Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

XII Bałtycki Festiwal Nauki

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 14 maja 2014 15:14

Od 20 maja rusza XII Bałtycki Festiwal Nauki. Tegoroczny program zakłada blisko 890 wydarzeń, a udział w nim zadeklarowało 40 instytucji, w tym placówki Polskiej Akademii Nauk, muzea, biblioteki oraz uczelnie wyższe reprezentowane przez inicjatora festiwalu - Radę Rektorów Województwa Pomorskiego. Główną ideą jest zwrócenie uwagi na korzyści jakie niesie Morze Bałtyckie oraz liczne badania naukowe. Imprezy festiwalowe potrwają do 25 maja.Imprezy w ramach  XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki odbędą się na terenie Trójmiasta, Słupska, Elbląga, Miastko, Malborka, Będomina, gm. Nowa Karczma, Borucina, gm. Stężyca, pow. kartuski, Helu, Kwidzyna, Pelplina, Pucka, Rzucewa, gm. Puck, oraz Wąglikowic k. Kościerzyny, łącznie w prawie 100 miejscach.

Program zakłada blisko 890 wydarzeń, których tematyka będzie dotyczyła m. in. zagadnień związanych z naukami ścisłymi (chemia, fizyka, matematyka), kulturą (sztuki piękne), czy technologią żywności. Nie zabraknie wątków z pedagogiki czy socjologii. Program jest wyjątkowo rozbudowany i każdy możne znaleźć w nim warsztaty, które okażą się przydatne i przede wszystkim zaspokoją ciekawość. Na niektóre imprezy konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja.

Pełny program dostępny jest na stronie: http://www.festiwal.gda.pl/servlet/WWW.TopicPresServlet2?TOP_ID=260&CONF_ID=765&F_TYPE=12

Udział w festiwalu może wziąć każdy, bez względu na wiek, wykształcenie lub miejsce zamieszkania. Przygotowując warsztaty uwzględniono również osoby niepełnosprawne, które bez żadnych przeszkód mogą skorzystać z atrakcji festiwalu i poznać tajemnice nauki.

Celem festiwalu jest przekazanie wiedzy o prowadzonych badaniach naukowych w społecznie zrozumiałej i przede wszystkim atrakcyjnej formie. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na ogromne znaczenie Morza Bałtyckiego oraz na ważność badań prowadzonych w licznych laboratoriach naukowych.

Nie zabraknie atrakcji dodatkowych, jak np. zwiedzanie statku badawczego Uniwersytetu Gdańskiego r/v "Oceanograf 2", pikniki zorganizowane w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim i na placu Zdrojowym w Sopocie, czy wycieczki krajoznawcze umożliwiające poznanie nieznanego.

- Tylko raz w roku jest okazja zwiedzenia laboratoriów naukowych, zapoznania się z pracą badaczy oraz możliwość samodzielnego wykonania niektórych doświadczeń. Przygotowane są stanowiska, doświadczenia chemiczne, fizyczne, biologiczne. Oprócz tego są ciekawe wykłady, wycieczki krajoznawcze, warsztaty plastyczne, artystyczne, występy teatralne. Mnogość tych form jest bardzo wielka - poinformował dr Tadeusz Zaleski, pełnomocnik Rady Rektorów Województwa Pomorskiego ds. Festiwalu Nauki.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Żaneta Stasiowska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież