Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W tygodniku „Sieci”: Musimy wygrać dla Polski

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 lutego 2023 11:36

W nowym numerze „Sieci” Jarosław Kaczyński mówi o wizycie prezydenta USA, Joe Bidena, wojnie na Ukaranie, relacjach z Brukselą i tegorocznych wyborach parlamentarnych. – Przed Polakami stoi wybór między Polską prawdziwie niepodległą, bezpieczną, silną militarnie, ambitną, rozwijającą się a tą niepodległości pozbawioną, eksploatowaną, doprowadzoną rozmaitymi szaleństwami ideologicznymi do spowolnienia rozwoju, podporządkowaną Niemcom – wyjaśnia prezes PiS.


Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi („Plan opozycji legł w gruzach”) porusza wiele ważnych tematów – dosadnie komentuje brutalność rosyjskiej napaści na Ukrainę, imperialistyczne plany Rosji oraz Niemiec, wskazuje na konieczność dalszego zaangażowania w pomoc humanitarną i militarne wspieranie Ukrainy oraz wzmacniania polskiej siły zbrojnej. Uwagę kieruje także na ważne osiągnięcia ostatnich lat rządów PiS, jakimi były rozbicie mafii VAT-owskich czy poprawa jakości życia obywateli.
– Wszelkie dane pokazują skalę naszego sukcesu i głębokość patologii, które dominowały za naszych poprzedników. Tylko wciąż wielka przewaga narracyjna tamtej strony powoduje, że zamiast siedzieć w kącie z 20 proc. poparcia, wciąż myślą o powrocie do władzy. Co nie znaczy, że wrócą. Mamy wielkie szanse i zrobimy wszystko, by przedłużyć okres, w którym trwa intensywna naprawa państwa z korzyścią dla Polaków. Różnice między naszym obozem a opozycją są fundamentalne i tylko zła wola lub inne naciski, interesy mogą prowadzić do ich niedostrzegania. Są też oczywiście różnice kulturowe. My uważamy, że próba przeniesienia wszelkich kulturowych mód czy ideologii, podporządkowanie wszystkiego różnym mniejszościom jest skrajnie niemądre, przyniesie bardzo złe konsekwencje. Jesteśmy przeciwko temu – podkreśla Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS otwarcie mówi także o wartości, jaką jest niepodległość i państwowa suwerenność. Sprzeciwia się też niektórym ideom, próbującym scentralizować Europę czy narzucać styl życia, choćby w myśl idei C40 Cities, w którą zaangażowała się m.in. Warszawa.
– Polska w żadnym przypadku nie może się zgodzić na próby wprowadzania scentralizowanego państwa europejskiego pod dowództwem Niemiec. Bo to jest taki projekt i zatrzymać go może tylko powstanie koalicji państw, które twardo to odrzucą. Walną pięścią w stół i powiedzą jasno: nie ma rezygnacji z weta, nie będzie zmiany traktatów. (…) Niepodległość nie ma ceny. (…) nasza formacja będzie broniła prawa do wyboru stylu życia, sposobu odżywiania się, normalności. Chcę to mocno podkreślić: my jesteśmy za wolnością, nie chcemy sztucznych ograniczeń w imię jakichś ideologii. Od nas Polacy nigdy nie usłyszą, że mają ograniczyć jedzenie mięsa, picie mleka, że mają obowiązek zmienić samochód na elektryczny albo nosić dwie koszule czy sukienki – podsumowuje Jarosław Kaczyński.


Aleksandra Rybińska w artykule „Niemiecka lekcja historii” opisuje, w jaki sposób Niemcy interpretują przeszłość. Zauważa, że istnieją stowarzyszenia, które pielęgnują pamięć o niemieckim „bohaterstwie” podczas II wojny światowej: Łączy je niechęć do Republiki Federalnej, antyamerykanizm, prorosyjskość i rewizjonizm historyczny, rozumiany jako odrzucenie tej części historii Niemiec, która służy ich zdaniem do dyscyplinowania obywateli, czyli jako narzędzie do zduszania w zarodku jakichkolwiek odruchów prawicowych. Autorka zauważa też, że… te ugrupowania utrzymują bliskie kontakty ze skrajnym skrzydłem Alternatywy dla Niemiec (Der Flügel), sformowanym wokół przewodniczącego frakcji AfD w landtagu Turyngii Björna Höckego […], który wsławił się chęcią stawiania niemieckim „bohaterom” II wojny światowej pomników, zamiast upamiętniać Holokaust oraz „obrzydzać młodzieży przeszłość”.

Rybińska wskazuje, że skrajne skrzydło AfD wspiera pismo „Compact” wydające dodatki historyczne, w których aż kipi od rewizjonizmu, i zastanawia się: Czy obraz Polski w magazynie „Compact” świadczy o nowej rewizjonistycznej modzie w Niemczech? Raczej nie […]. Nie da się oczywiście zaprzeczyć, że AfD nie potrafi opanować swojego skrajnego skrzydła […]. Partia przeszła wiele przemian od chwili jej założenia […]. Panują w niej prorosyjskość, antyamerykanizm i pochwała wielkich Niemiec. Ale te zjawiska występują także, poza ostatnim, w niemieckim partyjnym mainstreamie. To kanclerze SPD i CDU […] byli odpowiedzialni za trzy dekady pomylonej polityki „Russia First”. Politycy SPD przez lata utrzymywali bliskie kontakty z Kremlem. Dlatego Rybińska podkreśla: Martwić powinny nas artykuły w mainstreamowych niemieckich mediach, w których żądanie reparacji jest nazywane aktem nienawiści wobec Niemiec […].


Konrad Kołodziejski w artykule „Czy lekarze zarabiają za mało?” porusza temat zarobków lekarzy. Wyjaśnia, że… wszystko zaczęło się od blogerki – Mamy Ginekolog. To warszawska lekarka w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa, choć bardziej precyzyjnie byłoby […] nazywać ją lekarką influencerką. […] należy do […] grona celebrytów internetowych, którzy zdołali już zawładnąć sporą częścią polskiej opinii publicznej i przy okazji sporo na tym zarobić. Dziennikarz opisuje również aferę, która wybuchła niedawno za sprawą Mamy Ginekolog. Przyznała ona bowiem, że przyjmuje w publicznym szpitalu znajome poza kolejnością. Dodała, że jest to powszechne i traktowane jako sposób na rozładowanie kolejek: Wypowiedź ta wywołała burzę. Lekarze podzielili się na dwa obozy. […] reprezentanci drugiego stanęli w obronie blogerki, tłumacząc, że uprzywilejowanie znajomych i rodziny przez lekarzy jest nieuniknionym skutkiem słabego dostępu do mocno niedofinansowanej służby zdrowia.


W nowym wydaniu „Sieci” polecamy także artykuły: Marka Budzisza „Powstaje nowy Układ Warszawski”, Stanisława Janeckiego „Czarzasty w potrzasku”, Gorana Andrijanicia „Kolejny zamach na Jana Pawła II”, Jakuba Augustyna Maciejewskiego „Giniemy w Donbasie, by nie ginąć w domu”, Jana Rokity „Berlin, czyli miasto chaosu”. Warta lektury jest również rozmowa: Grzegorza Górnego z ukraińską działaczką społeczną Kateryną Suchomłynową („Miesiąc w oblężonym Mariupolu”).


Ponadto w tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Doroty Łosiewicz, Bronisława Wildsteina, Andrzeja Rafała Potockiego, Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej, Samuela Pereiry, Aliny Czerniakowskiej, Piotra Cywińskiego, Wiktora Świetlika, Katarzyny Zybertowicz.


Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”.


Artykuły z bieżącego wydania dostępne online od 20 lutego br. w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież