Realizacja inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - założe... » 23 września 2021 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie któ... Piotr Gierszewski: Teren Gedanii to wielki gdański wstyd » Z Piotrem Gierszewskim, gdańskim radnym z Klubu Radnych PiS rozmawia Artur S. Górski- Za rok będzie ... Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu? » Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego wartość historyczna, społeczna, znaczeni... Zielone inicjatywy MIIWŚ » „Kultura wielu wymiarów” to hasło przewodnie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Realizując liczne ... SYBILLA 2020 - wyróżnienie dla MIIWŚ za „Interdyscyplinarny projekt na... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej dla uczniów szkół podstawowych ... » Do 11 października 2021 r. można nadsyłać prace graficzne na konkurs #ObrońcyNiepodległej organizowa... Zatrudnianie osób osadzonych w Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Las... » Na mocy porozumienia zawartego w dniu 15 września 2021 r. pomiędzy szefami Służby Więziennej (Jacek ... Konferencja “Etnopomorze” » Fundacja „Wiem i Umiem” we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych oraz NSZZ “Solidarność” Uniwersyt... Ulica Pokoleń Gedanii » Jest w Gdańsku ulica Pokoleń Lechii Gdańsk. Nie byłoby tej ulicy gdyby nie było pokoleń Gedanii Pols... Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere...
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
czwartek, 23 września 2021 18:13
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
piątek, 24 września 2021 18:24
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Bez problemów Lechia zdobyła trzy punkty. Biało-zieloni w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
wtorek, 14 września 2021 08:12
U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
Pracownia malarska Henryka Berlewiego znajdowała się przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Julia Marcell w Żaku

W ramach promocji najnowszego albumu „Proxy” polska piosenkarka muzyki pop, Julia Marcell, zagra koncert w gdańskim Klubie Żak 15 kwietnia (piątek) o godz. 20:00.Tworzy muzykę zaliczaną do tzw. popu alternatywnego, czyli koncentrującego się na chwytliwych melodiach i harmoniach. Wykonuje utwory w aranżacjach opartych o fortepian lub gitarę elektryczną, przy asyście wyrazistej perkusji, basu i instrumentów smyczkowych oraz okazjonalnej elektroniki.


Julia Marcell jest laureatką wielu prestiżowych nagród, chociażby Paszportu „Polityki” 2011 w kategorii „Muzyka Popularna”. Została uhonorowana za w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki. W 2012 r. zdobyła za album „June” Nagrodę Muzyczną Fryderyk w kategorii „Album roku Muzyka alternatywna”.


Poza piosenkami tworzy również muzykę do filmów i przedstawień teatralnych. W 2013 r. skomponowała ścieżkę dźwiękową do produkcji Przemysława Wojcieszka pt. Jak całkowicie zniknąć. Tego roku napisała także i wykonywała na żywo muzykę do spektakli Kamienne niebo zamiast gwiazd (w warszawskim Nowym Teatrze) i Kronos (we wrocławskim Teatrze Polskim) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.


Najnowszy album „Proxy” Marcell ma stanowić popową reakcję na naszą rzeczywistość, która staje się coraz bardziej niezrozumiała i absurdalna. Jest spojrzeniem od strony popkultury, miesza konteksty i bawi się odniesieniami. Teksty utworów napisane są z lekkością i dużą dawką humoru, wykorzystują liczne możliwości zabawy słowem, jakie oferuje polski język.


Bilet na koncert w przedziale od 3 do 50 zł, do nabycia choćby w kasie Klubu.

Michał Zdunek


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież