Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby otwarty

12 milionów złotych kosztowała modernizacja stadionu przy ul. Grunwaldzkiej 244. Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, taka jest oficjalna nazwa obiektu, oficjalnie został otwarty w sobotę 22 października.Boisko do gry w rugby i piłkę nożną, boisko treningowe, nowoczesna 8-torowa bieżnia okrężna i prosta, rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, dyskiem i młotem, skocznie do skoku wzwyż i o tyczce, dwie skocznie w dal i trybuny dla 1000 osób - tak prezentuje się boisko przy ul. Grunwaldzkiej po modernizacji. Inwestycja kosztowała 12 mln zł z czego 4,5 dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.


alt


Przecięcia wstęgi i oficjalnej inauguracji obiektu dokonali: Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska; Adam Korol, mistrz olimpijski z Pekinu i były minister sportu; Dariusz Olszewski, prezes Polskiego Związku Rugby oraz Henryk Olszewski, wiceprezes PZLA. Na inauguracji boiska pojawiły się gwiazdy sportu m.in. Anna Rogowska; Kazmierz Zimny, brązowy medalista igrzysk w Rzymie w 1960 roku w biegu na 5000 m, i działacze sportowi m.in. Marek Fostiak, prezes Pomorskiego Związku Lekkoatletyki; Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.


altalt


Z obiektu mają korzystać szkoły, kluby i związki sportowe, osoby indywidualne. Priorytetowo traktowane będą konkurencje lekkoatletyczne i rugby. Administratorem obiektu będzie MOSiR, wcześniej obiektem zarządzał GOKF.


Po oficjalnej inauguracji mecz rozegrali rugbyści Lechii i Ogniwa Sopot, zakończony wygraną gdańszczan 16:12. Na bieżni prezentowali się młodzi lekkoatleci uczestniczący w programie "Lekkoatletyka dla każdego".


alt


- Otwieramy Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby - powiedział Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR administratora obiektu. - Jest to obiekt długo wyczekiwany po likwidacji bieżni na stadionie na Traugutta. Mam ponownie prawdziwy stadion lekkoatletyczny z ośmiotorową bieżnią, ze skoczniami oraz rzutniami, które też będą wykorzystywane. Można tu również rozgrywać bieg na 3000 metrów z przeszkodami. Boisku towarzyszy obiekt typu Orlik o wymiarach 30 na 60 metrów ze sztuczną nawierzchnią na której można grać w piłkę nożna, ale również grać w rugby. Obiekt jest dedykowany przede wszystkim lekkoatletom i rugbystom, którzy tu będą mieli swój dom. Modernizacja trwała nieomal rok. Jest to pierwszy etap. W ciągu pięciu lat obiekt zostanie rozbudowany tak aby można na nim było rozegrać zawody rangi międzynarodowej, mistrzostw Polski. Musi zostać wybudowany pokój do badań antydopingowych, zaplecze szatniowe i konferencyjne. Na razie mogą na nim być rozgrywane zawody regionalne i dla młodzieży o randze ogólnopolskiej. Jako obiekt treningowy spełnia najwyższe standardy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież