Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Soundrive Fest - święto muzyki alternatywnej

Od 4 do 6 września, w B90, będzie się odbywał jeden z najciekawszych polskich festiwali z muzyką alternatywną, czyli Soundrive Fest.


To wydarzenie jest chyba jeszcze bardziej offowe w swoim programie niż katowicki Off Festival. Co roku Arkadiusz Hronowski, szef B90, przygotowuje bardzo ciekawy program, który zachwycają się nie tylko dziennikarze muzyczni, ale przede wszystkim publiczność.


Trzy dni z bardzo zróżnicowaną muzyką alternatywną. Trzeba też przyznać, że program jest ułożony bardzo rozsądnie. Na pewno należy pochwalić ukłon w stronę polskich wykonawców, którym został poświęcony cały pierwszy dzień imprezy. Dzięki temu żaden z rodzimych wykonawców nie zostanie przez to zdegradowany do roli supportu zagranicznych gwiazd. W czwarte, na dwóch scenach zagra dwanaście wykonawców – m.in. Trupa Trupa, The Sunlit Earth, Bobby The Unicorn czy Daniel Spaleniak. Dodatkowo też na ten dzień powstanie trzecia scena. Wszystko za sprawą programy Stage Network Europe nadzorowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury. Tam zobaczymy młodych i zdolnych, jak The Estetics lub The Afterveins.


Piątek i sobota to już zagraniczna mieszanka wybuchowa. Tak bardzo eklektycznego zestawienia gatunków muzycznych nie ma chyba na żadnym festiwalu na świecie. Nawet na szalonym Wickerman w Szkocji. Takie podejście do tworzenia programu imprezy – przewrotnie – zapewniło jej bardzo dobre recenzje. Jest to przede wszystkim wydarzenie dla ludzi, którzy mają otwarty umysł. Którzy w muzyce poszukują nowości, świeżości i inspiracji. Mogą po raz pierwszy w większości zobaczyć występujących tam muzyków i ocenić czy z twórczością któregoś z nich zaprzyjaźnią się na dłużej.
Żeby pokazać wspomniany eklektyzm należy przedstawić najbardziej odbiegające od siebie muzyczne style. Z jednej strony są klasyczni greccy hardrockowcy z Planet of Zeus. Z drugiej King Khan & The Shrines – człowiek, który przyjeżdża z trzynastoosobowym zespołem. Na dokładkę dostaniemy Samaris wykonujący staroislandzkie teksty poetyckie, Eagulls balansujących na ganicy punk rocka i zimnej fali, a na deser absolutnie fantastyczną Austrę, która tworzy subtelną muzykę elektroniczną.


Samo to powinno zachęcić do pojawienia się w B90. Nie mówię, żeby na trzy dni, ale chociaż na jeden. Każdy, kto już kiedyś zaznał muzycznej rozmaitości Soundrive Fest będzie go zachwalał i polecał. Tak jak i ja. Ten festiwal jest pozycją obowiązkową każdego fana muzyki. Jest też wyjątkową propozycją w marazmie trójmiejskiej oferty koncertowej, którą stara się rozruszać właśnie Hronowski. To bez wątpienia jeden z najważniejszych festiwali na mapie muzyki alternatywnej.


Soundrive Fest, 4-6 września (czwartek-sobota), godz. 19, B90, Gdańsk, ul. Doki 1 // bilety: 30zł (czwartek), 50zł (piątek i sobota), 90zł (karnet trzydniowy) // szczegółowy program imprezy na stronie: festival.soundrive.pl


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież