Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Poszerzanie strefy płatnego parkowania o Siedlce

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 27 listopada 2012 18:47

Uchwałę rozszerzającą Strefę Płatnego Parkowania o Siedlce mają przegłosować  gdańscy radni na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska (29 listopada, czwartek). Tym samym, ta dzielnica Gdańska została potraktowana jako centrum miasta. Radna Małgorzata Chmiel stanowi prawo, którego sama nie przestrzega.Radna Małgorzata Chmiel z PO, która głosuje za kolejnym podatkiem dla gdańszczan, nie płaci za parkowanie swojego peugeota w strefie, którą sama powołuje (zdjęcie poniżej). Zauważyliśmy to przy siedzibie centrali Solidarności. Pytana o incydent, gdy jej zdarzyło się nie zapłacić za miejsce postojowe w płatnej strefie, od razu zaznaczyła, że radni też płacić muszą. – Dostałam mandat, który zapłaciłam. Miałam problemy zdrowotne i musiałam się zatrzymać. Otrzymany mandat został uiszczony następnego dnia – tłumaczu się radna.


W jej ocenie Siedlce to nie jest może samo centrum Gdańska, ale w płatnych strefach parkowania nie chodzi o zbieranie opłat tylko w samym centrum, ale głównie o miejsca, gdzie są jakieś problemy z miejscami parkingowymi. - Płatna strefa na Siedlcach jest związana z tym, że mieszkańcy nie mają gdzie parkować, ale też obecnością sądu, szpitali – twierdzi Małgorzata Chmiel z PO.


alt


Opłaty miesięczne mieszkańców posesji graniczących z obszarem w wyznaczonym sektorze SPP mają wynosić 30 zł, a za okres roku 300 zł. Za każdorazowe stwierdzenie nieuiszczenia opłaty za parkowanie pojazdu w tejże strefie, dodatkowa opłata karna wynosi 50 zł.


Z opłat parkowania zwalnia się kierujących podczas wykonywania obowiązków służbowych pojazdami należącymi do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Straży Miejskiej oraz Zarządu Nieruchomości Komunalnych.


Projekt nowej uchwały zarekomendował i zaopiniował pozytywnie Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska ds. gospodarki komunalnej.
Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku funkcjonuje na mocy Uchwały Nr XVI/507/2003 Rady Miasta Gdańska z dnia 4 grudnia 2003 roku z późniejszymi zmianami. Strefa powstała w celu umożliwienia kierowcom łatwiejszego dostępu do miejsc postojowych poprzez zwiększenie rotacji pojazdów w dzielnicach: Śródmieście, Wrzeszcz i Aniołki.


Jędrzej Włodarczyk, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Siedlce powiedział nam, że mieszkańcy Siedlec są przeciwni tej uchwale. Według nich jest to kolejna forma opodatkowania. Z przeprowadzonej przez nich trzydobowej analizy wynika, że z parkowaniem na ulicy Kartuskiej przez całą dobę nie ma większego problemu. 


Radny Kazimierz Koralewski (PiS) uznał projekt tej uchwały za jakąś paranoję. Za karanie mieszkańców Gdańska za to, że mieszkają w centrum miasta lub jego pobliżu i muszą teraz płacić za parkowanie swoich samochodów przy domach w których mieszkają. Według Koralewskiego władze Gdańska chcą tym sposobem zwiększyć wpływy do budżetu miasta.


Radny Paweł Czerniewski (PO) jest odmiennego zdania i twierdzi, że to pozwoli udrożnić miejsca parkowania przy ul. Kartuskiej, w obszarze tak istotnych instytucji jak Urząd Miasta, sądy czy szpital. W wolnych miejscach w godzinach urzędowania tych publicznych instytucji pozostawiają swoje samochody pobliscy mieszkańcy. Liczni klienci w tym czasie nie mają gdzie zaparkować. - Z radnym Piotrem Dzikiem (PO) postulowaliśmy, aby te godziny płatnego parkowania zmniejszyć z proponowanych godzin od 9 do 17, o dwie godziny krócej, tj. do 15. I to nam się udało przeforsować. Uzyskaliśmy też zapewnienie, że strefa nie obejmie całej ulicy Kartuskiej, a tylko ten odcinek przy tych ważnych instytucjach. Po godzinie 15 w wolne miejsca będą mogli stawiać swoje pojazdy mieszkańcy z pobliskich ulic. W mojej ocenie wiceprezydent Maciej Lisicki ma rację poszerzenia strefy w Siedlcach, bo przy Kartuskiej stawiają swoje samochody głównie mieszkańcy z pobliskich ulic. A przecież wielu z nich ma swoje garaże czy podwórka.


Radna Maria Małkowska (PO) nie zalicza Siedlec do centrum miasta. Fakt, brakuje w tej dzielnicy miejsc postojowych i wiele samochodów parkuje na chodnikach. Jeśli jednak uchwali się uchwałę o poszerzeniu strefy wprowadzając opłatę miesięczna w wysokości 30 zł, to powinni być z niej zwolnieni pobliscy mieszkańcy. 


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież