Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Torunianie ukarali nieskuteczność MH Automatyka Stoczniowiec 2014

altNiestety po raz kolejny zawiedli hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Gdańszczanie w trzecim spotkaniu rozegranym w ciągu pięciu dni w hali Olivia ponieśli trzecią porażkę. Tym razem biało-niebiescy ulegli Nesta Mires Toruń 0:2 (0:0, 0:0, 0:2).



MH Automatyka Stoczniowca 2014 - Nesta Mires Toruń 0:2 (0:0, 0:0, 0:2).

Bramki: 0:1 Lidtke (46, w przewadze), 0:2 Minge (59, 5 na 6)

MH Automatyka Stoczniowca 2014: Kieler - Josepher, Wsół, Skutchan, Ziółkowski, Wrycza - Lehmann, Nowak, Nasca, Kastel-Dahl, Gościński - Dolny, Kantor, Pesta, Rompkowski, Marzec - Wachowski, Szczerbakow, Sochacki, Różycki, Strużyk

Nesta Mires: Plaskiewicz - Żyliński, Trachanow, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Lidtke, Podsiadło, Michaiłow, Fraszko, Dołęga - Jaworski, Kowarak, Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski - Heyka, Skulmowski, Naparło, Winiarski, Husak

Spotkanie z torunianami niestety miało podobny przebieg jak wcześniejsze mecze. Gdańszczanie w pierwszej tercji mieli niewielką przewagę. Na lodzie było dużo walki, ale brakowało czystych sytuacji. Goście próbowali się odgryzać, ale bardzo dobrze spisywali się obaj bramkarze.


Druga tercja miała podobny przebieg, ale tak jak we wcześniejszych meczach im dłużej trwało spotkanie tym więcej do powiedzenia mieli rywale. Torunianie w pewnym momencie zamknęli gdańszczan i trzy razy uderzali na bramkę, ale na posterunku był Kieler. Tuż przed końcem tercji Wsół tak wyprowadzał krążek zza bramki, że podał do rywala, ale na szczęście obyło się bez konsekwencji.


W 46 minucie padał wreszcie pierwsza bramka, ale niestety dla gości. Torunianie wykorzystali okres gry w przewadze, gdy jeden z gdańszczan musiał siąść na ławce kar za nadmierną ilość graczy na lodzie. Przyjezdni rozgrywali zamek, a krążek w gdańskiej bramce umieścił Lidtke. Nieporadność gdańszczan w ataku zaczęła frustrować kibiców, którzy zaczęli skandować "Stocznia grać, k... mać". Biało-niebiescy starali się, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Na niespełna dwie minuty przed końcem, gdy gra miała być wznawiana w tercji torunian, trener Ekroth wziął czas i wycofał bramkarza. Gdańszczanie rozgrywali zamek. Po wystrzeleniu krążka do gdańskiej tercji przejął go Josepher i tak niefortunnie wziął się za rozegrania, że krążek przejął Kukuszkin podał do Minge, który podwyższył wynik na 2:0 dla przyjezdnych.


Przed serią trzech spotkań gdańszczanie zapowiadali walkę o 9 punktów. Skończyło się na trzech porażkach i zerowej zdobyczy punktowej. W każdym z tych spotkań biało-niebiescy grali najlepiej w pierwszej tercji. Im dłużej trwał mecz tym gorzej im szło. Mnożyły się proste błędy i łapanie kar. Fatalna była skuteczność, bo w ciągu 180 minut gdańszczanie zdobyli tylko jedną bramkę!

Tomasz Łunkiewicz


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież