Red. Janusz Czerwiński nie żyje... » Zmarł redaktor Janusz Czerwiński (62. l). Dziennikarz, podróżnik, wioślarz, marzyciel; nader spokojn... Piaśnica - pomorski Katyń » Jastrzębia Góra i Władysławowo były ulubionymi miejscami rodzinnego, letniego wypoczynku od pokoleń.... Gdańska "drzazga" - mural dla agenta z "Batorego" » Żyję w mieście, w którym honoruje się kapusiów, członków Waffen-SS i tajnych współpracowników SB. Co... Red. Stanisław Seyfried nie żyje » Odszedł red. Stanisław Seyfried (72 l.). Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, od 197... Kropla drąży skałę... » "Nie ma sensu, nic się już nie da zrobić, decyzje już podjęte, plany wykonane" - tak tłumaczyli mies... Poparcie Godności dla ustawy G. Biereckiego » W kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz w czasie nasilającego się procesu prz... Pokłosie awantury w taksówce. Radna KO zawieszona w klubie » Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska Sylwia Cisoń poprosiła o zawieszenie w Radzie i... Nie żyje poszukiwany od 2005 roku wiceprezydent Gdańska » Dariusz Śmiałkowski, b. wiceprezydent Gdańska w latach 1990-94, poszukiwany listem gończym i europej... Szewczak: Gierek mógłby mieć duże kompleksy, obserwując to, co wyczyni... » „Aż dziwne, że tak późno agencja Fitch zdecydowała się na taką negatywną perspektywę i wydaje się, ż... Hit! Wyciekło nagranie z prezydentem w szatni reprezentacji! Świętował... » Polska pokonała wczoraj Finlandię na Stadionie Śląskim w Chorzowie i tym samym wciąż ma szansę nawet...
Gdańska
piątek, 19 września 2025 19:07
Gdańska
Żyję w mieście, w którym honoruje się kapusiów, członków
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

XV Konwent Morski

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 23 maja 2023 07:00

W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morskiej, Marynarki Wojennej RP, Polskiej Policji i innych ludzi morza wzięło udział w Konwencie.


Obecny był premier RP, bo gospodarka morska to jeden z najważniejszych filarów polskiej gospodarki.
Konwent Morski to organ doradczy Ministra Infrastruktury, który został powołany w 2016 roku zarządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W jego skład wchodzą specjaliści z branży morskiej. Do zadań Konwentu należy m.in. opiniowanie kluczowych kierunków działania ministerstwa w obszarze gospodarki morskiej, rekomendowanie inicjatyw i zgłaszanie projektów założeń i koncepcji rozwoju obszarów działania resortu w zakresie szeroko pojętej branży morskiej. Jego przewodniczącym jest kpt. ż.w. inż. dr h.c. Zbigniew Sulatycki.

alt


alt

kpt. ż.w. inż. dr h.c. Zbigniew Sulatycki


Konwent otworzyły słowa skierowane do zebranych w listach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, a także Marszałek Sejmu RP Pani Elżbiety Witek oraz wystąpienia zaproszonych gości:
- Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego;
- Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej – Pana Marka Gróbarczyka
- Komendanta Głównego Policji – gen.insp. Jarosława Szymczyka

alt

Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki


Spotkanie uświetniło wręczenie wyróżnień. Kpt.ż.w. dr h.c. Zbigniew Sulatycki i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich otrzymali statuetkę Jana Pawła II i Ronalda Reagana od Prezesa Stowarzyszenia „Godność”. Następnie delegacja Miasta Wysokie Mazowieckie wręczyła, także kpt. ż.w. Zbigniewowi Sulatyckiemu, Honorowe Obywatelstwo Miasta Wysokie Mazowieckie.

alt

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich otrzymał statuetkę Jana Pawła II i Ronalda Reagana od Prezesa Stowarzyszenia „Godność”


Podczas Konwentu podkreślano jak ważna jest codzienna aktywność ekspertów tworzących Konwent Morski i wkład w stały rozwój oraz doskonalenie polskiego sektora wodnego.
M.P

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież