Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Chryzantemy, wrzosy, znicze w Rënk

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 października 2014 17:58

Na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk rozpoczęły się Dni Chryzantemy. Do 1 listopada na placu pod halą (w namiotach i ich bezpośrednim sąsiedztwie) handlować będzie około 70 producentów chryzantem.


22 października w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk rozpoczęły się Dni Chryzantem. Na terenie RENK stanęły dwa namioty o łącznej powierzchni ponad 1.000m2. W namiotach oraz miejscach bezpośrednio do nich przyległych handluje około 70 producentów.Można będzie u nich zakupić całą gamę asortymentu chryzantem, wrzosów i stroików na groby, po korzystnych, preferencyjnych cenach.


Chryzantemy drobnokwiatowe, niskie, w jednolitych, pięknych, barwach, posadzone w pojemnikach układają się w kule. Są odporne są na zmiany temperatury, dobrze się trzymają w temperaturze do minus 2 stopni Celsjusza.


Chryzantemy średnio kwiatowe są większe. W donicy jest mniej kwiatów, ale za to bywają w barwach najróżniejszych. Szczególnym upodobaniem kupujących cieszą się cieniowane, a więc z kwiatami w kilku odcieniach tej samej barwy. Najbardziej tradycyjną chryzantemą od lat jest pojedyncza, wielkokwiatowa, najszlachetniejsza. W pojemniku rośnie po 7-9 kwiatów, ale za to są wyjątkowo dorodne.


alt- Chryzantema jako symbol Dnia Wszystkich Świętych wynika z naszej tradycji - stwierdził Mariusz Ulkowski, producent chryzantem. - Jak sięgam pamięcią chryzantema była kupowana na Dzień Wszystkich Świętych. W ostatnich latach chryzantema zyskała całoroczną wartość i jest kupowana praktycznie cały rok. W okresie Dnia Wszystkich Świętych najbardziej popularne są chryzantemy wielkokwiatowe, które są typowo cmentarne. W ciągu roku częściej kupowane są chryzantemy drobnokwiatowe.


Podczas Dni Chryzantem można kupić nie tylko chryzantemy. Coraz większą popularnością cieszą się wrzosy.
- Wrzosy zastępują chryzantemę, bo są roślinami, które wytrzymują przymrozki - powiedział Marek Mielewczyk, producent wrzosów. - Wytrzymują chłody i można je wykorzystać do dekoracji grobów. Kolorystyka jest bardzo różna. Są białe, czerwone, różowe, fiolety. Można robić różne kompozycje. Bardzo popularne zrobiły się ostatnio dwu-, trójkolorowe wrzosy posadzone w jednej doniczce. Wrzos od pięciu-siedmiu lat wchodzi na nasz rynek. Najpierw działo się to ostrożnie, a teraz coraz odważniej. Można zauważyć, że wrzos w kilkunastu-kilkudziesięciu procentach zastępuje chryzantemę. Główną zaletą wrzosu jest wytrzymałość na temperaturę. Dzięki temu grób jest przystrojony praktycznie do wiosny.


Oprócz kwiatów podczas Dni Chryzantem w Rënk można wybierać w szerokim asortymencie zniczy.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież