Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Atom Trefl odkrył karty

W sezonie 2016/2017 Atom Trefl poprowadzi dotychczasowy trener młodzieżowego Atomu Trefla, Piotr Matela. Klub przedstawił również kadrę zawodniczą.- Ponieważ w naszej drużynie będzie grało sporo zawodniczek z Młodej Ligi Kobiet, wybór trenera Mateli na szkoleniowca pierwszego zespołu pozwoli na kontynuowanie pracy z tymi najbardziej utalentowanymi dziewczynami. Do tej pory nasza młodzieżówka pod wodzą tego trenera wygrywała mistrzostwo kraju nawet w konfrontacji z zespołami, w których występowały zawodniczki ORLEN Ligi, więc teraz trener będzie miał okazję powalczyć z częścią tego zespołu na nieco wyższym szczeblu - powiedział Marek Wierzbicki, prezes Atomu Trefla Sopot SA.


Dla Mateli nie będzie to jednak pierwsza styczność z seniorskim zespołem. W sezonie 2012/2013 uzupełniał sztab szkoleniowy sopockiego klubu, a jeszcze wcześniej zasiadał na ławkach trenerskich w Dąbrowie Górniczej, Pile i Bielsku-Białej. Był też w sztabie szkoleniowym męskiego zespołu AZS Politechniki Warszawskiej, która wywalczyła srebrny medal Challenge Cup. Zdobywał także doświadczenie przy reprezentacjach Polski - zarówno męskiej, jak i żeńskiej. Przez ostatnie dwa lata pracował jako pierwszy trener młodzieżowego Atomu Trefla, z którym kilka miesięcy temu obronił mistrzostwo kraju.


Ze „złotej młodzieżówki” Mateli w prowadzonej przez niego drużynie seniorskiej zagrają Martyna Łukasik (atakująca), Daria Szczyrba (przyjmująca) i Dominika Mras (rozgrywająca), a także znane już z seniorskiej drużyny Magdalena Damaske (przyjmująca), Justyna Łukasik (środkowa) oraz Klaudia Kulig (libero). Do tej szóstki dołączą również pozyskane z KSZO Ostrowiec przyjmująca -€“ Beata Mielczarek, a także dwie środkowe - Alicja Wójcik i Karolina Bednarek. Drogę powrotną nad morze obrała Natalia Gajewska, która o rozegraniu decydować będzie razem ze wspomnianą Mras. W kategorii powrotu można także rozpatrywać pozyskanie z włoskiego Obiettivo Risarcimento Vicenza Karoliny Goliat. Belgijska atakująca polskiego pochodzenia już raz powróciła do bliskiego jej sercu Trójmiasta, ale tylko na chwilę -€“ w sezonie 2013/2014 grała w ERGO ARENIE w barwach VDK Gent podczas rozgrywek Europejskiej Ligi Mistrzyń. Skład na ten moment zamyka zaś bardzo znana polska środkowa, Małgorzata Skorupa.


- Staraliśmy się ponownie stworzyć tu ciekawy zespół z mocnym charakterem, bo niezależnie od sezonu to właśnie charakter i waleczność zawsze cechowały nasze zawodniczki. Wszyscy wiedzą, że borykaliśmy się z dużymi problemami, ale na te możliwości, jakie mieliśmy, stworzyliśmy w naszym przekonaniu najlepszy z możliwych zespołów. Nie nakładamy na dziewczyny niepotrzebnej presji, ale wymagamy tego, aby w każdym meczu zostawiały serce na boisku. Na ile stać tę drużynę? Na to pytanie odpowiedź poznamy na koniec sezonu. Ja wierzę, że tę drużynę stać na to, aby cieszyć kibiców grą i zapewnić siatkarskie emocje kibicom, na których obecność i wsparcie niezmiennie liczymy – mówi prezes sopockiego klubu.


Sopoccy włodarze nie mówią jeszcze o zamknięciu 12-osobowego składu, bo do drużyny może dołączyć kilka młodych siatkarek. Podobnie trwają ustalenia, w której hali sopocianki będą rozgrywały swoje mecze.


- Bierzemy pod uwagę kilka różnych opcji i staramy się wybrać tę najbardziej optymalną zarówno dla kibiców, jak i dla naszego zespołu. Na podanie tej informacji potrzeba nam jednak jeszcze nieco czasu - dodał Wierzbicki.
źródło atomtrefl.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież