Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszego życia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 listopada 2022 18:50

Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygańskiej Góry nie są przeciwni tej inwestycji, ale chcą aby ich opinie i propozycje były brane pod uwagę przez Miasto i dewelopera.


Obok osiedla na Cygańskiej Górze ma powstać nowe osiedle składające się z 7 budynków. Mieszkańcy osiedla na Cygańskiej Górze od miesięcy domagają się od Miasta i dewelopera Invest Komfort, wyjaśnień i prawdziwych konsultacji w związku z planowaną zabudową terenów w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

alt


Największe zastrzeżenia mieszkańcy mają do planowanej drogi dojazdowej do planowanej inwestycji. W tej chwili miałby on przebiegać w miejscu gdzie obecnie jest pas pieszo-drogowy przy którym parkują mieszkańcy pobliskich bloków. Mieszkańcy wielokrotnie postulowali, by „zmusić” dewelopera do zbudowania innego dojazdu, uwzględniającego nie tylko potrzeby nowego osiedla, ale też plany rozwojowe miasta. Spór toczy się również o miejsca parkingowe, których i tak brakuje. Nowe miałyby powstać kosztem zieleni przy blokach, na co zgody również nie chcą wyrazić mieszkańcy.


Mieszkańcy nie zgadzają się na stawianie ich przed faktem dokonanym. Rada Dzielnicy Suchanino również negatywnie zaopiniowała wniosek inwestora.

– Co to znaczy, że jesteśmy ignorowani? To znaczy, że odbywają się różne spotkania, ale sprawiają wrażenie jakiejś gry, tworzenia jakiejś sytuacji, w której coś odbyło się na papierze i wygląda, że wszystko było dobrze, natomiast ustalenia po spotkaniu niestety nie mają żadnych racjonalnych podstaw – powiedział Zdzisław Nieckarz, mieszkaniec osiedla Cygańska Góra. - Ustalane między deweloperem a miastem tak zwane inwestycje towarzyszące nijak się mają do rzeczywistych oczekiwań okolicznych mieszkańców. To są inwestycje dotyczące termomodernizacji szkoły, to są inwestycje dotyczące organizacji ruchu. Tyle tylko, że na tych spotkaniach, które się odbywały, sugerowaliśmy, co zrobić. Nic nie zostało wprowadzone w życie. Tak naprawdę zaczyna się taka gra, gdzie my stanowimy tło dla jakichś działań. Nie chcę używać określeń, które sugerowałyby, że to są działania zakulisowe czy nieformalne, bo tak na pewno nie jest, natomiast ewidentnie nie uwzględnia się naszego zdania. Mamy świadomość znaczenia tej inwestycji dla miasta i dla dewelopera, ale nie ma naszej zgody na to, żeby działo się coś bez uwzględnienia naszego życia. Nie przekonują nas argumenty, że po wybudowaniu osiedla wzrośnie wartość istniejących w okolicy mieszkań, bo nie jesteśmy zainteresowani ich sprzedażą. Dla nas to nie ma znaczenia. Dla nas ma znaczenie to, że tą ścieżką będzie jeździło kilkaset samochodów, dla nas ma znaczenie, że tutaj powstanie ogromna inwestycja, gdzie będzie mieszkało kilkaset nowych osób. Dla nas ma znaczenie to, że nasze życie zostanie zburzone.

alt

Tu miałaby być droga dojazdowa na planowane nowe osiedle


– We wtorek godzinie 16:00 odbyła się pierwsza komisja wiodąca, czyli komisja zrównoważonego rozwoju, na której omawiano liczący sto stron druk porozumienia - powiedział radny Przemysław Majewski. - W poniedziałek na komisji polityki gospodarczej i morskiej mieliśmy pierwsze opiniowanie i tam większością głosów radnych Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska opinia została wydana pozytywna. Oprócz mnie, mimo tego że byłem gościem na tej komisji, nikt z radnych nie zabrał głosu. Kilka tygodni temu w pobliskiej szkole odbyła się dyskusja mieszkańców z urzędnikami, na której w ostatnim momencie, bez uzgodnienia z mieszkańcami, pojawił się deweloper Invest Komfort. Nie może być tak, że deweloper przychodzi i mówi: „dam wam rondo, ocieplę szkołę i zrobię park, a jak wam się nie podoba, to trudno”. Mieszkańcy pokazują, że jest tutaj problem z miejscami parkingowymi, że już teraz jest poważny problem z dojazdem do ich domów i budowa jednego ronda tej sytuacji nie zmieni, bo tutaj pojawi się kilkaset nowych samochodów i kilka tysięcy nowych osób. Jeśli już teraz jest sytuacja tak trudna, to ona się nie polepszy od jednego ronda. Jeśli miasto i radni rządzącej koalicji chcą podtrzymać swoje stanowisko sprzed kilku lat o tym, że procedowanie projektów uchwał w trybie „lex deweloper” jest błędem, bo pomija się głos mieszkańców, bo ten głos nie jest w wystarczający sposób wyartykułowany, to powinna być negatywna opinia komisji i powinno być odrzucenie tego projektu porozumienia na czwartkowej sesji, albo całkowite zdjęcie i przejście do poważnych konsultacji społecznych z tymi mieszkańcami.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież