Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Florystyka też może być nowoczesna - warsztaty w Rënk

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 02 kwietnia 2014 16:33

Dzień po pokazie "Jajko na patyku" zorganizowanego w ramach cyklu "Sukces dla Twojego biznesu" w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk we współpracy ze Szkołą Florystyczną Małgorzaty Niskiej odbyły się warsztaty. Podczas kilkugodzinnych zajęć uczestnicy warsztatów poznawali tajniki techniki pracy florystycznej, a także dyskutowali o możliwościach unowocześnienia swojego biznesu.


- Warsztaty są przeznaczone na poznawanie techniki wykonywania różnych rzeczy - powiedziała Małgorzata Niska, Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej. - Propagujemy wianki, w postaci koła., ale też w kształcie jajka, nie tylko do willi, ale mieszkań w blokach. Więc wianki które uczestnicy warsztatów wykonują są w zmniejszonej wersji. Uczymy wszystkiego od początku - z czego zrobić podstawę, jakie powinny być poprawne proporcje, jakimi materiałami możemy ozdobić żeby było ciekawie, oryginalnie, inaczej, nawiązując oczywiście do wiosny. Bardzo ważny aspektem jest, żeby te wianki były niezbyt drogie, tak żeby każdy mógł sobie na nie pozwolić. Drugim elementem, który uczestnicy warsztatów poznawali jest technika robienia konstrukcji. Wykonywaliśmy ciekawe konstrukcje z baziami i wikliną. Następnie przeszliśmy do bardziej skomplikowanych konstrukcji - na bukiety, bukiety okrągłe. Były płaski, wklęsłe. Najważniejsze było nauczenie techniki zrobienia konstrukcji. Na samym końcu ozdabialiśmy to kwiatami.


Zanim rozpoczęły się zajęcia praktyczne doszło do burzy mózgów i dyskusji nad biznesem florystycznym. - Wydaje mi się, że mama na tyle wiedzę, że mam świadomość, że nasza branża troszeczkę odstaje od innych - stwierdziła Małgorzata Niska. - Dość tradycyjnie podchodzimy do niektórych kwestii. Ta burza mózgów miała uświadomić naszym kolegom florystom, ze takie rzeczy jak  komputer, internet, nowoczesne programy, nowości multimedialne są nieodzowne w zastosowaniu w naszej dziedzinie. Osoby, które wejdą z takimi rzeczami na rynek po pierwsze usprawnią sobie pracę, a pod drugie wyjdą do przodu przed swoimi konkurentami, bo każda kwiaciarnia jest w jakiś sposób konkurencją.


- Moim zdaniem te warsztaty dają nam dużo informacji na temat nowych trendów - wyznała Joanna Konopka-Skorowńska z Władysławowa. - Ważna jest również wymiana informacji pomiędzy kursantkami. Bardzo miło jest spędzić kilka godzin z koleżankami po fachu. Zawsze można się czegoś nowego nauczyć. To jest taki zawód, w którym trzeba uczyć się całe życie i zawsze myśli się, że jest za mało. Nawet z najdrobniejszych szkoleń można wynieść bardzo dużo. Nie brakuje zaskoczeń. Przede wszystkim używanie nietypowych materiałów do wykonania przeróżnych konstrukcji. Pani Małgorzata potrafi wykorzystać coś czego żadna z nas nie wzięłaby pod uwagę we florystyce.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież