w tej sprawie - wyjaśnił z mównicy sejmowej min. K. Jurgiel.


Przypomnijmy: list otwarty do premier B. Szydło w grudniu ub. roku skierowali: lek. wet. Andrzej Gurzyński, b. powiatowy lekarz weterynarii w Tczewie, lek. wet. Edward Kowalke, b. powiatowy lekarz weterynarii w Kościerzynie i Magdalena Baranowska, b. inspektor ds. pasz i utylizacji w  Tczewie. Jak wynika z tekstu, opublikowanego  m.in na łamach "ABC"i "Gazety Gdańskiej", oficjalne pisma kierowane wcześniej do dr Marka Pirsztuka, Głównego Lekarza Weterynarii i ówczesnego wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego, polityka PO, nie skłoniły przełożonych dr Przewoskiego do powołania niezależnej komisji i bezstronnego zbadania ujawnionych zarzutów.


W ciągu kilku najbliższych dni kwestie konfliktu w pomorskiej weterynarii zamierza rozwiązać nowy wojewoda pomorski, Dariusz Drelich i zaproponować powołanie nowego szefa inspekcji. Według informacji "GG", kandydat na to stanowisko został już wstępnie zaakceptowany.


Tymczasem redakcja "Gazety Gdańskiej" otrzymała z biura prasowego wojewody pomorskiego odpowiedz na pytania o ocenę listu sołtysów z gminy Szemud zaniepokojonych, że prywatny, jak piszą, konflikt dr W. Przewoskiego, zakłóca funkcjonowanie inspekcji w ich terenie. Jak informują służby prasowe wojewody D. Drelicha, pismo sołtysów zostało zgodnie z przepisami przekazane niezwłocznie do głównego lekarza weterynarii, dr Marka Pirsztuka, żeby mógł odnieść się do przedstawionych zarzutów.


Wojewoda zwraca także uwagę, że stosunki pracy z osobami zajmującymi wyższe stanowiska w służbie cywilnej - czyli wojewódzkiego lekarza weterynarii - po nowelizacji ustawy wygasają po upływie 30 dni od dnia jej wejścia w życie 22 lutego jeżeli przed upływem tego terminu nie zostaną zaproponowane im nowe warunki lub oferta kontynuacji. Co, jak wynika z ostatniego zdania nadesłanej odpowiedzi, wydaje się wykluczone: "Decyzje w sprawie powołania nowego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii podejmie Główny Lekarz Weterynarii w porozumieniu z wojewodą".


Z wcześniejszych informacji "GG" wynika, że wojewoda zarekomenduje swojego kandydata na miejsce dr W. Przewoskiego, ale zdaje się też przesądzone, że decyzji tej nie będzie już koordynował z obecnym głównym lekarzem...

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież