Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby otwarty

12 milionów złotych kosztowała modernizacja stadionu przy ul. Grunwaldzkiej 244. Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, taka jest oficjalna nazwa obiektu, oficjalnie został otwarty w sobotę 22 października.Boisko do gry w rugby i piłkę nożną, boisko treningowe, nowoczesna 8-torowa bieżnia okrężna i prosta, rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, dyskiem i młotem, skocznie do skoku wzwyż i o tyczce, dwie skocznie w dal i trybuny dla 1000 osób - tak prezentuje się boisko przy ul. Grunwaldzkiej po modernizacji. Inwestycja kosztowała 12 mln zł z czego 4,5 dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.


alt


Przecięcia wstęgi i oficjalnej inauguracji obiektu dokonali: Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska; Adam Korol, mistrz olimpijski z Pekinu i były minister sportu; Dariusz Olszewski, prezes Polskiego Związku Rugby oraz Henryk Olszewski, wiceprezes PZLA. Na inauguracji boiska pojawiły się gwiazdy sportu m.in. Anna Rogowska; Kazmierz Zimny, brązowy medalista igrzysk w Rzymie w 1960 roku w biegu na 5000 m, i działacze sportowi m.in. Marek Fostiak, prezes Pomorskiego Związku Lekkoatletyki; Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.


altalt


Z obiektu mają korzystać szkoły, kluby i związki sportowe, osoby indywidualne. Priorytetowo traktowane będą konkurencje lekkoatletyczne i rugby. Administratorem obiektu będzie MOSiR, wcześniej obiektem zarządzał GOKF.


Po oficjalnej inauguracji mecz rozegrali rugbyści Lechii i Ogniwa Sopot, zakończony wygraną gdańszczan 16:12. Na bieżni prezentowali się młodzi lekkoatleci uczestniczący w programie "Lekkoatletyka dla każdego".


alt


- Otwieramy Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby - powiedział Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR administratora obiektu. - Jest to obiekt długo wyczekiwany po likwidacji bieżni na stadionie na Traugutta. Mam ponownie prawdziwy stadion lekkoatletyczny z ośmiotorową bieżnią, ze skoczniami oraz rzutniami, które też będą wykorzystywane. Można tu również rozgrywać bieg na 3000 metrów z przeszkodami. Boisku towarzyszy obiekt typu Orlik o wymiarach 30 na 60 metrów ze sztuczną nawierzchnią na której można grać w piłkę nożna, ale również grać w rugby. Obiekt jest dedykowany przede wszystkim lekkoatletom i rugbystom, którzy tu będą mieli swój dom. Modernizacja trwała nieomal rok. Jest to pierwszy etap. W ciągu pięciu lat obiekt zostanie rozbudowany tak aby można na nim było rozegrać zawody rangi międzynarodowej, mistrzostw Polski. Musi zostać wybudowany pokój do badań antydopingowych, zaplecze szatniowe i konferencyjne. Na razie mogą na nim być rozgrywane zawody regionalne i dla młodzieży o randze ogólnopolskiej. Jako obiekt treningowy spełnia najwyższe standardy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież