Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Soundrive Fest - święto muzyki alternatywnej

Od 4 do 6 września, w B90, będzie się odbywał jeden z najciekawszych polskich festiwali z muzyką alternatywną, czyli Soundrive Fest.


To wydarzenie jest chyba jeszcze bardziej offowe w swoim programie niż katowicki Off Festival. Co roku Arkadiusz Hronowski, szef B90, przygotowuje bardzo ciekawy program, który zachwycają się nie tylko dziennikarze muzyczni, ale przede wszystkim publiczność.


Trzy dni z bardzo zróżnicowaną muzyką alternatywną. Trzeba też przyznać, że program jest ułożony bardzo rozsądnie. Na pewno należy pochwalić ukłon w stronę polskich wykonawców, którym został poświęcony cały pierwszy dzień imprezy. Dzięki temu żaden z rodzimych wykonawców nie zostanie przez to zdegradowany do roli supportu zagranicznych gwiazd. W czwarte, na dwóch scenach zagra dwanaście wykonawców – m.in. Trupa Trupa, The Sunlit Earth, Bobby The Unicorn czy Daniel Spaleniak. Dodatkowo też na ten dzień powstanie trzecia scena. Wszystko za sprawą programy Stage Network Europe nadzorowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury. Tam zobaczymy młodych i zdolnych, jak The Estetics lub The Afterveins.


Piątek i sobota to już zagraniczna mieszanka wybuchowa. Tak bardzo eklektycznego zestawienia gatunków muzycznych nie ma chyba na żadnym festiwalu na świecie. Nawet na szalonym Wickerman w Szkocji. Takie podejście do tworzenia programu imprezy – przewrotnie – zapewniło jej bardzo dobre recenzje. Jest to przede wszystkim wydarzenie dla ludzi, którzy mają otwarty umysł. Którzy w muzyce poszukują nowości, świeżości i inspiracji. Mogą po raz pierwszy w większości zobaczyć występujących tam muzyków i ocenić czy z twórczością któregoś z nich zaprzyjaźnią się na dłużej.
Żeby pokazać wspomniany eklektyzm należy przedstawić najbardziej odbiegające od siebie muzyczne style. Z jednej strony są klasyczni greccy hardrockowcy z Planet of Zeus. Z drugiej King Khan & The Shrines – człowiek, który przyjeżdża z trzynastoosobowym zespołem. Na dokładkę dostaniemy Samaris wykonujący staroislandzkie teksty poetyckie, Eagulls balansujących na ganicy punk rocka i zimnej fali, a na deser absolutnie fantastyczną Austrę, która tworzy subtelną muzykę elektroniczną.


Samo to powinno zachęcić do pojawienia się w B90. Nie mówię, żeby na trzy dni, ale chociaż na jeden. Każdy, kto już kiedyś zaznał muzycznej rozmaitości Soundrive Fest będzie go zachwalał i polecał. Tak jak i ja. Ten festiwal jest pozycją obowiązkową każdego fana muzyki. Jest też wyjątkową propozycją w marazmie trójmiejskiej oferty koncertowej, którą stara się rozruszać właśnie Hronowski. To bez wątpienia jeden z najważniejszych festiwali na mapie muzyki alternatywnej.


Soundrive Fest, 4-6 września (czwartek-sobota), godz. 19, B90, Gdańsk, ul. Doki 1 // bilety: 30zł (czwartek), 50zł (piątek i sobota), 90zł (karnet trzydniowy) // szczegółowy program imprezy na stronie: festival.soundrive.pl


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież