Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Minister zapowiada zmiany w pomorskiej inspekcji

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 lutego 2016 08:17

Andrzej Jaworski, Jan Kilian i Jolanta Szczypińska, posłowie PiS, zapytali podczas ostatniego posiedzenia Sejmu ministra rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela, o wyjaśnienia w sprawie dr Włodzimierza Przewoskiego, Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Gdańsku: - Dlaczego do czasu wyjaśnienia zarzutów stawianych jego osobie nie został zawieszony w pełnieniu funkcji?Zdaniem Andrzeja Jaworskiego, który, przypomnijmy, już jesienią ub. roku domagał się zawieszenia szefa inspektoratu, mimo wielu zgłaszanych publicznie zarzutów, listu otwartego do premier Beaty Szydło, nadal nie ma stosownej reakcji ze strony odpowiednich instytucji, w tym Głównego Lekarza Weterynarii, dr Marka Pirsztuka.
- Zarówno Wojewódzki Lekarz Weterynarii jak i Główny Lekarz Weterynarii podlegają ocenie. Zaledwie 23 stycznia bieżącego roku weszła w życie ustawa o służbie cywilnej. Cierpliwości. W ciągu 30 dni od wejścia ustawy zostaną podjęte decyzje w tej sprawie - wyjaśnił z mównicy sejmowej min. K. Jurgiel.


Przypomnijmy: list otwarty do premier B. Szydło w grudniu ub. roku skierowali: lek. wet. Andrzej Gurzyński, b. powiatowy lekarz weterynarii w Tczewie, lek. wet. Edward Kowalke, b. powiatowy lekarz weterynarii w Kościerzynie i Magdalena Baranowska, b. inspektor ds. pasz i utylizacji w  Tczewie. Jak wynika z tekstu, opublikowanego  m.in na łamach "ABC"i "Gazety Gdańskiej", oficjalne pisma kierowane wcześniej do dr Marka Pirsztuka, Głównego Lekarza Weterynarii i ówczesnego wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego, polityka PO, nie skłoniły przełożonych dr Przewoskiego do powołania niezależnej komisji i bezstronnego zbadania ujawnionych zarzutów.


W ciągu kilku najbliższych dni kwestie konfliktu w pomorskiej weterynarii zamierza rozwiązać nowy wojewoda pomorski, Dariusz Drelich i zaproponować powołanie nowego szefa inspekcji. Według informacji "GG", kandydat na to stanowisko został już wstępnie zaakceptowany.


Tymczasem redakcja "Gazety Gdańskiej" otrzymała z biura prasowego wojewody pomorskiego odpowiedz na pytania o ocenę listu sołtysów z gminy Szemud zaniepokojonych, że prywatny, jak piszą, konflikt dr W. Przewoskiego, zakłóca funkcjonowanie inspekcji w ich terenie. Jak informują służby prasowe wojewody D. Drelicha, pismo sołtysów zostało zgodnie z przepisami przekazane niezwłocznie do głównego lekarza weterynarii, dr Marka Pirsztuka, żeby mógł odnieść się do przedstawionych zarzutów.


Wojewoda zwraca także uwagę, że stosunki pracy z osobami zajmującymi wyższe stanowiska w służbie cywilnej - czyli wojewódzkiego lekarza weterynarii - po nowelizacji ustawy wygasają po upływie 30 dni od dnia jej wejścia w życie 22 lutego jeżeli przed upływem tego terminu nie zostaną zaproponowane im nowe warunki lub oferta kontynuacji. Co, jak wynika z ostatniego zdania nadesłanej odpowiedzi, wydaje się wykluczone: "Decyzje w sprawie powołania nowego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii podejmie Główny Lekarz Weterynarii w porozumieniu z wojewodą".


Z wcześniejszych informacji "GG" wynika, że wojewoda zarekomenduje swojego kandydata na miejsce dr W. Przewoskiego, ale zdaje się też przesądzone, że decyzji tej nie będzie już koordynował z obecnym głównym lekarzem...

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież