Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dutkiewicz zwraca kasę, a Adamowicz nasze pieniądze ładuje w kampanię, w której go nie chcą

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
środa, 11 marca 2015 15:56

Czy za przykładem Rafała Dutkiewicza pójdzie Paweł Adamowicz i wzorem prezydenta Wrocławia zwróci do miejskiej kasy prawie 1,4 tys. zł za swoją eskapadę do Katowic na wiec poparcia kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego? Paweł Adamowicz, Jacek Karnowski i Rafał Dutkiewicz, wraz z innymi prezydentami miast, w połowie lutego spotkał się z Bronisławem Komorowskim, aby udzielić mu poparcia w walce o reelekcję.- W związku z zarzutami Prokuratury wobec mnie zawieszam swoje członkostwo w Komitecie Poparcia Bronisława Komorowskiego - oświadczył wczoraj Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.


Kilka godzin wcześniej obwieścił, że zawiesza też członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Swym oświadczeniem Adamowicz wywołał reakcję prominentnego posła PO Roberta Tyszkiewicza, szefa komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

Sytuacja jest dynamiczna więc białostocki poseł do oświadczenia Adamowicza odniósł się na Twitterze:
–  Prezydent P. Adamowicz nie był członkiem Komitetu Honorowego ani Wyborczego PBK. Wyraził jedynie poparcie wśród 29 prezydentów miast w Katowicach – napisał szef kampanii Komorowskiego.


Kiedy 14 lutego br. zjechało tam 29 prezydentów miast, którzy podpisali deklarację „Prezydenci dla Prezydenta” sztab wyborczy Komorowskiego i on sam był z tego poparcia bardzo dumny.


Czyżby poparcie Adamowicza okazało się niewygodne dla ubiegającego się o reelekcję Komorowskiego?  Nie chcemy wierzyć, że prezydent Gdańska, któremu śledczy z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu postawili sześć zarzutów podania w oświadczeniach majątkowych nieprawdziwych danych co do posiadanych zasobów pieniężnych oraz nieruchomości nie wie czy i w jakim komitecie uczestniczył? Swoje zaangażowanie opłacił przy tym z miejskiej kasy.


Tymczasem prezydent Wrocławia, który w ub.r. zaczął flirt z PO, ugiął się w ogniu krytyki i zadeklarował wczoraj, że mimo rozliczenia delegacji do kasy grodu nad Odrą zwróci 324 zł. Tyle bowiem Urząd Miejski Wrocławia zapłacił za wyjazd Rafała Dutkiewicza do Katowic, gdzie prezydenci miast składali przedwyborczy hołd Bronisławowi Komorowskiemu.
– Kwestia delegacji wzbudziła dyskusje co do słuszności tego wydatku. W związku z tym prezydent zdecydował się pokryć koszty wyjazdu do Katowic z prywatnych pieniędzy – poinformował Arkadiusz Filipowski, rzecznik prezydenta Wrocławia.


Na nasze pytanie czy pobrane z naszych pieniędzy 1373 zł i 88 gr na pokrycie kosztów katowickiej wizytacji Pawła Adamowicza i jego udziału w wyborczym spotkaniu z kandydującym do urzędu prezydenckiego Bronisławem Komorowskim trafi na powrót do  gdańskiej kasy na razie odpowiedzi brak.
- Wyjaśnienia w sprawie spotkania prezydentów miast z urzędującym prezydentem RP prezydent już składał. Na przykład odpowiadając radnemu Strzelczykowi. Natomiast relacje Pawła Adamowicza z jego partią nie są w gestii rzecznika prezydenta. Sugeruję zwrócenie się w tej sprawie do struktur Platformy Obywatelskiej – odpowiedział nam przed paru dniami Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska.


Rafał Dutkiewicz, którego gest kosztował wrocławian 324 złote tak jak Adamowicz wypisał sobie delegację na koszt magistratu i pokrył koszty przejazdu.
– Skoro prezydenci potraktowali wyjazd jako służbowy, to znaczy, że otrzymali polecenie służbowe, żeby poprzeć prezydenta Komorowskiego – z ironią komentował ten gest prof. Antoni Kamiński, były prezes Transparency International.  


Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz przekonywał radnego opozycji Grzegorza Strzelczyka, że wykonywał obowiązki służbowe.
- Jako że było to oficjalne spotkanie urzędujących prezydentów miast z urzędującym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej wyjazd miał jak najbardziej charakter służbowy. Spotkanie w Katowicach nie było inicjatywą żadnej partii politycznej. Nie było też partyjną konwencją – wyjaśniała w imieniu Adamowicza sekretarz miasta Danuta Janczarek.


My zaś czekamy na odpowiedzi czy Pan Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - wzorem Pana Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, zwróci lub już zwrócił do miejskiej kasy prawie 1,4 tys. zł za swoją eskapadę do Katowic w dniu 14 lutego br.?  

Jako, że w jedynej odpowiedzi jaką dysponujemy, przekazanej na ręce radnego Strzelczyka czytamy, że „wyjazd miał jak najbardziej charakter służbowy” dopytujemy też jakaż jest różnica między wyjazdem służbowym a „jak najbardziej służbowym” i kto wydał panu prezydentowi Gdańska polecenie wyjazdu jak najbardziej służbowego.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież