100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 listopada 2023 17:54

Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.


Nowo wybrany Sejm jako jedną z pierwszych zamierza uchwalić ustawę, w której przywróci uprawnienia emerytalne z lat PRL dla byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

Formacja ta utworzona została w PRL przez przysłanych do Polski agentów sowieckich do zwalczania polskich patriotów, którzy sprzeciwiali się narzuconej sowieckiej niewoli. Urząd Bezpieczeństwa przemianowany po 1956 na Służbę Bezpieczeństwa zapisał się w historii Polski jako ‘bezpieka’ państwa komunistycznego, formacja siejąca terror oraz dopuszczająca się politycznych mordów. Wystarczy przypomnieć prześladowania i uwięzienia biskupów Baraniaka, Kaczmarka, Wyszyńskiego, zabójstwa księży, aresztowania i rewizje po 1956 r w Poznaniu, w w Radomiu 1976, grudniu 1970 r., i na Wybrzeżu w stanie wojennym po 1981 r.

Komuniści polscy i ich formacja z lat PRL mają na sumieniu ponad 50 tys. ofiar. Nie odpowiedzieli za to karnie. Przy okrągłym stole nasi byli przywódcy darowali im zbrodnie i nawet dopuścili do władzy. Dziś byli spadkobiercy komunistów przybierając nazwę socjaldemokratów i mając nieliczną reprezentację w parlamencie żądają przywrócenia emerytalnych przywilejów oprawcom (zapewne z wyrównaniem). Platforma Obywatelska za poparcie w zdobyciu większości w Sejmie i Senacie zgodziła się poprzeć ten haniebny projekt.

Wielu członków Platformy, obecnych parlamentarzystów należało kiedyś do ‘Solidarności’. Jeżeli będą głosować za tą ustawą to odetną się od ‘Solidarności’ a ich nazwiska zapiszą się czarnymi zgłoskami w historii ‘Solidarności’. Zwracamy się do Komisji Krajowej NSZZ ‘Solidarność’, aby zajęła stanowisko w sprawie tej ustawy i członków ‘Solidarności’, którzy ją poprą. My uważamy, że głosując za tą ustawą zdradzą ideały ‘Solidarności’ popierając represyjny aparat PRL.

Zwracamy się także do posłów PSL, aby przypomnieli sobie ilu działaczy PSL w latach 1947-49 zapłaciło życiem za nie wyrażenie zgody na współpracę z komunistami. Czy trzeba wam przypomnieć jak potraktowano Stanisława Mikołajczyka czy Piotra Bartoszcze?

My, byli represjonowani pamiętamy czym była dla nas w stanie wojennym SB. Zwracamy się do pana Prezydenta Andrzeja Dudy, aby w przypadku uchwalenia tej ustawy... zawetował ją.

Zarząd i Członkowie
Stowarzyszenia ‘Godność’


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież