Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Prezydent Adamowicz i uczniowie III LO dyskutowali o samorządzie

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 lutego 2016 15:30

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego mieli możliwość spotkania się z prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem i wysłuchania jego lekcji na temat władzy samorządowej.Prezydent Paweł Adamowicz 1 lutego spotkał się z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Spotkanie zostało zatytułowane „Rozmowy o samorządzie – lekcja edukacji obywatelskiej z Prezydentem Miasta Gdańska”. Prezydent Adamowicz starał się w przystępny sposób wytłumaczyć młodzieży na czym polega władza samorządowa. Podzielił się również swoimi własnymi doświadczeniami i opiniami.


altalt– Dużo tutaj mówiłem o pieniądzach, o finansach. Wbrew temu, co czytacie w mediach, samorząd terytorialny, czyli gmina, prezydent, Rada Miasta – my cały czas tak naprawdę dyskutujemy o jednym, a mianowicie o wydawaniu pieniędzy, o realizacji celów. Bo oczywiście każdy z nas ma dobre pomysły:  jak uszczęśliwić gdańszczan, jak zrobić, żeby życie było dobre, wyższej jakości. Problem zawsze jest jeden – skąd na to wziąć pieniądze? (…) Polityka jest de facto dyskusją o priorytetach – powiedział prezydent Adamowicz.


altPo zakończeniu wystąpienia prezydenta młodzież miała możliwość zadawania mu pytań. Pojawiło się pytanie m.in. o zdanie prezydenta w sprawie ograniczenia kadencji organów rządzących w samorządach. Prezydent przyznał, że był temu przeciwny, ale od pewnego czasu uważa, że jest to dobry pomysł, jednak tylko wówczas, gdy podobne obostrzenia obejmą również posłów i senatorów. Paweł Adamowicz nazwał to „cyrkulacją elit”. Prezydent powiedział, że poseł lub senator, który był kiedyś organem rządzącym samorządu, po upływie kadencji w sejmie lub senacie, powinien mieć możliwość ubiegania się o stanowisko prezydenta, burmistrza lub wójta, gdyż zdobyte w sejmie lub senacie doświadczenie może pomóc mu w kierowaniu samorządem. Ponadto uczniowie zapytali prezydenta m.in. o zdanie w sprawie utworzenia województwa środkowopomorskiego, o plany co do rozszerzenia budżetu obywatelskiego, o stosunek do Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, o inwestycję „Bastion Wałowa”, o galerię „Metropolia” we Wrzeszczu. Prezydent poinformował uczniów, że w planach jest utworzenie na terenie III Liceum Ogólnokształcącego gimnazjum i połączenie obu placówek.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież