Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 21 maja 2023 18:27

Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk, przeszedł do historii. Przez dwa dni imprezę odwiedziły tysiące gości, którzy szukali roślin do swoich ogródków i informacji jak je pielęgnować.


Tak jak poprzednie edycje 20., porcelanowa, edycja kiermaszu "Wiosna w ogrodzie" cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem miłośników prac w ogrodzie. Już przed oficjalnym rozpoczęciem kiermaszu na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk były setki gości, którzy opuszczali teren kiermaszu z pełnymi wózkami zakupionych towarów.

alt


- Bardzo dziękuję za zaproszenie na tą jedną z największych imprez niesportowych, która promuje zdrowy tryb życia - powiedział Andrzej Jaworski, Prezes Zarządu PZU Zdrowie, podczas oficjalnego otwarcia kiermaszu „Wiosna w ogrodzie”. - Myślę, że ważne jest żebyśmy spotykali się na świeżym powietrzu, spotykali się w miejscach gdzie możemy z jednej strony zobaczyć co oferują nam polscy rolnicy, polscy ogrodnicy, gdzie możemy skosztować, zakupić polskie produkty, które są bardzo dobre i, mówię to z pełną odpowiedzialnością, zdrowe. "Wiosna w ogrodzie" to impreza wyjątkowa ponieważ rozpoczynamy cykl nasadzeń w naszych ogrodach, na naszych działkach, naszych balkonach.

alt


alt


- Ta impreza jest po to, żebyśmy mogli pokazać tych producentów, którzy na co dzień produkują te piękne kwiaty, te piękne drzewka, te piękne krzewy, ale produkują również produkty rolno-spożywcze, wyroby z mleka, mięsiwa, które mają sto procent mięsa w mięsie - powiedział Paweł Dołkowski, Prezes Zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk. - Wszyscy, którzy nas odwiedzają mogą u tych producentów dowiedzieć się jak dbać, pielęgnować, zmieniać swoją rzeczywistość na balkonie, w każdym innym miejscu w którym chcemy wypoczywać, spędzać wolny czas. Polacy to naród coraz bardziej zasobny, coraz bardziej majętny i naród, który swoją rzeczywistość zmienia. Mamy coraz więcej w portfelu więc chcemy nasze otoczenie zmieniać. Wydajemy pieniądze wspierając polskich producentów, a jednocześnie zmieniamy swoje upodobania kulinarne, smakowe. Zmieniamy swoje zachowanie, bo nie siedzimy w domu, a spędzamy czas na świeżym powietrzu. Jest również element edukacyjny, bo dowiadujemy się jak pielęgnować, dbać, rozwijać, co możemy zrobić, aby w naszym otoczeniu było jeszcze piękniej. Temu służy ta impreza.

alt


- Jestem ma kiermaszu z polecenia sąsiadki, ale bardzo mi się podoba - przyznał pan Piotr. - Jestem po raz pierwszy, ale impreza jest bardzo fajna. Teraz pielęgnuję sobie ogród i przyjechałem po rośliny ogrodowe. Jest bardzo duży wybór i ceny nie są złe. Spodziewałem się dużego wyboru, ale jest jeszcze większy niż się spodziewałem. Ciężko się zdecydować co wybrać. Od wytwórców kwiatów i roślin można się dowiedzieć o nic dużo rzeczy. Z reguły nie wiedziałem nic o tych roślin. Nie wiedziałem czy jest wieloletnia czy sezonowa. Na 100 procent będę gościem kolejnych edycji.

alt


alt


- Odwiedzający moje stoisko częściej przychodzili aby dokonać zakupu niż zasięgnąć porady - powiedział Michał Smolarek, Krzewy Ozdobne z Nowego Dworu. - Odwiedzający stoisko dużo się pytali. Najczęściej pytali czy zimują, czy przycinać, bo przychodzili kupować głównie hortensje, jakie stanowisko wybrać. Przychodzi klient konkretny, który wie co chce kupić.

alt


alt


alt


Partnerami imprezy byli PZU Zdrowie, Energa Obrót z Grupy Orlen, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, wojewoda pomorski, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wyniki konkursów
Najciekawszy produkt do ogrodu
1. Jan Redźko za rzeźbę „Dziad”
2. PHU Erge za rzeźbę ogrodową „Jaszczurka”
3. Mini Flora Piotr Stankiewicz, Tomasz Południak za klej entomologiczny
Wyróżnienie
Fortech Sp. z o.o. za kosiarkę Husqwarna 435AWD

altNajciekawszy produkt ekologiczny
1. Słoneczny Doradca PL Sp. Z o.o. za matę grzewczą
2. Mini Flora Piotr Stankiewicz, Tomasz Południak za preparat na ślimaki firmy Sumin „Pełzakol Extra”
3. Pszczelarska Wyspa Anna Bylicka za miód z pigwą

altNajpiękniejszy kwiat wiosenny
1. Gospodarstwo Ogrodnicze "Bylinowy Raj" A.P. Chwist za Kwiat Aspodel biały
2. Ogrodnictwo Weber Paweł Weber za Starzec srebrnolistny
3. Gospodarstwo Ogrodnicze Violetta Jessa za Ostrogowca

altNajpiękniejszy krzew
1. „Betra” Beata Lisiecka za Jagodę Kamczacką
2. Kwalifikowana Szkółka Drzew Owocowych oraz Róż i Krzewów Ozdobnych Henryka i Kazimierz Suszek za Świdrośliwę
3. Gospodarstwo Rolne Katarzyna Paluch za Rododendrona

altNajpiękniejsze drzewko
1. Ryszard Kiełkowski za Urodlin
2. Gospodarstwo Rolne Katarzyna Paluch za Buk czerwony
3. Ogrodnictwo Jazowa Bartosz Banach za Wierzbę plecioną

alt


altTomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież