Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańskie SLD przeciw uchwałom Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 28 listopada 2012 16:27

W sprawie wprowadzenia tzw. opłaty śmieciowej, poszerzenia o Siedlce strefy płatnego parkowania oraz zbyt chaotycznego trybu przygotowania i procedowania budżetu Gdańska na rok 2013, wypowiedzieli się 28 listopada podczas konferencji prasowej radna SLD Jolanta Banach oraz szef gdańskiej lewicy Marek Formela.Ich zdaniem wynikające z ustawy wprowadzenie opłaty śmieciowej - w miejsce zapłaty za wywóz odpadów - bez względu na sposób jej naliczania, nie może oznaczać drastycznego, nawet do 150 proc. wzrostu obciążeń dla mieszkańców Gdańska. W trakcie bardzo powierzchownych konsultacji – co opisywaliśmy na naszych łamach -  zastępca prezydenta Gdańska, Maciej Lisicki odpowiedzialny za sprawy komunalne, przedstawiał jedynie wady i zalety czterech metod obliczania opłaty podatku zależnych od: liczby osób, zużycia wody, powierzchni mieszkalnej i ryczałtu od gospodarstw domowych. Jak zaznaczył Formela, uczestniczący w kilku spotkaniach konsultacyjnych, wiceprezydent Lisicki  nie ujawnia natomiast realnych obciążeń, które mogą zostać nałożone na obywateli Gdańska.


Zważywszy na skalę problemu, ten tryb konsultacji Zarząd Rady Miejskiej SLD w Gdańsku uznaje za fikcyjny i nieadekwatny do wagi tego rozstrzygnięcia i domaga się, by mieszkańcy Gdańska, podobnie jak Łodzi, mogli poznać wiarygodne symulacje kosztów, a także zamówione przez gminę raporty. Jak powiedział Formela, zebranie 286 ankiet nie upoważnia samorządu miasta do uznania konsultacji za reprezentatywne. Jest on również zdania, że projektowane przetargi na wywóz odpadów nie powinny obejmować okresu dłuższego niż dwa lata. Władze nowej kadencji powinny mieć możliwość podejmowania suwerennych decyzji w tym zakresie.


alt


Radna SLD Jolanta Banach wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec chaotycznego trybu rozszerzania strefy płatnego parkowania o Siedlce. Tym bardziej, że jest to typowe, gdańskie osiedle mieszkaniowe, nie pełniące żadnej istotnej funkcji publicznej. Niedopuszczalne jest według radnej SLD Jolanty Banach uznawanie Siedlec za jakiekolwiek centrum Gdańska i obciążanie mieszkańców kolejnym podatkiem. Poza przesłankami fiskalnymi, wynikającymi z zadłużania gminy Gdańsk przez prezydenta Pawła Adamowicza, nie ma żadnych podstaw do podejmowania takiej uchwały. - Oczekujemy, że radni Gdańska staną po stronie mieszkańców, a nie administracji, która generowane przez siebie koszty złego zarządzania miastem przenosi na selektywnie wybrane grupy obywateli - powiedziała dziennikarzom Jolanta Banach. - Niedopuszczalne wydaje się dzielenie gdańszczan na lepszych i gorszych, reprezentowanych przez słusznych radnych w Oliwie i niesłusznych na Siedlcach.


Jolanta Banach i Marek Formela reprezentujący Zarząd Rady Miasta SLD w Gdańsku, z narastającym niepokojem obserwują tryb przygotowania i procedowania budżetu Gdańska na rok 2013, który nie ma nic wspólnego z debatą obywatelską i szerokimi konsultacjami potrzeb społecznych. To budżet władzy głuchej na aspiracje obywateli i wsłuchanej wyłącznie we własne projekty wydatków, wielokrotnie błędnie nazywane inwestycjami.

Jak nas poinformował Dominik Gersten, sekretarz Rady Miejskiej SLD Gdańsku, stanowisko powyższej treści w formie pisemnej zostało 28 listopada złożone do Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka oraz do skrzynek podawczych wszystkich gdańskich radnych.
Wła-49
Fot. Włodzimierz AmerskiInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież