U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
czwartek, 30 czerwca 2022 10:51
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
Z dniem 30 czerwca 2022 roku Mirosław Berliński kończy pracę w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przyjaciele Grubby lepsi od Energi

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 października 2021 20:15

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na boisku oliwskiej AWFiS powrócono do tradycji spotkań piłkarskich, w których drużyna "Przyjaciół Andrzeja Grubby" podejmowała rywali z gdańskiej Energi.


- Honorujemy pamięć o Andrzeju, naszym koledze z boiska i uczelni, którego piękna kariera sportowa ozdabiała nasze pokolenie i naszą szkołę. I choć był wybitnym sportowcem zawsze był na boisku tylko jednym z nas, żaden z nas nie sięgał po Puchar Świata - powiedział dr Mirosław Piątek, organizator meczu, rówieśnik świetnego pingpongisty.

alt


A Tomasz Góreczny, sędzia spotkania i kierownik zespołu Energi dodawał: - Gramy w tym meczu z olbrzymią przyjemnością. Wielu z nas występy Andrzeja Grubby, jego postawa fair play i postawa życiowa, mocno zapadły w pamięć, chcemy uczcić Andrzeja wygrywając z jego przyjaciółmi z uczelni, zresztą wszystkich nas łączy przyjaźń ze sportem.

alt


alt


Ale tym razem zespół "Przyjaciół Andrzeja Grubby" stanął na wysokości zadania i na boisku przy sponsorowanej przez Energę "Alei Andrzeja Grubby" pozwolił gościom na strzelenie tylko jednej bramki - płaski strzał Sebastiana Świątka umknął Maćkowi Gemborysowi - zapewniając sobie zwycięstwo po trafieniu Marka Fostiaka, który tknął piłkę po dośrodkowaniu Tomka Untona i po znakomitym uderzeniu w górny róg jego syna Krzysztofa. W wyrównanym meczu okazji do strzelenia bramek było więcej, w pierwszej połowie lepiej wyglądała ekipa Energi, ale w drugiej w ogromnych porywach wiatru lepiej piłka posługiwali się gospodarze.

alt


alt


alt


- Nie powiem, że wynik nie jest nieważny, bo każdy z nas kto Andrzeja znał z tego boiska wie, że on nigdy nie grał nieważnych meczów. Więc zagraliśmy z nim i dla niego wygraliśmy - powiedział dr Marek Fostiak, były sprinter, rówieśnik Grubby.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież