100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Działkowcy ze Stogów drżą o swoją przyszłość

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 listopada 2023 17:41

18 listopada na zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Kaczeńce" ma zapaść decyzja czy działki zostaną sprzedane. Działkowcy ze Stogów drżą o swoją przyszłość.


- Sprawą zainteresowały mnie osoby, które kilka miesięcy temu wskazywały na szereg, ich zdaniem, wątpliwości dotyczących sposobu zarządzania Stowarzyszeniem, a także kierunków rozwoju - powiedział Andrzej Skiba, radny Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska. - Duże wątpliwości budzi kwestia ewentualnego przeniesienia ogrodów działkowych ze Stogów na, mówi się, Wyspę Sobieszewską. W najbliższą sobotę, 18 listopada, ma być próba podjęcia szeregu uchwał strategicznie istotnych dla Stowarzyszenia, dotyczących tego czy zakończy ono swoją działalność na terenie Stogów czy będzie przeniesione na Wyspę Sobieszewską, na jakich warunkach, a jeśli tak, to kto i w jakiej wysokości dostanie z tego tytułu świadczenia finansowe. Jest bardzo dużo pytań, bardzo mało odpowiedzi. Są powody, aby twierdzić, że sposób w jaki to zgromadzenie zostało zwołane i sposób w jaki to ma być prowadzone, nie wszystko jest transparentne, nie wszystko jest z poszanowaniem praw działkowców.

alt


- Na działkach odbywają się odwierty. Czy miasto coś na ten temat wie? - pytała Anna Rutkowska. - 19 sierpnia było zebranie, na którym wybrano dwie komisje - rozjemcza i rewizyjna. Nigdzie nie możemy znaleźć nazwisk członków tych komisji, ani uchwał z tego dnia. Teraz chodzi o to, żeby te działki zlikwidować. Ci co są bliżej prezesa dostaną pieniądze, a my nie będziemy mieli ani pieniędzy, ani działek. Może niech miasto zainteresuje się co tam się dzieje. Czy rzeczywiście od strony prawnej jest to możliwe?


- Mam kilka pytań odnośnie naszych działek - powiedziała Anna Wiśniewska. - Dwa lata temu było głosowanie działkowców w kwestii czy jesteśmy zainteresowani sprzedażą działek. Było wówczas hasło, że deweloper jest zainteresowany i daje bardzo dużo pieniążków. Kwestia głosowania. W tamtym czasie mogli głosować wszyscy działkowcy. Jeśli chodzi o zbliżające się głosowanie to będą mogli głosować tylko członkowie Stowarzyszenia, a nie wszyscy działkowcy są członkami Stowarzyszenia. Dlaczego dyskryminuje się działkowców? Na jakiej podstawie została podpisana umowa przedwstępna, która nie jest dla nas dostępna? Nie mamy możliwości zapoznać się z jej treścią. Ma zostać odczytana 18, w sobotę, i po odczytaniu mamy się zdecydować co mamy zrobić. Nie będzie czasu na zastanowienie się, przemyślenie, przedyskutowanie jej w domu. Mamy przyjść i tego dnia zagłosować, podjąć decyzję, dać prezesowi wolną rękę do tego żeby za nas decydował - ile kto dostanie pieniędzy, czy w ogóle dostanie. Jest mowa o jakichś odszkodowaniach, nie wiem o jakich odszkodowaniach. Deweloper w zamian za naszą ziemię, którą dzierżawimy od miasta dał wówczas propozycję, że da nam ziemię w Sobieszewie. Teraz są pogłoski w zarządzie, że jeżeli będzie relokacja to my będziemy musieli za ziemię zapłacić.

alt


Obecnie według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego ten teren ma przeznaczenie ogrody działkowe. - Ciekawe jest, że ktoś oferuje istotne kwoty za coś czego przeznaczenie nie pozwala obecnie na mieszkaniówkę czy usługówkę - powiedział Andrzej Skiba.


Radnych Andrzej Skiba złożył do prezydent Aleksandry Dulkiewicz pismo podpisane przez działkowców i interpelację w tej sprawie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież