Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Stanulewicz: Polska musi bronić swojej tożsamości

Ocena użytkowników: / 42
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 maja 2014 18:14

Z Katarzyną Stanulewicz, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego, szefową gdyńskiego Komitetu PiS, manager oświaty, działaczką społeczną rozmawia Żaneta Stasiowska


- Z czym idzie Pani do Brukseli?
Katarzyna Stanulewicz: Przede wszystkim z programem Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ reprezentuje tą partię. Mamy ściśle przygotowany program dotyczący działań w Parlamencie Europejskim. Głównymi hasłami, które chcemy zrealizować w Unii jest zadbanie o dobrobyt polaków oraz o odbudowę przedsiębiorstw, bo to gospodarka jest filarem i motorem do tego, żeby ludziom żyło się lepiej.


- Proszę to rozwinąć.
Katarzyna Stanulewicz: Po pierwsze rozwój gospodarki narodowej. Jestem z Pomorza, więc dla mnie ważny jest sektor gospodarki morskiej. Chciałabym, aby wszystkie dziedziny tego sektora były efektywne i żeby można było odbudować ten potencjał. Zależałoby mi również na tym, aby na nowo powstawały spółki przetwórcze oparte na nowych technologiach. Umożliwi to zatrudnianie ludzie, co korzystanie wpłynie na stopę bezrobocia. Dodatkowo powinny zostać wprowadzone zmiany w kwestii wypełniania wniosków. Należy je uprościć, aby każdy Polak mógł usiąść, wypełnić wniosek i żeby dostępność do środków finansowych była łatwa. W tej chwili jest to wielka machina urzędnicza i zawsze trzeba korzystać z pomocy. Należy to uprościć, wówczas ta dostępność byłaby łatwiejsza i Polacy mogliby rzeczywiście sięgać po te fundusze, które są bardzo potrzebne na jakikolwiek rozwój przedsiębiorczości.


- Jaki jest element wyróżniający Panią spośród wszystkich kandydatów?
Katarzyna Stanulewicz: Sprawy, które kandydaci Prawa i Sprawiedliwości chcą wnieść do Parlamentu Europejskiego są właściwie podobne i trudno mi się wyróżnić. Dla mnie ważne jest, aby standardy nauki, zapotrzebowania szkoleniowego były tożsame w z potrzebami rynku pracy, żeby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać za granicę, tylko znajdowali pracę w Polsce. Pracę, która zapewni im godziwe warunku życia i pozwoli bez obaw zakładać rodziny. Teraz ciężko jest znaleźć dobrą prace, a na dodatek zarobki są takie, że trudno jest marzyć o założeniu rodziny. To jest mój priorytet.


alt- Europa socjalna, czy liberalna?
Katarzyna Stanulewicz: Ja bym tego tak nie rozgraniczała. W tej chwili tak to jest wszystko poukładane w Europie, że musi być trochę socjalna, ale i liberalna. Odczuwamy to na co dzień w naszym życiu i wydaje mi się, że ważne jest, aby Polska mogła spełniać te standardy, które są narzucane, a jeżeli rzeczywiście jest to wbrew interesowi narodowemu to jestem jak najbardziej przeciwna. Uważam, że Polska musi bronić swojej tożsamości, swojego interesu i tutaj nie boje się powiedzieć nie, nie boje się sprzeciwić.


- Pomorze w Europie. Szansa wykorzystana, czy zaprzepaszczona?
Katarzyna Stanulewicz: Polska się zmieniła, ale czy Polakom się żyje lepiej ? Nie. Życie mamy jedno, nie trwa zbyt długo, dlatego najważniejsze jest, aby każdy odczuł w kieszeni, że się poprawiło. Mamy piękne widoki, piękne autostrady, co czyni kraj pięknym, ale nam nie żyje się lepiej. Jest bieda, nie ma pracy. Najważniejsze jest, żeby każdą osobę, która mieszka w Polsce, było stać na utrzymanie rodziny, zabezpieczenie przyszłości dzieci, czy nawet na wyjście do kina. Niestety w tym aspekcie nie nadążyliśmy za Europą.


Lista 4
Pozycja 9 (PiS)

urodzona: 18.05.1966 w Gdańsku

wykształcenie: wykształcenie wyższe, studiowała na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Nauk Społecznych, magister politologii o kierunku nauczycielskim, studia podyplomowe – zarządzanie oświatą.

Doświadczenie zawodowe: pracownik Biura Prezydenta Miasta Gdyni, dyrektor wykonawczy w Habitat for Humanity Gdynia, nauczyciel w Gimnazjum nr 5 w Gdańsku, pracownik Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, obecnie własna działalność gospodarcza.

Politycznie: szefowa gdyńskiego Komitetu PiS, członek zarządu Pis nr 26 Okręgu Gdyńskiego

Hobby: żeglarstwo, lubi uroki pomorskiego krajobrazu i tradycyjną kuchnię polską, wypoczywa przy dobrej książce, kibicuje drużynie KS Vistal Łączpol Gdynia.

Mężatka, trzy córki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież