Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jak zrobić klimat wesela i jego rangę?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 14 maja 2014 18:35


Tradycyjnie po pokazie w ramach cyklu "Sukces dla Twojego biznesu" organizowanego w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk we współpracy ze Szkołą Florystyczną Małgorzaty Niskiej odbywają się warsztaty. Od środy do piątku uczestnicy warsztatów "Amerykański ślub - jak spełnić marzenie wielu Młodych" poznają praktyczne sekrety florystyki ślubnej.


- Warsztaty skierowane są skierowane do profesjonalistów przygotowujących dekoracje imprez, ale można powiedzieć, że w 75 procentach dekoracje ślubów - powiedziała Małgorzata Niska. - Podstawowym elementem są duże stylizowane aranżacje. Głównym tematem są amerykańskie śluby, które jak się ogląda filmy widać, że są bogate, obfite. Coraz więcej klientów życzy sobie tego typu dekoracje. Przy pięknych salach i bardzo dobrej kuchni kwiaty to jest taka wisienka na torcie, która dodaje blichtru, jakości, oprawy, ale przede wszystkim pokazują rangę tego ślubu. Na pokazie i warsztatach chcieliśmy pokazać ludziom jak to można zrobić.


alt


Podczas warsztatów wykonywano aranżacje półkoliste w kształcie kopuły w amforze, dekorację płaską na stół, dekoracje w kielichach tzw. koktajlówki, które są bardzo modne w amerykańskich ślubach, jak zrobić dekoracje na świecznikach, wiązanki ślubne, okrągłe w naturalnymi łodygami w których najważniejsze było wykończenie rączki, tak aby nie była masywna, gruba.


alt


- Na warsztatach był kładziony duży nacisk aby robić wszystko profesjonalnie - stwierdziła Kornelia Mateja, prowadząca kwiaciarnię w Gdyni. - Dużą wagę przykładano, żeby nauczyć się odpowiednio traktować kwiaty, tak aby ich trwałość u klienta była jak najdłuższa żeby był zadowolony z zakupów. Prezentowano proste rozwiązania do kompozycji, ale zaskakujące. Pokazywano nam jak dobrać aranżacje pod kątem klienta tak, aby były tanie, ale efektowne. Tak aby trafić do większej liczby klientów. Bardzo się cieszę, że znalazłam się na tych pokazach i warsztatach. Moje myślenie florystyczne jak najbardziej pokrywało się z tym co tu zastałam. Nawet sobie pomyślałam, że jeszcze raczkuję w tym temacie. Staram się dążyć do tego, aby wykonywać wszystko perfekcyjnie według rad pani Małgosi. Niestety moje doświadczenie odnośnie tego jak jest na rynku wskazuje na to, że profesjonalizm trochę kuleje w naszej branży. Podczas warsztatów usłyszałam bardzo dużo ciekawych pomysłów i wskazówek, które jeśli chce to może wykorzystać i podnieść swoje dochody.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież