"Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw...
Reklama
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:28
Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Marek Fostiak: Posiadamy solidne zaplecze kadry seniorskiej

Rozmowa z Markiem Fostiakiem, prezesem Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki- Za nami kolejna impreza rangi mistrzostw Polski. Tym razem rywalizowali juniorzy. 16 medali pomorskich lekkoatletów juniorów to dobry wynik?
Marek Fostiak: To jest dobry wynik. Należy zwrócić uwagę, że zawodnicy z Pomorza zajmowali głównie pierwsze, drugie miejsca, a juniorzy to przecież bezpośrednie zaplecze kadry seniorów i wkrótce mogą zastąpić zawodników, którzy dziś reprezentują Polskę na najważniejszych imprezach w kategorii seniorów. Jedna z naszych zawodniczek, Aleksandra Ostrowska, oszczepniczka trenując w AZS AWFiS Gdańsk, nabawiła się kontuzji co być może pozbawiło nas jeszcze jednego medalu. Prawdopodobnie mielibyśmy dwa medale w tej konkurencji - złoto i srebra, tak jak zdobyliśmy w rzucie oszczepem mężczyzn. Mateusz Zabłocki uzyskał podczas mistrzostw minimum na mistrzostwa świata i obaj nasi zawodnicy wystartują w Bydgoszczy.


alt- Na co liczymy podczas startu pomorskich zawodników w mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy?
Marek Fostiak: Jakby nie patrzeć to będą mistrzostwa świata. Wynik naszych oszczepników nie są gwarantami medali. Trzeba mieć nadzieje, że zawodnicy są dobrze przygotowani i powalczą. Najpierw trzeba zakwalifikować się do finału, a w nim wszystko rozgrywa się od początku. Szansę na finał ma również oszczepniczka Klaudia Maruszewska z LKS Jantar Ustka, która zdobyła złoto mistrzostw Polski juniorów z rekordem życiowym. Można powiedzieć, że Pomorze stoi oszczepem. Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia, podopieczna trener Bogusławy Klimaszewskiej, w skoku o tyczce, po raz pierwszy pokonała poprzeczkę na wysokości powyżej 4 metrów, dokładnie 4,10. To młoda dobrze rozwijająca się zawodniczka, która niedługo może skakać na takich wysokościach jakie pokonywała Anna Rogowska. Gdańsk zawsze miał wspaniałych chodziarz i mamy aspiracje w tej konkurencji. Chociaż może nie będzie to spektakularny występ. Kacper Kosecki z Lechii Gdańsk, na mistrzostwach Polski zdobył brąz, ale nie był w najlepszej dyspozycji. Miejmy nadzieję, że ta obniżka formy jest tylko chwilowa i błyśnie formą właśnie na mistrzostwach świata juniorów. Niezłym prognostykiem jest wynik Patryka Barana, który na mistrzostwach Polski juniorów startował w skoku o tyczce i w fatalnych warunkach skoczył 4,50, o 10 centymetrów mniej od jego rekordu życiowego. W Bydgoszczy wystartuje w dziesięcioboju.


- Gdy rozmawialiśmy o pomorskiej lekkoatletyce powiedział pan, że jej kondycja jest dobra. Jaka jest kondycja pomorskiej młodzieżowej, juniorskiej lekkoatletyki?
Marek Fostiak: Zawsze może być lepiej. Nie można powiedzieć, że jest bardzo dobra, ale jeżeli mamy sześcioro reprezentantów na mistrzostwa świata juniorów to miejmy nadzieję, że tylu będzie na mistrzostwach świata seniorów za rok. W tym roku trochę mniej osób pojedzie na mistrzostwa Europy. Miejmy jednak nadzieję, że ci młodzi ludzie stanowią zaplecze mocno naciskając te gwiazdy, które mamy w seniorskiej lekkoatletyce. Oprócz zawodników na mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy wysyłamy również ekipę na rozgrywane po raz pierwszy Mistrzostwa Europy U18 w Tbilisi. Pomorze będzie reprezentowało pięcioro zawodników. Patrząc na listy zawodników na te imprezy można powiedzieć, że pomorska lekkoatletyka posiada solidne zaplecze kadry seniorskiej, która będzie startowała w mistrzostwach Europy w Amsterdamie i reprezentowała nas w Rio.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież