Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dutkiewicz zwraca kasę, a Adamowicz nasze pieniądze ładuje w kampanię, w której go nie chcą

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
środa, 11 marca 2015 15:56

Czy za przykładem Rafała Dutkiewicza pójdzie Paweł Adamowicz i wzorem prezydenta Wrocławia zwróci do miejskiej kasy prawie 1,4 tys. zł za swoją eskapadę do Katowic na wiec poparcia kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego? Paweł Adamowicz, Jacek Karnowski i Rafał Dutkiewicz, wraz z innymi prezydentami miast, w połowie lutego spotkał się z Bronisławem Komorowskim, aby udzielić mu poparcia w walce o reelekcję.- W związku z zarzutami Prokuratury wobec mnie zawieszam swoje członkostwo w Komitecie Poparcia Bronisława Komorowskiego - oświadczył wczoraj Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.


Kilka godzin wcześniej obwieścił, że zawiesza też członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Swym oświadczeniem Adamowicz wywołał reakcję prominentnego posła PO Roberta Tyszkiewicza, szefa komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

Sytuacja jest dynamiczna więc białostocki poseł do oświadczenia Adamowicza odniósł się na Twitterze:
–  Prezydent P. Adamowicz nie był członkiem Komitetu Honorowego ani Wyborczego PBK. Wyraził jedynie poparcie wśród 29 prezydentów miast w Katowicach – napisał szef kampanii Komorowskiego.


Kiedy 14 lutego br. zjechało tam 29 prezydentów miast, którzy podpisali deklarację „Prezydenci dla Prezydenta” sztab wyborczy Komorowskiego i on sam był z tego poparcia bardzo dumny.


Czyżby poparcie Adamowicza okazało się niewygodne dla ubiegającego się o reelekcję Komorowskiego?  Nie chcemy wierzyć, że prezydent Gdańska, któremu śledczy z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu postawili sześć zarzutów podania w oświadczeniach majątkowych nieprawdziwych danych co do posiadanych zasobów pieniężnych oraz nieruchomości nie wie czy i w jakim komitecie uczestniczył? Swoje zaangażowanie opłacił przy tym z miejskiej kasy.


Tymczasem prezydent Wrocławia, który w ub.r. zaczął flirt z PO, ugiął się w ogniu krytyki i zadeklarował wczoraj, że mimo rozliczenia delegacji do kasy grodu nad Odrą zwróci 324 zł. Tyle bowiem Urząd Miejski Wrocławia zapłacił za wyjazd Rafała Dutkiewicza do Katowic, gdzie prezydenci miast składali przedwyborczy hołd Bronisławowi Komorowskiemu.
– Kwestia delegacji wzbudziła dyskusje co do słuszności tego wydatku. W związku z tym prezydent zdecydował się pokryć koszty wyjazdu do Katowic z prywatnych pieniędzy – poinformował Arkadiusz Filipowski, rzecznik prezydenta Wrocławia.


Na nasze pytanie czy pobrane z naszych pieniędzy 1373 zł i 88 gr na pokrycie kosztów katowickiej wizytacji Pawła Adamowicza i jego udziału w wyborczym spotkaniu z kandydującym do urzędu prezydenckiego Bronisławem Komorowskim trafi na powrót do  gdańskiej kasy na razie odpowiedzi brak.
- Wyjaśnienia w sprawie spotkania prezydentów miast z urzędującym prezydentem RP prezydent już składał. Na przykład odpowiadając radnemu Strzelczykowi. Natomiast relacje Pawła Adamowicza z jego partią nie są w gestii rzecznika prezydenta. Sugeruję zwrócenie się w tej sprawie do struktur Platformy Obywatelskiej – odpowiedział nam przed paru dniami Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska.


Rafał Dutkiewicz, którego gest kosztował wrocławian 324 złote tak jak Adamowicz wypisał sobie delegację na koszt magistratu i pokrył koszty przejazdu.
– Skoro prezydenci potraktowali wyjazd jako służbowy, to znaczy, że otrzymali polecenie służbowe, żeby poprzeć prezydenta Komorowskiego – z ironią komentował ten gest prof. Antoni Kamiński, były prezes Transparency International.  


Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz przekonywał radnego opozycji Grzegorza Strzelczyka, że wykonywał obowiązki służbowe.
- Jako że było to oficjalne spotkanie urzędujących prezydentów miast z urzędującym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej wyjazd miał jak najbardziej charakter służbowy. Spotkanie w Katowicach nie było inicjatywą żadnej partii politycznej. Nie było też partyjną konwencją – wyjaśniała w imieniu Adamowicza sekretarz miasta Danuta Janczarek.


My zaś czekamy na odpowiedzi czy Pan Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - wzorem Pana Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, zwróci lub już zwrócił do miejskiej kasy prawie 1,4 tys. zł za swoją eskapadę do Katowic w dniu 14 lutego br.?  

Jako, że w jedynej odpowiedzi jaką dysponujemy, przekazanej na ręce radnego Strzelczyka czytamy, że „wyjazd miał jak najbardziej charakter służbowy” dopytujemy też jakaż jest różnica między wyjazdem służbowym a „jak najbardziej służbowym” i kto wydał panu prezydentowi Gdańska polecenie wyjazdu jak najbardziej służbowego.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież