Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Efektowne wygrana "Atomówek" w ERGO Arena

altEfektowne i pewne zwycięstwo w pierwszym spotkaniu sezonu 2016/2017 przed swoją publicznością odniosły siatkarki Atomu Trefla. Sopocianki w ERGO Arena pokonały PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:22, 25:19).Atom Trefl Sopot - PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

Atom Trefl Sopot: Mielczarek 6, Skorupa 3, Damaske 19, Goliat 17, J. Łukasik 16, Gajewska 1, Kulig (libero)

PTPS Piła: Piśla 2, Austin 14, Kwiatkowska 15, Stencel 2, Dumancic 9, Szubert 1, Babicz (libero) oraz Markiewicz (libero), Urban 4, Kucharska, Kukulska, Baran 2

Przed spotkaniem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. W obu ekipach doszło do znaczących zmian kadrowych, w przypadku sopocianek nastąpiła wymiana prawie całego zespołu.


Po pierwszych piłkach inicjatywę przejęły pilanki, które odskoczyły na 3 punkty (7:4). Młody sopocki zespół nie przejął się i ambitnie gonił rywalki. Minimalna przewaga przyjezdnych utrzymywała się przez kilka przejść. Po dwóch blokach "Atomówki" doprowadziły do remisu (10:10). Pilanki na chwilę odzyskały prowadzenie, ale po ataku Karoliny Goliat, która obiła pilski blok, to sopocianki były lepsze (12:11) i zaczęły budować swoją przewagę. Podopieczne Piotra Mateli z każdym przejściem dorzucały "oczko" do swojego prowadzenia. Dwa asy serwisowe z rzędu Justyny Łukasik dały już bezpieczniejszą przewagę pięciu punktów (19:14). Tej straty przyjezdne nie zdołały już odrobić.


Druga partia od początku była wyrównana. W pierwszej części punktowała Justyna Łukasik. Rywalki jednak skutecznie odpowiadały i co chwila na tablicy wyników pojawiał się remis, a prowadzenie zmieniało się kilka razy. Gra punkt za punkt toczyła się do stanu 20:20. Sopocianki zdobyły trzy punkty z rzędu i nie dały sobie wydrzeć wygranej kończąc seta przy drugim setbolu.


Trzeciego seta podopieczne trenera Mateli zaczęły z animuszem i szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (8:4), które straciły po czterech punktach z rzędu pilanek, w tym trzech z rzędu Anity Kwiatkowskiej. Ponowie gra się wyrównała i wynik oscylował wokół remisu. Pilanki zdołały wyjść na prowadzenie (11:10), ale odpowiedź sopocianek rozstrzygnęła losy meczu. "Atomówki" zdobyły siedem punktów z rzędu odskakując rywalkom na sześć punktów (17:11). Przyjezdne nie zdołały odrobić tej straty i skuteczny atak Magdaleny Damaske zakończył mecz po trzech setach.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież