Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dub FX, czyli głos bez granic

Dub FX to jeden z najciekawszych przedstawicieli muzyki drum and bass, dubstep czy UK Garage. Znów wraca do Polski, w tym także do Gdańska, gdzie w sobotę da koncert w B90.


Benjamin Stanford, bo tak właściwie nazywa się Dub FX, jest Australijczykiem. Swoją działalność muzyczną jako Dub FX rozpoczął w 2005 roku, czyli lada moment stuknie mu dekada na scenie. Jednak początki wcale nie były związane ze sceną tylko z ulicą. Stanford jest człowiekiem, który w moim odczuciu ma nie talent, a dar. Talentem jest umiejętność narysowania portretu. A ten facet potrafi nie tylko śpiewać, ale także za pomocą swojego głosu generować każdy potrzebny mu dźwięk oraz posiada niebywałą wręcz rytmikę.


alt


To wszystko, w połączeniu z dodatkiem samplerów, efektorów i wszelkiej maści innych elektronicznych gadżetów, pozwoliło mu na wybicie się właśnie na ulicy. Poza tym jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia - Stanford do dziś pozostaje całkowicie niezależnym artystą. Nie stoi za nim żadna wytwórnia, a do promocji wykorzystuje występy na żywo, buzz marketing czy sieci społecznościowe.


Pewnie gdyby nie YouTube tak daleko by nie zaszedł. Ale dzięki internetowi i występom na ulicy miał możliwość w 2009 roku wydania debiutanckiego albumu, "Everythinks a Ripple". Od tego momentu świat oszalał na punkcie wykonawcy z Antypodów. Lekkość z jaką przychodziło mu tworzenie muzyki drum and bass czy dubstep była wręcz niewiarygodna. Do tego wszystkiego zgrabnie używał efektora czy modulatora głosu, dzięki którym wydawało się, że nie tylko on śpiewa czy rymuje, ale też inni muzycy.


Lawina ruszyła a Dub FX nagrywał kolejne albumy. Ostatnim jest "Theory of Harmony" z zeszłego roku. Już w tym roku muzyk prezentował jego część polskiej publiczności. Na warszawskiej części iFestival. Miał być na gdańskiej, ale logistycznie nie dało rady tego zgrać. Całe szczęście organizatorzy, agencja Illegalbreaks, stanęli na wysokości zadania i ściągnęli go nad morze.


I bardzo dobrze. Ja się niezmiernie cieszę, że w tak krótkim czasie będę mógł zobaczyć podwójny popis Stanforda. A to dlatego, że każdy jego koncert jest inny. Dzięki temu, że wszystko robi za pomocą swojego głosu może być bardzo elastyczny i spontaniczny. Jak w Warszawie chociażby - żywe "Sooth Your Pain" zaaranżował na dubowo, zaś spokojne "Love Someone" zagrane na koniec było absolutnym drum and bassowym killerem. Co zrobi w idealnie do tego typu wyadzreń nagłośnionym B90? Aż nie mogę się doczekać, żeby się przekonać.


Dub FX, sobota, 30 sierpnia, godz. 21, Gdańsk, Klub B90, ul. Doki 1 // bilety: 55/65zł


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież