Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dub FX, czyli głos bez granic

Dub FX to jeden z najciekawszych przedstawicieli muzyki drum and bass, dubstep czy UK Garage. Znów wraca do Polski, w tym także do Gdańska, gdzie w sobotę da koncert w B90.


Benjamin Stanford, bo tak właściwie nazywa się Dub FX, jest Australijczykiem. Swoją działalność muzyczną jako Dub FX rozpoczął w 2005 roku, czyli lada moment stuknie mu dekada na scenie. Jednak początki wcale nie były związane ze sceną tylko z ulicą. Stanford jest człowiekiem, który w moim odczuciu ma nie talent, a dar. Talentem jest umiejętność narysowania portretu. A ten facet potrafi nie tylko śpiewać, ale także za pomocą swojego głosu generować każdy potrzebny mu dźwięk oraz posiada niebywałą wręcz rytmikę.


alt


To wszystko, w połączeniu z dodatkiem samplerów, efektorów i wszelkiej maści innych elektronicznych gadżetów, pozwoliło mu na wybicie się właśnie na ulicy. Poza tym jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia - Stanford do dziś pozostaje całkowicie niezależnym artystą. Nie stoi za nim żadna wytwórnia, a do promocji wykorzystuje występy na żywo, buzz marketing czy sieci społecznościowe.


Pewnie gdyby nie YouTube tak daleko by nie zaszedł. Ale dzięki internetowi i występom na ulicy miał możliwość w 2009 roku wydania debiutanckiego albumu, "Everythinks a Ripple". Od tego momentu świat oszalał na punkcie wykonawcy z Antypodów. Lekkość z jaką przychodziło mu tworzenie muzyki drum and bass czy dubstep była wręcz niewiarygodna. Do tego wszystkiego zgrabnie używał efektora czy modulatora głosu, dzięki którym wydawało się, że nie tylko on śpiewa czy rymuje, ale też inni muzycy.


Lawina ruszyła a Dub FX nagrywał kolejne albumy. Ostatnim jest "Theory of Harmony" z zeszłego roku. Już w tym roku muzyk prezentował jego część polskiej publiczności. Na warszawskiej części iFestival. Miał być na gdańskiej, ale logistycznie nie dało rady tego zgrać. Całe szczęście organizatorzy, agencja Illegalbreaks, stanęli na wysokości zadania i ściągnęli go nad morze.


I bardzo dobrze. Ja się niezmiernie cieszę, że w tak krótkim czasie będę mógł zobaczyć podwójny popis Stanforda. A to dlatego, że każdy jego koncert jest inny. Dzięki temu, że wszystko robi za pomocą swojego głosu może być bardzo elastyczny i spontaniczny. Jak w Warszawie chociażby - żywe "Sooth Your Pain" zaaranżował na dubowo, zaś spokojne "Love Someone" zagrane na koniec było absolutnym drum and bassowym killerem. Co zrobi w idealnie do tego typu wyadzreń nagłośnionym B90? Aż nie mogę się doczekać, żeby się przekonać.


Dub FX, sobota, 30 sierpnia, godz. 21, Gdańsk, Klub B90, ul. Doki 1 // bilety: 55/65zł


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież