Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 maja 2023 15:20

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili rezolucję dotyczącą ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni, która będzie omawiana i głosowana na najbliższej sesji Rady.


- Na najbliższej sesji Rady Miasta odbędzie się dyskusja i głosowanie nad 3 dokumentami, które dotyczą gdańskiej zieleni - powiedział radny Przemysław Majewski. - To uchwała obywatelska "zadrzewiamy Gdańsk", rezolucja Koalicji Obywatelskiej, która jest kopią uchwały obywatelskiej oraz rezolucja Prawa i Sprawiedliwości "Ratujmy gdańskie dziedzictwo zieleni", którą złożyliśmy kilka dni temu w Radzie Miasta. O ile uchwala obywatelska i rezolucja KO skupiają się na tworzeniu nowych elementów ochrony zieleni jak na przykład Ogrodnik miejski, to my wskazujemy w oparciu o wiedzę i dokumenty profesora Pawła Witolda Burkiewicza, który jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie gdańskiej zieleni jakie konkretne działania prezydent Dulkiewicz powinna zasugerować jednostkom miejskim takim jak GZDIZ. Nie możemy dopuszczać do dalszej degradacji ogrodu oliwskiego czy innych terenów zielonych w Gdańsku.

alt


- Od lat wskazuję w listach i rozmowach władzom Gdańska jakie działania powinny być podjęte w perełce jaką mamy czyli ogrodzie oliwskim - powiedział prof. Paweł Witold Burkiewicz. - Niestety nie ma na to żadnej reakcji, jedynie radna Lodzińska i radni Prawa i Sprawiedliwości podjęli temat. Pragnę podkreślić, że jest to sprawa ważna dla nas wszystkich. Moje listy nie są skierowane przeciwko komuś tylko dla dobra Gdańska. Opinia dotycząca stanu drzewostanu w Ogrodzie oliwskim jaką wykonałem dla Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została przesłana także Władzom Miasta i radnym. Wynika z niej, że jeśli nie podejmiemy żadnych działań, to stracimy nie tylko Ogród Oliwski ale także takie tereny jak Park Steffensów czy zieleń parkową w mieście. Rezolucja radnych to jedno z działań jakie zostaną podjęte w ramach ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni. Inauguruje ruch społeczny o tej nazwie, a także przygotowuje wystawę fotograficzną dokumentującą problemy gdańskiej zieleni.


- Na najbliższej sesji będziemy głosować nad trzema dokumentami o podobnej tematyce - powiedziała radna Elżbieta Strzelczyk. - My deklarujemy, że poprzemy wszystkie trzy rezolucje i uchwały, które mają na celu poprawę drzewostanu w Gdańsku. Ta sprawa jest ponadpartyjna i liczymy, że tak odbierają ją też radni rządzącej koalicji. Mamy nadzieję, że te dokumenty przyczynia się do wypracowania jednej wspólnej polityki zieleni w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież