Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poszerzanie strefy płatnego parkowania o Siedlce

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 27 listopada 2012 18:47

Uchwałę rozszerzającą Strefę Płatnego Parkowania o Siedlce mają przegłosować  gdańscy radni na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska (29 listopada, czwartek). Tym samym, ta dzielnica Gdańska została potraktowana jako centrum miasta. Radna Małgorzata Chmiel stanowi prawo, którego sama nie przestrzega.Radna Małgorzata Chmiel z PO, która głosuje za kolejnym podatkiem dla gdańszczan, nie płaci za parkowanie swojego peugeota w strefie, którą sama powołuje (zdjęcie poniżej). Zauważyliśmy to przy siedzibie centrali Solidarności. Pytana o incydent, gdy jej zdarzyło się nie zapłacić za miejsce postojowe w płatnej strefie, od razu zaznaczyła, że radni też płacić muszą. – Dostałam mandat, który zapłaciłam. Miałam problemy zdrowotne i musiałam się zatrzymać. Otrzymany mandat został uiszczony następnego dnia – tłumaczu się radna.


W jej ocenie Siedlce to nie jest może samo centrum Gdańska, ale w płatnych strefach parkowania nie chodzi o zbieranie opłat tylko w samym centrum, ale głównie o miejsca, gdzie są jakieś problemy z miejscami parkingowymi. - Płatna strefa na Siedlcach jest związana z tym, że mieszkańcy nie mają gdzie parkować, ale też obecnością sądu, szpitali – twierdzi Małgorzata Chmiel z PO.


alt


Opłaty miesięczne mieszkańców posesji graniczących z obszarem w wyznaczonym sektorze SPP mają wynosić 30 zł, a za okres roku 300 zł. Za każdorazowe stwierdzenie nieuiszczenia opłaty za parkowanie pojazdu w tejże strefie, dodatkowa opłata karna wynosi 50 zł.


Z opłat parkowania zwalnia się kierujących podczas wykonywania obowiązków służbowych pojazdami należącymi do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Straży Miejskiej oraz Zarządu Nieruchomości Komunalnych.


Projekt nowej uchwały zarekomendował i zaopiniował pozytywnie Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska ds. gospodarki komunalnej.
Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku funkcjonuje na mocy Uchwały Nr XVI/507/2003 Rady Miasta Gdańska z dnia 4 grudnia 2003 roku z późniejszymi zmianami. Strefa powstała w celu umożliwienia kierowcom łatwiejszego dostępu do miejsc postojowych poprzez zwiększenie rotacji pojazdów w dzielnicach: Śródmieście, Wrzeszcz i Aniołki.


Jędrzej Włodarczyk, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Siedlce powiedział nam, że mieszkańcy Siedlec są przeciwni tej uchwale. Według nich jest to kolejna forma opodatkowania. Z przeprowadzonej przez nich trzydobowej analizy wynika, że z parkowaniem na ulicy Kartuskiej przez całą dobę nie ma większego problemu. 


Radny Kazimierz Koralewski (PiS) uznał projekt tej uchwały za jakąś paranoję. Za karanie mieszkańców Gdańska za to, że mieszkają w centrum miasta lub jego pobliżu i muszą teraz płacić za parkowanie swoich samochodów przy domach w których mieszkają. Według Koralewskiego władze Gdańska chcą tym sposobem zwiększyć wpływy do budżetu miasta.


Radny Paweł Czerniewski (PO) jest odmiennego zdania i twierdzi, że to pozwoli udrożnić miejsca parkowania przy ul. Kartuskiej, w obszarze tak istotnych instytucji jak Urząd Miasta, sądy czy szpital. W wolnych miejscach w godzinach urzędowania tych publicznych instytucji pozostawiają swoje samochody pobliscy mieszkańcy. Liczni klienci w tym czasie nie mają gdzie zaparkować. - Z radnym Piotrem Dzikiem (PO) postulowaliśmy, aby te godziny płatnego parkowania zmniejszyć z proponowanych godzin od 9 do 17, o dwie godziny krócej, tj. do 15. I to nam się udało przeforsować. Uzyskaliśmy też zapewnienie, że strefa nie obejmie całej ulicy Kartuskiej, a tylko ten odcinek przy tych ważnych instytucjach. Po godzinie 15 w wolne miejsca będą mogli stawiać swoje pojazdy mieszkańcy z pobliskich ulic. W mojej ocenie wiceprezydent Maciej Lisicki ma rację poszerzenia strefy w Siedlcach, bo przy Kartuskiej stawiają swoje samochody głównie mieszkańcy z pobliskich ulic. A przecież wielu z nich ma swoje garaże czy podwórka.


Radna Maria Małkowska (PO) nie zalicza Siedlec do centrum miasta. Fakt, brakuje w tej dzielnicy miejsc postojowych i wiele samochodów parkuje na chodnikach. Jeśli jednak uchwali się uchwałę o poszerzeniu strefy wprowadzając opłatę miesięczna w wysokości 30 zł, to powinni być z niej zwolnieni pobliscy mieszkańcy. 


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież