Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przyjaciele Grubby lepsi od Energi

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 października 2021 20:15

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na boisku oliwskiej AWFiS powrócono do tradycji spotkań piłkarskich, w których drużyna "Przyjaciół Andrzeja Grubby" podejmowała rywali z gdańskiej Energi.


- Honorujemy pamięć o Andrzeju, naszym koledze z boiska i uczelni, którego piękna kariera sportowa ozdabiała nasze pokolenie i naszą szkołę. I choć był wybitnym sportowcem zawsze był na boisku tylko jednym z nas, żaden z nas nie sięgał po Puchar Świata - powiedział dr Mirosław Piątek, organizator meczu, rówieśnik świetnego pingpongisty.

alt


A Tomasz Góreczny, sędzia spotkania i kierownik zespołu Energi dodawał: - Gramy w tym meczu z olbrzymią przyjemnością. Wielu z nas występy Andrzeja Grubby, jego postawa fair play i postawa życiowa, mocno zapadły w pamięć, chcemy uczcić Andrzeja wygrywając z jego przyjaciółmi z uczelni, zresztą wszystkich nas łączy przyjaźń ze sportem.

alt


alt


Ale tym razem zespół "Przyjaciół Andrzeja Grubby" stanął na wysokości zadania i na boisku przy sponsorowanej przez Energę "Alei Andrzeja Grubby" pozwolił gościom na strzelenie tylko jednej bramki - płaski strzał Sebastiana Świątka umknął Maćkowi Gemborysowi - zapewniając sobie zwycięstwo po trafieniu Marka Fostiaka, który tknął piłkę po dośrodkowaniu Tomka Untona i po znakomitym uderzeniu w górny róg jego syna Krzysztofa. W wyrównanym meczu okazji do strzelenia bramek było więcej, w pierwszej połowie lepiej wyglądała ekipa Energi, ale w drugiej w ogromnych porywach wiatru lepiej piłka posługiwali się gospodarze.

alt


alt


alt


- Nie powiem, że wynik nie jest nieważny, bo każdy z nas kto Andrzeja znał z tego boiska wie, że on nigdy nie grał nieważnych meczów. Więc zagraliśmy z nim i dla niego wygraliśmy - powiedział dr Marek Fostiak, były sprinter, rówieśnik Grubby.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież