Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby otwarty

12 milionów złotych kosztowała modernizacja stadionu przy ul. Grunwaldzkiej 244. Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, taka jest oficjalna nazwa obiektu, oficjalnie został otwarty w sobotę 22 października.Boisko do gry w rugby i piłkę nożną, boisko treningowe, nowoczesna 8-torowa bieżnia okrężna i prosta, rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, dyskiem i młotem, skocznie do skoku wzwyż i o tyczce, dwie skocznie w dal i trybuny dla 1000 osób - tak prezentuje się boisko przy ul. Grunwaldzkiej po modernizacji. Inwestycja kosztowała 12 mln zł z czego 4,5 dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.


alt


Przecięcia wstęgi i oficjalnej inauguracji obiektu dokonali: Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska; Adam Korol, mistrz olimpijski z Pekinu i były minister sportu; Dariusz Olszewski, prezes Polskiego Związku Rugby oraz Henryk Olszewski, wiceprezes PZLA. Na inauguracji boiska pojawiły się gwiazdy sportu m.in. Anna Rogowska; Kazmierz Zimny, brązowy medalista igrzysk w Rzymie w 1960 roku w biegu na 5000 m, i działacze sportowi m.in. Marek Fostiak, prezes Pomorskiego Związku Lekkoatletyki; Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.


altalt


Z obiektu mają korzystać szkoły, kluby i związki sportowe, osoby indywidualne. Priorytetowo traktowane będą konkurencje lekkoatletyczne i rugby. Administratorem obiektu będzie MOSiR, wcześniej obiektem zarządzał GOKF.


Po oficjalnej inauguracji mecz rozegrali rugbyści Lechii i Ogniwa Sopot, zakończony wygraną gdańszczan 16:12. Na bieżni prezentowali się młodzi lekkoatleci uczestniczący w programie "Lekkoatletyka dla każdego".


alt


- Otwieramy Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby - powiedział Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR administratora obiektu. - Jest to obiekt długo wyczekiwany po likwidacji bieżni na stadionie na Traugutta. Mam ponownie prawdziwy stadion lekkoatletyczny z ośmiotorową bieżnią, ze skoczniami oraz rzutniami, które też będą wykorzystywane. Można tu również rozgrywać bieg na 3000 metrów z przeszkodami. Boisku towarzyszy obiekt typu Orlik o wymiarach 30 na 60 metrów ze sztuczną nawierzchnią na której można grać w piłkę nożna, ale również grać w rugby. Obiekt jest dedykowany przede wszystkim lekkoatletom i rugbystom, którzy tu będą mieli swój dom. Modernizacja trwała nieomal rok. Jest to pierwszy etap. W ciągu pięciu lat obiekt zostanie rozbudowany tak aby można na nim było rozegrać zawody rangi międzynarodowej, mistrzostw Polski. Musi zostać wybudowany pokój do badań antydopingowych, zaplecze szatniowe i konferencyjne. Na razie mogą na nim być rozgrywane zawody regionalne i dla młodzieży o randze ogólnopolskiej. Jako obiekt treningowy spełnia najwyższe standardy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież