"Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw...
Reklama
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:28
Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Żużlowcy zaliczyli kolejną wpadkę, kibice chcieli odpowiedzi od zarządu

altMiała być rehabilitacja po porażce w Krośnie, a skończyło się na kolejnej wstydliwej porażce. Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże przegrali na swoim torze ze Speedway Instal Wandą Kraków 44:46. Po meczu przez około godzinę kibice rozmawiali z przedstawicielami zarządu.


Przed meczem zastanawiano się raczej nad rozmiarami wygranej podopiecznych trenera Grzegorza Dzikowskiego. Spodziewano się, że gdańszczanie powalczą również o punkt bonusowy. Optymizm opadł gdy okazało się, że awizowany Oskar Fajfer jednak nie jest w stanie wystąpić. Spotkanie zaczęło się nieźle. Po remisie w wyścigu pierwszym gdańszczanie wygrali bieg młodzieżowy 5:1, a w trzecim biegu 4:2 i było 12:6. Sygnał, że nie będzie tak łatwo dał w wyścigu czwartym Grzegorz Walasek. Lider krakowian przez cztery okrążenia gonił Linus Sundstroem i na ostatniej prostej atakiem przy bandzie wydarł mu pierwsze miejsce. Kibice przecierali oczy ze zdziwienia w dwóch kolejnych startach, które goście bez większych problemów wygrali po 5:1. Podwójna wygrana pary Dominik Kossakowski-Magnus Zetterstroem pozwoliła gdańszczanom odzyskać prowadzenie. Na chwilę. W wyścigu ósmym Zbigniew Suchecki i Patrick Hougaard uciekli ze startu Linusowi Sundstroemowi i Dominikowi Kossakowskiemu. Być może gdańszczanie nie przegraliby 1:5 gdyby Szwed pozwolił gonić krakowski duet "Doimnowi". Niestety przez dwa okrążenia Linus przeszkadzał Dominikowi, który był wyraźnie szybszy. Po chwili goście wyszli na najwyższe prowadzenie, czteropunktowe. Szczęście uśmiechnęło się do gdańskiej drużyny w biegu jedenastym, w którym po raz drugi za utrudnianie startu, wcześniej w biegu trzecim, wykluczony został Edward Mazur. Suchecki nie dał szans gdańskiej parze. Po wyścigu dwunastym był remis. Taki wynik był przed wyścigami nominowanymi, bo Zetterstroem wygrał z Hougaardem, ale Kamil Brzozowski mimo ambitnej walki nie zdołał wyprzedzić Sama Mastersa. Dramatyczny przebieg miała pierwsza odsłona biegu czternastego. Najlepszy na starcie był Hougaard, a za nim jechali gdańszczanie. Na drugim wirażu drugiego okrążenia błąd popełnił Sundstroem i wyprzedził go Mazur. Szwed starał się odzyskać trzecie miejsce i krakowianin przy kolejnej próbie ataku spowodował groźny karambol. Obaj zawodnicy na wejściu w pierwszy wiraż trzeciego okrążenia z impetem polecieli w bandę. O wiele gorzej wypadek skończył się dla Sundstroema, którego kilka minut wyciągano spod dmuchanej bandy. Mazur wstał i o własnych siłach zszedł do parkingu, a Szweda odwiozła karetka. W powtórce Hougaard nie dał szans gdańszczanom. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego mieli jeszcze szansę przynajmniej na wygranie meczu, ale musieli zwyciężyć w ostatnim wyścigu. Niestety po raz kolejny ze startu lepiej wyszli goście. Zetterstroem przebił się na drugie miejsce i próbował atakować Mastersa. Gafurow na moment wyprzedził Sucheckiego, ale szybko spadł na czwarte miejsce i porażka gdańszczan na swoim torze stała się faktem.


Po raz kolejny okazało się ile znaczy dla gdańskiej drużyny w tym sezonie Oskar Fajfer. Jego brak przy słabszej postawie, któregoś z pozostałych seniorów stwarza trenerowi Dzikowskiemu duże problemy. Przeciwko Speedway Instal Wandzie zawiódł Sundstroem. Szwed od kilku kolejek jeździ poniżej oczekiwań, traci punktowane pozycje i ma problemy z wygrywaniem biegów. Nierówno jechał Gafurow, który po dwóch słabszych biegach, kolejne dwa pewnie wygrał, a w decydującym źle wyszedł spod taśmy. Starał się Brzozowski, ale ambicja nie zawsze przekładała się na punkty. W kolejnym meczu najskuteczniejszym i najpewniejszym zawodnikiem w gdańskiej drużynie był Zetterstroem. Nie zawiódł również Kossakowski. To co miał przywieźć przywiózł Dawid Wawrzyniak.


Po meczu rozgoryczeni kibice, z grupy, która jeździ za drużyną na wyjazd przyszli do parking. Wyszedł do nich Tadeusz Zdunek i przedstawiciele władz klubu, trener Grzegorz Dzikowski, a w trakcie dołączył Renat Gafurow. Rozgoryczeni ostatnimi wynikami kibice chcieli wiedzieć co jest przyczyną słabej postawy gdańszczan. Przedstawiciele klubu zapewnili, że na pewno nie są to przyczyny finansowe. Potwierdził to Gafurow, który powiedział, że środki na sprzęt są. Tadeusz Zdunek przyznał, że nie wie co jest przyczyną słabej jazdy zawodników, bo gdyby wiedział co trzeba zrobić to by to zrobił. Renat powiedział, że zawodnicy do każdego meczu przystępują z chęcią wygranej, ale nie zawsze wychodzi. Kapitan drużyny jako przyczynę ostatnich porażek wskazał absencję Oskara Fajfera. - Jak nie ma Oskara to wynik musi ciągnąć czterech seniorów, a jak któryś ma słabszy dzień to zostaje tylko trzech - powiedział Renat. Spotkanie trwało około godziny. Nastroje były nie najlepsze, kibice rozgoryczeni, ale dyskusja toczona była spokojnie. Kibice odeszli nieusatysfakcjonowani, bo niestety nie usłyszeli co jest przyczyną słanych wyników i jak można poprawić sytuację.

Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież