Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dub FX, czyli głos bez granic

Dub FX to jeden z najciekawszych przedstawicieli muzyki drum and bass, dubstep czy UK Garage. Znów wraca do Polski, w tym także do Gdańska, gdzie w sobotę da koncert w B90.


Benjamin Stanford, bo tak właściwie nazywa się Dub FX, jest Australijczykiem. Swoją działalność muzyczną jako Dub FX rozpoczął w 2005 roku, czyli lada moment stuknie mu dekada na scenie. Jednak początki wcale nie były związane ze sceną tylko z ulicą. Stanford jest człowiekiem, który w moim odczuciu ma nie talent, a dar. Talentem jest umiejętność narysowania portretu. A ten facet potrafi nie tylko śpiewać, ale także za pomocą swojego głosu generować każdy potrzebny mu dźwięk oraz posiada niebywałą wręcz rytmikę.


alt


To wszystko, w połączeniu z dodatkiem samplerów, efektorów i wszelkiej maści innych elektronicznych gadżetów, pozwoliło mu na wybicie się właśnie na ulicy. Poza tym jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia - Stanford do dziś pozostaje całkowicie niezależnym artystą. Nie stoi za nim żadna wytwórnia, a do promocji wykorzystuje występy na żywo, buzz marketing czy sieci społecznościowe.


Pewnie gdyby nie YouTube tak daleko by nie zaszedł. Ale dzięki internetowi i występom na ulicy miał możliwość w 2009 roku wydania debiutanckiego albumu, "Everythinks a Ripple". Od tego momentu świat oszalał na punkcie wykonawcy z Antypodów. Lekkość z jaką przychodziło mu tworzenie muzyki drum and bass czy dubstep była wręcz niewiarygodna. Do tego wszystkiego zgrabnie używał efektora czy modulatora głosu, dzięki którym wydawało się, że nie tylko on śpiewa czy rymuje, ale też inni muzycy.


Lawina ruszyła a Dub FX nagrywał kolejne albumy. Ostatnim jest "Theory of Harmony" z zeszłego roku. Już w tym roku muzyk prezentował jego część polskiej publiczności. Na warszawskiej części iFestival. Miał być na gdańskiej, ale logistycznie nie dało rady tego zgrać. Całe szczęście organizatorzy, agencja Illegalbreaks, stanęli na wysokości zadania i ściągnęli go nad morze.


I bardzo dobrze. Ja się niezmiernie cieszę, że w tak krótkim czasie będę mógł zobaczyć podwójny popis Stanforda. A to dlatego, że każdy jego koncert jest inny. Dzięki temu, że wszystko robi za pomocą swojego głosu może być bardzo elastyczny i spontaniczny. Jak w Warszawie chociażby - żywe "Sooth Your Pain" zaaranżował na dubowo, zaś spokojne "Love Someone" zagrane na koniec było absolutnym drum and bassowym killerem. Co zrobi w idealnie do tego typu wyadzreń nagłośnionym B90? Aż nie mogę się doczekać, żeby się przekonać.


Dub FX, sobota, 30 sierpnia, godz. 21, Gdańsk, Klub B90, ul. Doki 1 // bilety: 55/65zł


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież