Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Działkowcy ze Stogów drżą o swoją przyszłość

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 listopada 2023 17:41

18 listopada na zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Kaczeńce" ma zapaść decyzja czy działki zostaną sprzedane. Działkowcy ze Stogów drżą o swoją przyszłość.


- Sprawą zainteresowały mnie osoby, które kilka miesięcy temu wskazywały na szereg, ich zdaniem, wątpliwości dotyczących sposobu zarządzania Stowarzyszeniem, a także kierunków rozwoju - powiedział Andrzej Skiba, radny Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska. - Duże wątpliwości budzi kwestia ewentualnego przeniesienia ogrodów działkowych ze Stogów na, mówi się, Wyspę Sobieszewską. W najbliższą sobotę, 18 listopada, ma być próba podjęcia szeregu uchwał strategicznie istotnych dla Stowarzyszenia, dotyczących tego czy zakończy ono swoją działalność na terenie Stogów czy będzie przeniesione na Wyspę Sobieszewską, na jakich warunkach, a jeśli tak, to kto i w jakiej wysokości dostanie z tego tytułu świadczenia finansowe. Jest bardzo dużo pytań, bardzo mało odpowiedzi. Są powody, aby twierdzić, że sposób w jaki to zgromadzenie zostało zwołane i sposób w jaki to ma być prowadzone, nie wszystko jest transparentne, nie wszystko jest z poszanowaniem praw działkowców.

alt


- Na działkach odbywają się odwierty. Czy miasto coś na ten temat wie? - pytała Anna Rutkowska. - 19 sierpnia było zebranie, na którym wybrano dwie komisje - rozjemcza i rewizyjna. Nigdzie nie możemy znaleźć nazwisk członków tych komisji, ani uchwał z tego dnia. Teraz chodzi o to, żeby te działki zlikwidować. Ci co są bliżej prezesa dostaną pieniądze, a my nie będziemy mieli ani pieniędzy, ani działek. Może niech miasto zainteresuje się co tam się dzieje. Czy rzeczywiście od strony prawnej jest to możliwe?


- Mam kilka pytań odnośnie naszych działek - powiedziała Anna Wiśniewska. - Dwa lata temu było głosowanie działkowców w kwestii czy jesteśmy zainteresowani sprzedażą działek. Było wówczas hasło, że deweloper jest zainteresowany i daje bardzo dużo pieniążków. Kwestia głosowania. W tamtym czasie mogli głosować wszyscy działkowcy. Jeśli chodzi o zbliżające się głosowanie to będą mogli głosować tylko członkowie Stowarzyszenia, a nie wszyscy działkowcy są członkami Stowarzyszenia. Dlaczego dyskryminuje się działkowców? Na jakiej podstawie została podpisana umowa przedwstępna, która nie jest dla nas dostępna? Nie mamy możliwości zapoznać się z jej treścią. Ma zostać odczytana 18, w sobotę, i po odczytaniu mamy się zdecydować co mamy zrobić. Nie będzie czasu na zastanowienie się, przemyślenie, przedyskutowanie jej w domu. Mamy przyjść i tego dnia zagłosować, podjąć decyzję, dać prezesowi wolną rękę do tego żeby za nas decydował - ile kto dostanie pieniędzy, czy w ogóle dostanie. Jest mowa o jakichś odszkodowaniach, nie wiem o jakich odszkodowaniach. Deweloper w zamian za naszą ziemię, którą dzierżawimy od miasta dał wówczas propozycję, że da nam ziemię w Sobieszewie. Teraz są pogłoski w zarządzie, że jeżeli będzie relokacja to my będziemy musieli za ziemię zapłacić.

alt


Obecnie według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego ten teren ma przeznaczenie ogrody działkowe. - Ciekawe jest, że ktoś oferuje istotne kwoty za coś czego przeznaczenie nie pozwala obecnie na mieszkaniówkę czy usługówkę - powiedział Andrzej Skiba.


Radnych Andrzej Skiba złożył do prezydent Aleksandry Dulkiewicz pismo podpisane przez działkowców i interpelację w tej sprawie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież