Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Soundrive Fest - święto muzyki alternatywnej

Od 4 do 6 września, w B90, będzie się odbywał jeden z najciekawszych polskich festiwali z muzyką alternatywną, czyli Soundrive Fest.


To wydarzenie jest chyba jeszcze bardziej offowe w swoim programie niż katowicki Off Festival. Co roku Arkadiusz Hronowski, szef B90, przygotowuje bardzo ciekawy program, który zachwycają się nie tylko dziennikarze muzyczni, ale przede wszystkim publiczność.


Trzy dni z bardzo zróżnicowaną muzyką alternatywną. Trzeba też przyznać, że program jest ułożony bardzo rozsądnie. Na pewno należy pochwalić ukłon w stronę polskich wykonawców, którym został poświęcony cały pierwszy dzień imprezy. Dzięki temu żaden z rodzimych wykonawców nie zostanie przez to zdegradowany do roli supportu zagranicznych gwiazd. W czwarte, na dwóch scenach zagra dwanaście wykonawców – m.in. Trupa Trupa, The Sunlit Earth, Bobby The Unicorn czy Daniel Spaleniak. Dodatkowo też na ten dzień powstanie trzecia scena. Wszystko za sprawą programy Stage Network Europe nadzorowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury. Tam zobaczymy młodych i zdolnych, jak The Estetics lub The Afterveins.


Piątek i sobota to już zagraniczna mieszanka wybuchowa. Tak bardzo eklektycznego zestawienia gatunków muzycznych nie ma chyba na żadnym festiwalu na świecie. Nawet na szalonym Wickerman w Szkocji. Takie podejście do tworzenia programu imprezy – przewrotnie – zapewniło jej bardzo dobre recenzje. Jest to przede wszystkim wydarzenie dla ludzi, którzy mają otwarty umysł. Którzy w muzyce poszukują nowości, świeżości i inspiracji. Mogą po raz pierwszy w większości zobaczyć występujących tam muzyków i ocenić czy z twórczością któregoś z nich zaprzyjaźnią się na dłużej.
Żeby pokazać wspomniany eklektyzm należy przedstawić najbardziej odbiegające od siebie muzyczne style. Z jednej strony są klasyczni greccy hardrockowcy z Planet of Zeus. Z drugiej King Khan & The Shrines – człowiek, który przyjeżdża z trzynastoosobowym zespołem. Na dokładkę dostaniemy Samaris wykonujący staroislandzkie teksty poetyckie, Eagulls balansujących na ganicy punk rocka i zimnej fali, a na deser absolutnie fantastyczną Austrę, która tworzy subtelną muzykę elektroniczną.


Samo to powinno zachęcić do pojawienia się w B90. Nie mówię, żeby na trzy dni, ale chociaż na jeden. Każdy, kto już kiedyś zaznał muzycznej rozmaitości Soundrive Fest będzie go zachwalał i polecał. Tak jak i ja. Ten festiwal jest pozycją obowiązkową każdego fana muzyki. Jest też wyjątkową propozycją w marazmie trójmiejskiej oferty koncertowej, którą stara się rozruszać właśnie Hronowski. To bez wątpienia jeden z najważniejszych festiwali na mapie muzyki alternatywnej.


Soundrive Fest, 4-6 września (czwartek-sobota), godz. 19, B90, Gdańsk, ul. Doki 1 // bilety: 30zł (czwartek), 50zł (piątek i sobota), 90zł (karnet trzydniowy) // szczegółowy program imprezy na stronie: festival.soundrive.pl


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież