Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 maja 2023 15:20

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili rezolucję dotyczącą ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni, która będzie omawiana i głosowana na najbliższej sesji Rady.


- Na najbliższej sesji Rady Miasta odbędzie się dyskusja i głosowanie nad 3 dokumentami, które dotyczą gdańskiej zieleni - powiedział radny Przemysław Majewski. - To uchwała obywatelska "zadrzewiamy Gdańsk", rezolucja Koalicji Obywatelskiej, która jest kopią uchwały obywatelskiej oraz rezolucja Prawa i Sprawiedliwości "Ratujmy gdańskie dziedzictwo zieleni", którą złożyliśmy kilka dni temu w Radzie Miasta. O ile uchwala obywatelska i rezolucja KO skupiają się na tworzeniu nowych elementów ochrony zieleni jak na przykład Ogrodnik miejski, to my wskazujemy w oparciu o wiedzę i dokumenty profesora Pawła Witolda Burkiewicza, który jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie gdańskiej zieleni jakie konkretne działania prezydent Dulkiewicz powinna zasugerować jednostkom miejskim takim jak GZDIZ. Nie możemy dopuszczać do dalszej degradacji ogrodu oliwskiego czy innych terenów zielonych w Gdańsku.

alt


- Od lat wskazuję w listach i rozmowach władzom Gdańska jakie działania powinny być podjęte w perełce jaką mamy czyli ogrodzie oliwskim - powiedział prof. Paweł Witold Burkiewicz. - Niestety nie ma na to żadnej reakcji, jedynie radna Lodzińska i radni Prawa i Sprawiedliwości podjęli temat. Pragnę podkreślić, że jest to sprawa ważna dla nas wszystkich. Moje listy nie są skierowane przeciwko komuś tylko dla dobra Gdańska. Opinia dotycząca stanu drzewostanu w Ogrodzie oliwskim jaką wykonałem dla Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została przesłana także Władzom Miasta i radnym. Wynika z niej, że jeśli nie podejmiemy żadnych działań, to stracimy nie tylko Ogród Oliwski ale także takie tereny jak Park Steffensów czy zieleń parkową w mieście. Rezolucja radnych to jedno z działań jakie zostaną podjęte w ramach ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni. Inauguruje ruch społeczny o tej nazwie, a także przygotowuje wystawę fotograficzną dokumentującą problemy gdańskiej zieleni.


- Na najbliższej sesji będziemy głosować nad trzema dokumentami o podobnej tematyce - powiedziała radna Elżbieta Strzelczyk. - My deklarujemy, że poprzemy wszystkie trzy rezolucje i uchwały, które mają na celu poprawę drzewostanu w Gdańsku. Ta sprawa jest ponadpartyjna i liczymy, że tak odbierają ją też radni rządzącej koalicji. Mamy nadzieję, że te dokumenty przyczynia się do wypracowania jednej wspólnej polityki zieleni w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież