Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Euro Chamber Music Festival po raz piąty

altEuro Chamber Music Festival odbędzie się w tym roku już po raz piąty. Ten festiwal to święto muzyki kameralnej organizowane od 2012 roku przez Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury.  Euro Chamber Music Festival powstał w kontrze do piłkarskiego święta, Euro Cup, z myślą o tych, którzy chcieliby nieco odpocząć od tematu stadionów i drużyn. Euro minęło, pozostały miłe wspomnienia, festiwal również. Piłkarskie zawody to święto przyjaźni, zdrowej rywalizacji, fair play. Stąd wzięła się myśl przewodnia festiwalu "Przyjaciele grają…".


W kolejnych latach pojawiały się kolejne hasła - "Przyjaciele grają ...z dziećmi ... razem ... wszędzie" - realizowane w przeróżnych formach, aby dotrzeć z muzyką do jak najliczniejszej publiczności. Od "zwykłych koncertów" w pięknych wnętrzach gdańskich budowli, poprzez happeningi uliczne, po koncerty dla osób, które same na koncert przyjść nie mogą, bo przebywają np. w szpitalach, czy hospicjach. Od ubiegłego roku program festiwalu został wzbogacony o Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych. A także wydarzenia towarzyszące – w tym roku jest to wystawa zdjęć festiwalowych i kurs fotografowania prowadzony przez wiernego festiwalowi Maurycego Śmierzchalskiego, autora znakomitej dokumentacji wszystkich edycji.


Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Tymendorf, ceniony altowiolista, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, który wraz z przyjacielem z estrady, skrzypkiem Arnaudem Kamińskim na co dzień mieszkającym we Francji, od samego początku planują program i obsadę koncertów, a także osobiście dbają o każdy szczegół organizacji festiwalu.


Piękna idea łączenia przyjaźni ze sztuką poparta jest co roku znakomitymi nazwiskami wykonawców. W ubiegłym roku trójmiejska publiczność wychodziła zachwycona z koncertu jednego z najlepszych dziś kwartetów smyczkowych na świecie "Apollon Musagete Quartet", wspaniałym zwieńczeniem festiwalu był klarnetowy recital Gabora Vargi, można też było posłuchać lżejszej gatunkowo muzyki - przebojów Sinatry w Noc Świętojańską w Centrum Św. Jana. W tym roku najjaśniejszą gwiazdą świeci Leszek Możdżer, który wraz z kontrabasistą Larsem Danielssonem zagra na zakończenie festiwalu, a także Grupa MoCarta, która świętuje dwudziestolecie istnienia i planuje specjalny program na pięciolecie Festiwalu. Wystąpi także wielu innych znakomitych muzyków, w różnych miejscach Trójmiasta.


Festiwal tradycyjnie zaczyna się 21 czerwca, w dniu Międzynarodowego Święta Muzyki. Na ten dzień zaplanowano flash moby w różnych miejscach Trójmiasta.


24 czerwca będzie miał miejsce w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku koncertowy maraton – Kameralna Noc Świętojańska. Na początek Dobranocka Świętojańska dla dzieci w wykonaniu harfisty z Kostaryki, Carlosa Roberto Peña Montoya. Później koncert pod wdzięcznym tytułem „Andante mio”. Duet z Francji Arnaud Kaminski – skrzypce i Mathis Zielinski – fortepian zagrają utwory Haendla, Magina, de Falli, oraz specjalnie skomponowaną na pięciolecie festiwalu Sonatę na skrzypce i fortepian Zielińskiego. Wieczór zakończy występ duetu fortepianowego – Thomas Cornelius z Niemiec, oraz Magdalena Blum zagrają m.in. utwory klasyków wiedeńskich, a także – podobnie, jak w przypadku pierwszego duetu  - utwór „Noc Świętojańska”, napisany specjalnie na festiwal przez pianistę Corneliusa.


Kolejny dzień, 25 czerwca, to Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, również w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Przesłuchania są otwarte dla publiczności, podobnie jak koncert laureatów. W przerwie wykład gdańskiego lutnika Jacka Wesołowskiego.


26 czerwca przyjaciele, uczestnicy ECMF, udowodnią, że naprawdę grają wszędzie i tym razem będzie ich można spotkać na plaży w Brzeźnie.


1 lipca wielka uczta klarnetowa – Klarnetowa Carte Blanche. Klarneciści Jean-Marc Fessard z Francji, oraz Grzegorz Wieczorek, a także Alicja Wieczorek – fortepian i Patrycja Jankowska - Fessard - recytacja zaprezentują program złożony z kompozycji Widora, Poulenca, Saint-Saënsa, oraz kompozycję Patrycji Jankowskiej – Fessard.


2 lipca Grupa MoCarta będzie świętować wraz z gdańską publicznością 20-lecie istnienia zespołu.


3 lipca Oberton oktet, zespół młodych muzyków z pięciu krajów, którzy poznali się w austriackim Grazu, zaprezentuje oktet najbardziej znany - Mendelssohna - oraz dzieło młodego kompozytora austriackiego, Maiera. Siódmy dzień festiwalowy, 3 lipca, to także dzień muzyki wokalnej - Chór Kameralny Discantus pod dyrekcją Sławomira Bronka wykona pieśni religijne i kaszubskie pieśni ludowe. Tradycją festiwalu jest występ dwojga dyrektorów, czyli Duo del Gesù - Arnaud Kaminski na skrzypcach i Krzysztof Tymendorf na altówce zagrają 8 lipca program złożony z dzieł zapomnianych mistrzów klasycyzmu. Festiwal zakończy się 10 lipca, w Centrum Św. Jana zagra słynny pianista Leszek Możdżer wraz z Larsem Danielssonem, kontrabasistą.

9 dni koncertowych, wspaniali artyści, ciekawe i przemyślane programy. A nade wszystko duch przyjaźni, który łączy muzyków na estradzie, plaży, ulicy i wspaniałą, trójmiejską publiczność. Warto być w Gdańsku w czasie Euro Chamber Music Festival, warto być częścią tego święta muzyki i mieć co wspominać przez cały kolejny rok!

Program 5. EURO CHAMBER MUSIC FESTIVAL

1 dzień
21.06.2016 wtorek
Międzynarodowe Święto Muzyki

Flashmoby muzyczne w Trójmieście
szczegóły na www.eurochambermusicfestival.com

2 dzień
24.06.2016 piątek
20.00, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35
Kameralna Noc Świętojańska

Dobranocka Świętojańska
KONCERT FAMILIJNY - Przyjaciele grają z dziećmi !
Carlos Roberto Peña Montoya - harfa (Kostaryka)

Wstęp wolny

*
Andante mio
Mathis Zielinski - fortepian (Francja)
Arnaud Kaminski - skrzypce (Francja)
Program

M. Magin - Andante
M. Magin - Danses polonaises
Cracovienne – Polonaise – Mazur – Danse Montagnarde – Kujawiak – Oberek
M. de Falla / P. Kochański - Suite popular española
El Paño Moruno – Nana – Canción – Polo – Asturiana – Jota
M. Magin - Berceuse z cyklu Images d’enfants na fortepian solo
M. Zielinski - Sonate na skrzypce i fortepian
Andante – Allegro – Andante
utwór specjalnie skomponowany na 5. Euro Chamber Music Festival

Wstęp wolny

*

Four to One
PIANO DUO
Thomas Cornelius - fortepian (Niemcy)
Magdalena Blum - fortepian
Program

W.A. Mozart - Fantazja KV 608
L. van Beethoven / X. Scharwenka - Symfonia nr 5 op.67
Allegro con brio
M. Moszkowski - Drei Stücke op. 11
Polonaise – Walzer – Ungarischer Tanz
Th. Cornelius - Noc Świętojańska
utwór specjalnie skomponowany na 5. Euro Chamber Music Festival

Wstęp wolny


3 dzień

25.06.2016 sobota
Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35
2. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych

9.00-15.00 Otwarte dla publiczności przesłuchania uczestników konkursu
20.00 Koncert Laureatów

Wstęp wolny


4 dzień
26.06.2016 niedziela
Przyjaciele grają wszędzie! Happening dla plażowiczów
14.00 Plaża w Brzeźnie przy molo

Artyści 5. ECMF


5 dzień
1.07.2016 piątek
20.00 Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35
Klarnetowa Carte Blanche

Jean-Marc Fessard - klarnet (Francja)
Alicja Wieczorek - fortepian
Patrycja Jankowska - Fessard - recytacja
Grzegorz Wieczorek - klarnet

Program:
Ch. M. Widor - Introdukcja i Rondo op.72
C. Saint-Saëns - Sonata klarnetowa op. 167
Allegretto - Allegro animato - Lento - Molto allegro
Ph. Hersant -"In the dark" na klarnet solo
F. Poulenc - Sonata na dwa klarnety FP7
Presto – Andante – Vif
P. Jankowska-Fessard - "Alzheimer voice" na klarnet, elektronikę i narrator,
F. Poulenc - Sonata klarnetowa FP184
Allegro tristamente – Romanza – Allegro con fuoco

Wstęp wolny

6 dzień
2.07.2016 sobota
20.00 Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35
Grupa MoCarta
20-lecie działalności zespołu

Bilety 70 zł - 90 zł

7 dzień
3.07.2016 niedziela
19. 00 Kościół św. Katarzyny, ul. Profesorska 3
OKTET project
OBERTON  OKTET

Yevgeny Chepovetsky - skrzypce (Łotwa)
Nefelina Musaelyan - skrzypce (Armenia)
Andrii Uhrak - skrzypce (Ukraina)
Alyona Pynzenyk - skrzypce
Martyna Fąferek - altówka
Jorge Enrique Lozano Diaz Granados - altówka (Kolumbia)
Floris Fortin - wiolonczela (Austria)
Ala Jakuszewska - wiolonczela (Łotwa)

Program:
P.Maier  - Oktet Smyczkowy D-dur, op 84
F. Medelssohn Bartholdy – Oktet Smyczkowy Es-dur op. 20


20.00 Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35
Cantus Discantus

Chór Kameralny Discantus
Sławomir Bronk - dyrygent

Program:
Utwory religijne kompozytorów polskich i zagranicznych oraz kaszubskie pieśni ludowe w aranżacji Marka Raczyńskiego na chór a'cappella

Wstęp wolny


8 dzień
8.07.2016 piątek
18.00 Kościół Św. Wojciecha, Trakt Św. Wojciecha 440
Klasycyzm inaczej

Duo del Gesù
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Tymendorf – altówka

Program:
Wybrane duety na skrzypce i altówkę zapomnianych mistrzów klasycyzmu

Wstęp wolny


9 dzień
10.07.2016 niedziela
20.00 Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50
Wielki Finał

Leszek Możdżer - fortepian
Lars Danielsson - kontrabas

Bilety od 70 zł  - 150 zł

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież