Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

PiS ma propozycje dla Letnicy

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 03 kwietnia 2024 14:06

Tomasz Rakowski, kandydata PiS na prezydenta Gdańska oraz kandydaci PiS do Rady Miasta przedstawili swoje propozycje rozwiązania problemów komunikacyjnych na Letnicy.


- Letnica to dzielnica, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła - powiedział Tomasz Rakowski, kandydata PiS na prezydenta Gdańska. - Ktoś kto bywał tu kilka lat temu wie, że byłą to dzielnica małą liczbą mieszkańców. Teraz bardzo mocno się rozbudowała, jest wiele nowych inwestycji. Te nowe inwestycje dobrze, że się dzieją, ale one uwydatniają pewne globalne problemy z którymi mamy do czynienia w Gdańsku przy okazji budownictwa mieszkaniowego. Pierwszym jest kwestia szeroko rozumianej komunikacji. Problem komunikacyjny jest problemem, który powtarza się w wielu miejscach. Najpierw bloki, potem ewentualnie infrastruktura komunikacyjna. To jest pewna polityka, którą należy zmienić. My przychodzimy z konkretnymi rozwiązaniami dla Letnicy. Chcemy usprawnić komunikację, zarówno drogową, jak i kolejową. To wynika z naszymi rozmów z mieszkańcami. Mieszkańcy domagają się, aby mocno postawić kwestię SKM, która mogłaby mieć swój przystanek w okolicy Letnicy. W tę stronę należałoby puścić całą linię. To sprawa o tyle istotna, że liczba mieszkańców Letnicy z każdym rokiem się zwiększa. Jest kwestia szeroko rozumianego czasu wolnego na Letnicy. Na to też skarżą się mieszkańcy. Rozwiązaniem było zrekultywowanie terenu jeziora Zaspa.

alt


– Jesteśmy w bardzo dobrym miejscu, aby zobaczyć jak wygląda Letnica – powiedziała Elżbieta Strzelczyk, kandydatka do Rady Miasta Gdańska i mieszkanka Letnicy. - Mamy starą drogę, bardzo wąską, która powoduje, że samochody mogą się psuć, która jest też powodem, że nie jest puszczony autobus do Letnicy. Mamy taką sytuację, że jak powiedział, mam nadzieję nasz przyszły prezydent Tomasz Rakowski, że będzie w tym miejscu mieszkało w tym miejscu mieszkało około 17 tysięcy osób i te osoby są w tej chwili praktycznie wykluczone komunikacyjnie. Ewentualnie muszą stać w potwornych korkach, które powodowane są tym, że że mamy wąskie gardła komunikacyjne. Jeśli chodzi o tak zwane umowy "szesnastkowe" czyli realizowane przez deweloperów to powinna już być oddana do użytku droga, która powinna biec od Pokoleń Lechii do ronda Staromiejska. Niestety mamy opóźnienia, miasto Gdańsk nie dopilnowało tego żeby ta droga była realizowana zgodnie z harmonogramem. Jest kilka tysięcy mieszkań w oddanych inwestycjach, niedługo będą oddane tysiące mieszkań z kolejnej inwestycji. Trudno sobie wyobrazić co się będzie działo. My jako mieszkańcy jesteśmy przerażeni.


- Województwo pomorskie szczyci się tym, że mamy najwyższy wskaźnik połączeń kolejowych na osobę, co wynika głównie z tego, że mamy bardzo dobrze rozwiniętą sieć infrastrukturalną SKM plus PKM - powiedział Aleksander Jankowski, kandydat do Rady Miasta Gdańska. - Z powodów, które w tamtym czasie decydentom wydawały się zasadne, chociaż studium wskazywało, że na Letnicy będzie następował rozwój urbanistyczny, zdecydowano się na zatrzymanie linii SKM, która przebiegała wzdłuż Letnicy aż do Nowego Portu. Starsi mieszkańcy Letnicy pamiętają, że w kwadrans można było dojechać do Gdańska Głównego. Teraz byłoby to bardzo duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy nie musieliby polegać tylko na transporcie samochodowym, który jest bardzo utrudniony. Odtworzenie tej linii, która częściowo posiada infrastrukturę, bardzo ułatwiłoby mieszkańcom dostęp do usług, do centrum miasta, polepszając komfort życia na Letnicy.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież