Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 maja 2023 15:20

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili rezolucję dotyczącą ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni, która będzie omawiana i głosowana na najbliższej sesji Rady.


- Na najbliższej sesji Rady Miasta odbędzie się dyskusja i głosowanie nad 3 dokumentami, które dotyczą gdańskiej zieleni - powiedział radny Przemysław Majewski. - To uchwała obywatelska "zadrzewiamy Gdańsk", rezolucja Koalicji Obywatelskiej, która jest kopią uchwały obywatelskiej oraz rezolucja Prawa i Sprawiedliwości "Ratujmy gdańskie dziedzictwo zieleni", którą złożyliśmy kilka dni temu w Radzie Miasta. O ile uchwala obywatelska i rezolucja KO skupiają się na tworzeniu nowych elementów ochrony zieleni jak na przykład Ogrodnik miejski, to my wskazujemy w oparciu o wiedzę i dokumenty profesora Pawła Witolda Burkiewicza, który jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie gdańskiej zieleni jakie konkretne działania prezydent Dulkiewicz powinna zasugerować jednostkom miejskim takim jak GZDIZ. Nie możemy dopuszczać do dalszej degradacji ogrodu oliwskiego czy innych terenów zielonych w Gdańsku.

alt


- Od lat wskazuję w listach i rozmowach władzom Gdańska jakie działania powinny być podjęte w perełce jaką mamy czyli ogrodzie oliwskim - powiedział prof. Paweł Witold Burkiewicz. - Niestety nie ma na to żadnej reakcji, jedynie radna Lodzińska i radni Prawa i Sprawiedliwości podjęli temat. Pragnę podkreślić, że jest to sprawa ważna dla nas wszystkich. Moje listy nie są skierowane przeciwko komuś tylko dla dobra Gdańska. Opinia dotycząca stanu drzewostanu w Ogrodzie oliwskim jaką wykonałem dla Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została przesłana także Władzom Miasta i radnym. Wynika z niej, że jeśli nie podejmiemy żadnych działań, to stracimy nie tylko Ogród Oliwski ale także takie tereny jak Park Steffensów czy zieleń parkową w mieście. Rezolucja radnych to jedno z działań jakie zostaną podjęte w ramach ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni. Inauguruje ruch społeczny o tej nazwie, a także przygotowuje wystawę fotograficzną dokumentującą problemy gdańskiej zieleni.


- Na najbliższej sesji będziemy głosować nad trzema dokumentami o podobnej tematyce - powiedziała radna Elżbieta Strzelczyk. - My deklarujemy, że poprzemy wszystkie trzy rezolucje i uchwały, które mają na celu poprawę drzewostanu w Gdańsku. Ta sprawa jest ponadpartyjna i liczymy, że tak odbierają ją też radni rządzącej koalicji. Mamy nadzieję, że te dokumenty przyczynia się do wypracowania jednej wspólnej polityki zieleni w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież