Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Złoty budżet Gdańska?

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 listopada 2023 17:54

altZbliża się czas uchwalenia budżetu miasta Gdańska na rok 2024. O prognozę tego co będzie zwróciliśmy się do szefa gdańskiego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości - Kazimierza Koralewskiego.


- Już w przedłożonych magistratowi we wrześniu założeniach Ministerstwa Finansów zanosiło się na poważne zwiększenie wpływów dla naszego samorządu - mówi Kazimierz Koralewski. - Bieżący rok jest już bardzo dobry dla Gdańska w zakresie dochodów. Tym razem ma być jeszcze lepiej. O ponad 400 mln złotych więcej mają wynieść wpływy z tytułu PIT czyli podatku dochodowego od osób fizycznych, a wpływy z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych tzw. CIT wzrosną o ponad 50 mln złotych. Na podobnym poziomie o 50 mln złotych wzrasta podatek od nieruchomości.

To wszystko zasługa coraz większej płacy minimalnej i podniesionej do poziomu 28 złotych stawki na godzinę dla zleceniobiorców oraz ogólnego wzrostu wynagrodzeń w ten sposób tak umiejętnie windowanych przez rząd RP.

Gdański samorząd otrzyma ponad 935 mln złotych z tytułu subwencji ogólnej z budżetu państwa w części oświatowej i w części równoważącej co daje wzrost o 15,8 % w stosunku do bieżącego roku.

Podsumowując: dzięki polityce finansowej państwa dochody dla naszej gminy w 2024 roku ogółem wyniosą ponad 4,56 mld złotych co jest wzrostem o ponad 16 % w stosunku do 2023 roku, gdy wyniosły one 3,92 mld złotych.

Wydatki planowane są na poziomie 5,1 mld złotych co podwyższa je o 8,3 % w stosunku do poprzedniego roku (były na poziomie 4,68 mld złotych). I tak w roku 2023 deficyt budżetowy wyniósł ponad 767,8 mln złotych a w roku przyszłym przewidywany jest na poziomie 521,4 mln złotych co daje optymistycznie spadek o 32% rok do roku.


- Jeśli jest taki progres w pozyskiwaniu środków z budżetu państwa do naszej miejskiej kasy to dlaczego jest tyle żalu i narzekań o stanie naszych zasobów przez zarządzających miastem?
- A to już pytanie należy skierować do pani prezydent. Dlaczego tak łatwo jej pieniądze umykają z rąk? Jeśli jest tak ciężko to dlaczego tyle wydajemy na różnego rodzaju eventy i imprezy okolicznościowe o czym Wasza Gazeta często pisała. Zupełnie nie rozumiem aktywności Pani Dulkiewicz w polityce krajowej. Może zamiast komentować orędzie i poczynania Prezydenta RP lepiej było by zająć się zupełnym zaniedbaniem dzielnic południowych miasta, gdzie poza deweloperką mieszkaniową brak jakichkolwiek inwestycji miejskich w infrastrukturę drogową. Dlaczego władze miejskie są wciąż bezradne wobec braku szczelności w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym. Spalarnia śmieci tego problemu docelowo nie rozwiązuje. Odór generowany przez te miejskie przedsiębiorstwo jest utrapieniem dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Gdańska.

mp


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież