Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Open'er 2016: dzień drugi, czyli kibicujemy naszym

Drugi dzień upłynął pod znakiem dwóch spraw - ćwierćfinału Euro2016, gdzie Polacy walczyli z Portugalią oraz świetnego występu Red Hot Chili Peppers.
Na wstępie muszę odnieść się do pewnej sprawy. Ci dziennikarze, którzy mówią o tym, jak futbol zabił festiwal, jaki to skandal i brak szacunku do wykonawców, są ignorantami i nie mają podstawowego pojęcia o tym, co się działo i jakiej rangi to był mecz. Otóż da się połączyć muzykę z piłką nożną. Zainteresowanie jednym nie musi oznaczać, że na drugie nie ma miejsca. To był mecz historyczny. Polska reprezentacja piłkarska, po latach posuchy, od czasu 1982 roku, zajęła najwyższe miejsce w dużym turnieju.


Oczywiście, koncert Red Hot Chili Peppers również był wielkim wydarzeniem, ale muzycy do nas wrócą, a ćwierćfinał mistrzostw Europy to jednak zupełnie inni kaliber. Amerykańscy muzycy dali fantastyczny, pełen przebojów i energii, multimedialnych smaczków, koncert. Ale zrobili także ogromny ukłon w stronę publiczności. Wiedzieli, że piłkarze walczą o historyczny wynik. W pewnym momencie Flea, basista (który był wodzirejem całego koncertu, pozostawiając wokalistę, Anthony'ego Kiedisa w cieniu), zaintonował "Polska, Biało-Czerwoni" - publiczność oszalała chyba jeszcze bardziej niż podczas największych hitów. Naprawdę - klasa. Mogliby po prostu grać, nie zważać na to, ale pokazali, że mimo statusu potężnej gwiazdy, wciąż są też normalnymi ludźmi.


Pod koniec koncertu część ludzi tłumnie zaczęła zmierzać w stronę strefy kibica, by zdążyć na końcówkę rzutów karnych. Myślę, że zespół nie miał tego za złe. Dlatego, panie dziennikarzu piętnujący wszystkich tych, dla których oba te wydarzenia były równie ważne - opanuj się. Nie można wrzucać publiczności do worka z napisem debil, ignorant czy cham, tylko dlatego, że swoim wcześniejszym wyjściem z występu, nie oddali odpowiedniej "czczci" bogom rocka. Trochę ogłady. Naprawdę. To, że ktoś ślepo nie jest zapatrzony tylko w jedną sferę życia, nie oznacza, że jest kulturalnym gorszym sortem. Bo to oznacza, że nawet najwybitniejsze dzisiaj postaci polskiego społeczeństwa są debilami. A przecież nie są.


A co jeszcze działo się drugiego dnia? Na pewno sprawniej działał system płatności. Pogoda również dalej, w miarę, dopisywała. Mimo deszczu około godziny 17, potem wypogodziło się i było całkiem przyjemnie. Na uwagę na pewno zasługiwał świetny koncert Foals (sami muzycy zresztą podkreślali ze sceny, że openerowa publiczność nigdy ich nie zawodzi), bardzo subtelny i swego rodzaju mistyczny Beirut idealnie wpasował się w klimat smutku, który panował po meczu. Nastroje zaczął poprawiać projekt M83, bardzo znany i lubiany w Polsce. Trzeba przyznać, electro-rockowe granie idealnie sprawdziło się jako wstęp do, tak naprawę kończącego wieczór, tanecznego występu Caribou.


Ah, nie można też zapominać, że jedną z największych atrakcji popołudnia w Kosakowie był spektakularny pożar jednego z foodtrucków, z którego słup dymu unosił się na wiele metrów w powietrze. Poskutkowało to zamknięciem tej strefy na dobre. Ale to zrozumiałe, trzeba było wyjaśnić wszystkie okoliczności zajścia.


Przed nami jeszcze dwa dni piętnastego Open'er Festival. Oby tak udane, jak dwa pierwsze.


goch

fot. Michał Murawski/mat. prasowe/ishootmusic.eu


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież