Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby otwarty

12 milionów złotych kosztowała modernizacja stadionu przy ul. Grunwaldzkiej 244. Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, taka jest oficjalna nazwa obiektu, oficjalnie został otwarty w sobotę 22 października.Boisko do gry w rugby i piłkę nożną, boisko treningowe, nowoczesna 8-torowa bieżnia okrężna i prosta, rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, dyskiem i młotem, skocznie do skoku wzwyż i o tyczce, dwie skocznie w dal i trybuny dla 1000 osób - tak prezentuje się boisko przy ul. Grunwaldzkiej po modernizacji. Inwestycja kosztowała 12 mln zł z czego 4,5 dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.


alt


Przecięcia wstęgi i oficjalnej inauguracji obiektu dokonali: Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska; Adam Korol, mistrz olimpijski z Pekinu i były minister sportu; Dariusz Olszewski, prezes Polskiego Związku Rugby oraz Henryk Olszewski, wiceprezes PZLA. Na inauguracji boiska pojawiły się gwiazdy sportu m.in. Anna Rogowska; Kazmierz Zimny, brązowy medalista igrzysk w Rzymie w 1960 roku w biegu na 5000 m, i działacze sportowi m.in. Marek Fostiak, prezes Pomorskiego Związku Lekkoatletyki; Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.


altalt


Z obiektu mają korzystać szkoły, kluby i związki sportowe, osoby indywidualne. Priorytetowo traktowane będą konkurencje lekkoatletyczne i rugby. Administratorem obiektu będzie MOSiR, wcześniej obiektem zarządzał GOKF.


Po oficjalnej inauguracji mecz rozegrali rugbyści Lechii i Ogniwa Sopot, zakończony wygraną gdańszczan 16:12. Na bieżni prezentowali się młodzi lekkoatleci uczestniczący w programie "Lekkoatletyka dla każdego".


alt


- Otwieramy Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby - powiedział Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR administratora obiektu. - Jest to obiekt długo wyczekiwany po likwidacji bieżni na stadionie na Traugutta. Mam ponownie prawdziwy stadion lekkoatletyczny z ośmiotorową bieżnią, ze skoczniami oraz rzutniami, które też będą wykorzystywane. Można tu również rozgrywać bieg na 3000 metrów z przeszkodami. Boisku towarzyszy obiekt typu Orlik o wymiarach 30 na 60 metrów ze sztuczną nawierzchnią na której można grać w piłkę nożna, ale również grać w rugby. Obiekt jest dedykowany przede wszystkim lekkoatletom i rugbystom, którzy tu będą mieli swój dom. Modernizacja trwała nieomal rok. Jest to pierwszy etap. W ciągu pięciu lat obiekt zostanie rozbudowany tak aby można na nim było rozegrać zawody rangi międzynarodowej, mistrzostw Polski. Musi zostać wybudowany pokój do badań antydopingowych, zaplecze szatniowe i konferencyjne. Na razie mogą na nim być rozgrywane zawody regionalne i dla młodzieży o randze ogólnopolskiej. Jako obiekt treningowy spełnia najwyższe standardy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież