Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lotnisko Rębiechowo świętowało trzy jubileusze

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 maja 2014 18:01

Interesującą wizję co do przyszłości powietrznego transportu przedstawił Lech Wałęsa podczas uroczystych obchodów przypadających jednocześnie aż trzech jubileuszy, tj. 40-lecia powstania lotniska w Gdańsku Rębiechowie, 20-lecia powołania lotniczej spółki oraz 10-lecia nadania gdańskiemu lotnisku imienia byłego prezydenta RP. Otóż z przenośnej sceny gdyńskiego Teatru Muzycznego usytuowanej w gdańskim Amber Expo, w środę 14 maja były prezydent powiedział, że za kolejne 10 lat, kiedy on będzie miał już 81 lat, wielkie lotnisko w Rębiechowie może się okazać niepotrzebne. A to z tego powodu gdyż wynalazcza technika skonstruuje pojazdy lotnicze startujące pionowo. I każdy z nas, kogo będzie na to stać, będzie miał taki pojazd na swoim podwórku.W ostatniej dekadzie tak szybko następują przemiany, że Lech Wałęsa obawia się wracać wieczorami do domu, gdyż nie wie czy do niego trafi, bo co rusz w Gdańsku coś nowego powstaje. - Wreszcie dożyliśmy czasów, że spełniają się nasze dziecięce marzenia i możemy poznawać cały świat swobodnie wylatując samolotami z Rębiechowa. Oby tylko w tym naszym gospodarczym rozwoju na przeszkodzie na stanęła nam Rosja i Ukraina - powiedział Lech Wałęsa.


altW trakcie dwugodzinnego spektaklu jubileuszowego pt. „Spam a Lotnisko”, w wyjątkowej adaptacji aktorów Teatru Muzycznego w Gdyni, prezes lotniskowej spółki Tomasz Kloskowski i wiceprezes Marzenna Krefft specjalnymi nagrodami uhonorowali współpracujące z lotniskiem firmy i osoby, takie jak: PKO SA, które udzieliło kredytów na rozbudowę, operatora wolnocłowego Baltonę, linię lotniczą współpracującą od 10 lat Lufthansę, od 17 lat Eurolot, od 21 lat SAS, a także największego przewoźnika jakim jest PLL LOT.


alt


Nagrody w postaci graalowych pucharków otrzymali również prezydenci trzech trójmiejskich miast oraz Michał Kaczmarczyk, zarządzający grupą Porty Lotnicze w Warszawie i wspomniany Lech Wałęsa.


altPodczas dwugodzinnego spektaklu VIP-y zasiadały przy prostokątnym stole, twarzami do sceny tak niefortunnie, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przez cały czas oglądał... plecy prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka (zdjęcie powyżej).


Adamowicz w swoim wystąpieniu nawiązał do nieszczęsnej wpadki wspólnego ciągnięcia za linę samolotu należącego do – jak się okazało - niewiarygodnego przewoźnika, co z potępieniem spotkało się nawet w polskim Sejmie.


Z kolei Szczurek broniąc swojej kontrowersyjnej inwestycji lotniskowej uznał, że każdy Polak musi mieć swobodę służbowego i turystycznego podróżowania samolotem.


Pomorski marszałek Mieczysław Struk odniósł się do okresu swojego dzieciństwa, kiedy marzył o lataniu. Teraz z okazji takiego potrójnego jubileuszu zdecydował się nawet na lot na spadochronie, co pokazano na filmie i co przyjęto gromkimi oklaskami. Struk docenił fakt, że obecnie gdańskie lotnisko w Rębiechowie zapewnia podróże do ponad 50 miejsc głównie w Europie i obsługuje do 3 mln pasażerów rocznie. 


altDoskonałym pomysłem było zorganizowanie odprawy celnej i biletowej przy wejściu po wysokim trapie do Amber Expo na jubileuszową imprezę. Służby straży granicznej w obroty najbardziej wzięły Janusza Jarosińskiego, prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia, bo doszły do niej słuchy, że w okazałym torcie próbuje przemycić jakiś ładunek wybuchowy, co uwieczniliśmy na powyższym zdjęciu.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież