Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jak zrobić klimat wesela i jego rangę?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 14 maja 2014 18:35


Tradycyjnie po pokazie w ramach cyklu "Sukces dla Twojego biznesu" organizowanego w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk we współpracy ze Szkołą Florystyczną Małgorzaty Niskiej odbywają się warsztaty. Od środy do piątku uczestnicy warsztatów "Amerykański ślub - jak spełnić marzenie wielu Młodych" poznają praktyczne sekrety florystyki ślubnej.


- Warsztaty skierowane są skierowane do profesjonalistów przygotowujących dekoracje imprez, ale można powiedzieć, że w 75 procentach dekoracje ślubów - powiedziała Małgorzata Niska. - Podstawowym elementem są duże stylizowane aranżacje. Głównym tematem są amerykańskie śluby, które jak się ogląda filmy widać, że są bogate, obfite. Coraz więcej klientów życzy sobie tego typu dekoracje. Przy pięknych salach i bardzo dobrej kuchni kwiaty to jest taka wisienka na torcie, która dodaje blichtru, jakości, oprawy, ale przede wszystkim pokazują rangę tego ślubu. Na pokazie i warsztatach chcieliśmy pokazać ludziom jak to można zrobić.


alt


Podczas warsztatów wykonywano aranżacje półkoliste w kształcie kopuły w amforze, dekorację płaską na stół, dekoracje w kielichach tzw. koktajlówki, które są bardzo modne w amerykańskich ślubach, jak zrobić dekoracje na świecznikach, wiązanki ślubne, okrągłe w naturalnymi łodygami w których najważniejsze było wykończenie rączki, tak aby nie była masywna, gruba.


alt


- Na warsztatach był kładziony duży nacisk aby robić wszystko profesjonalnie - stwierdziła Kornelia Mateja, prowadząca kwiaciarnię w Gdyni. - Dużą wagę przykładano, żeby nauczyć się odpowiednio traktować kwiaty, tak aby ich trwałość u klienta była jak najdłuższa żeby był zadowolony z zakupów. Prezentowano proste rozwiązania do kompozycji, ale zaskakujące. Pokazywano nam jak dobrać aranżacje pod kątem klienta tak, aby były tanie, ale efektowne. Tak aby trafić do większej liczby klientów. Bardzo się cieszę, że znalazłam się na tych pokazach i warsztatach. Moje myślenie florystyczne jak najbardziej pokrywało się z tym co tu zastałam. Nawet sobie pomyślałam, że jeszcze raczkuję w tym temacie. Staram się dążyć do tego, aby wykonywać wszystko perfekcyjnie według rad pani Małgosi. Niestety moje doświadczenie odnośnie tego jak jest na rynku wskazuje na to, że profesjonalizm trochę kuleje w naszej branży. Podczas warsztatów usłyszałam bardzo dużo ciekawych pomysłów i wskazówek, które jeśli chce to może wykorzystać i podnieść swoje dochody.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież